Χειμωνιάτικο ταξίδι με μωρό.

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
ας μην μπερδευουμε τα πραματα,αλλο διακοπες στη χωρα σου,καλοκαιρακι και χαλαρα,να χαρεις το παιδακι σου και οτι αλλο τελος παντων και αλλο ταξιδι,εξωτερικο ,χειμωνας,μωρο,ασχετοσυνη..ολα αυτα δεν βοηθανε να χαρεις ενα ταξιδι που πανω του επενδυεις αρκετα..αλλο διακοπες,αλλο ταξιδι.(τουλαχιστον για την πλειοψηφια των μελων)
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
849
Likes
770
σιγουρα! υπαρχουν ταξιδια κ ταξιδια! ενα ταξιδι στην Ευρωπη ειναι ευκολο κ ομορφο με μωρο, αυτο πιστευω εγω! Αφρικες κ Ινδιες καλυτερα χωρις παιδια (τουλαχιστον μικρα παιδια)
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Γίνεται αλλά όπως καταλαβαίνεις με περιορισμούς...Αν γίνει σωστά και οργανωμένα μπορείς να το κάνεις... ακόμα και στα χιόνια...

¨Ενα χρονικό διάστημα που ήμουν εξωτερικό έκανα πολλά ταξίδια με τα 3 τότε παιδιά μου (10, 8 και 3) αλλά πάντα με αυτοκίνητο όπου έπαιρνα τα πάντα και πηγαίνοντας κυρίως σε καταλύματα που είχαν και κουζίνα ...

Ο μικρός μου γύρισε τη μισή δυτική Ευρώπη καθισμένος στο σβέρκο μου και φυσικά δεν θυμάται τίποτα ο μπαγάσας...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Αν ειναι το μοναδικο ταξιδι της χρονιας που μαζευεις τα λεφτα με θυσιες και δεν στερεισαι το παιδι 300 μερες το χρονο, τοτε πιστευω πως ειναι κριμα να κανεις αυτη την επενδυση του υστερηματος σου με τους συββιβασμους και τους περιορισμους ενος βρεφους. Η τοπικ σταρτερ ειπε οτι ειναι το μοναδικο ταξιδι της χρονιας. Τι να λεμε τωρα. Το επιχειρημα πως τα καταφερνουν οι βορειοι εχει απαντηση: ερχονται στο Νοτο καλοκαιρι και εκει κοιμιζουν τα παιδια τους το μεσημερι στα καροτσια εξω στους 0 βαθμους ολο το χειμωνα για να σκληραγωγηθουν οπως οι γονεις και οι παππουδες τους.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
αει γεια σου,αυτα λεω κι εγω..το πηρες,σου κανει μια ιωση,πολυ συνηθες στην ηλικια αυτη,την βγαζεις μεσα και πετας τα ωραια σου λεφτα και τον χρονο που διεθεσες..νταξει,μπορει να μην γινει και τιποτα,αλλα τι θα καταλαβει το μωρο που να αξιζει το ρισκο..οσο για τους ξενους και τα μωρα..εχουν δει τοσα τα ματια μου στην δουλεια μου τοσα χρονια που ας μη το θιξω καλλιτερα..αλλες νοοτροπιες,αλλα κολπα.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Εννοείται αν υπάρχει δυνατότητα να το αφήσετε σε δικούς σας ανθρώπους να το κάνετε... και γω αλλά και πάρα πολλοί πιστεύω ότι το έχουν κάνει και μη σου πω ότι τα παιδιά μερικές φορές περνάνε και καλύτερα... ειδικά αν το ταξίδι περιλαμβάνει αρκετό περπάτημα όπου τα παιδιά δυσανασχετούν πολύ...


Πηλίο πήγα πρωτοχρονιά Μακρυνιτσα και Πορταριά. Μπορείς να πας και για τσιπούρα στο Βόλο αν βαρεθείτε. Φυσικά θα είναι ακριβά τα ξενοδοχεία.
είμαι σίγουρος ότι αλλού ήθελες να βάλεις τον τόνο... όχι ότι δεν τρώμε τσιπούρες στο Βόλο αλλά δεν φημίζεται γι αυτό..
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Οι πεπειραμενοι γονείς ξέρετε καλύτερα! Εμείς είμαστε ακόμα στη φάση που τον αφήνουμε ένα βράδυ στους γονείς μου για ποτό και περνώ 3-4 τηλέφωνα. Τον έχω αφήσει μόνο 3 φορές. Λέμε να τον αφήσουμε ένα 3ημέρο τέλη Αυγούστου να πάμε σε κάποιο νησί.Βασικα τον θηλαζω ακόμα μέχρι πριν λίγο καιρό κατέληξα στο μια φορά την ημέρα, οπότε θα είναι ευκολότερα τώρα, αν και με ψάχνει το βράδυ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Εν τω μεταξύ δυανύετε την ηλικία που μπορείτε να αφήσετε τα παιδιά στους παππούδες χωρίς συνέπειες και δεν το ξέρετε και το ψειρίζετε :haha:.
Να χω κλείσει 3ήμερο τον Νοέμβρη και να μάθω λίγο πριν φύγω ότι το βλαστάρι έχει διαγώνισμα 10 κεφάλαια Ιστορία τη Δευτέρα. Να βγάζω όλο το ταξίδι στο τηλέφωνο του στυλ "σε ποιο κεφάλαιο είσαι;" και να φτάνω σπίτι Κυριακή και να διαπιστώνω ότι οι παππούδες τον κανακεύουν 3 μέρες και έχει διαβάσει σκ@τούλες...Εγώ δεν ξανακλείνω σε σχολική περίοδο, το πήρα απόφαση, τα πρώτα 18 χρόνια είναι δύσκολα...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
και μετα εχει πανεπιστημιο,μεταπτυχιακο,γκομενες,παντρειες,μωρα..μ αλλα λογια η εννοια του παιδιου σου οσο κι αν χαλαρωσει,σε αφηνει μονο οταν δεις τα ραδικια αναποδα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
και μετα εχει πανεπιστημιο,μεταπτυχιακο,γκομενες,παντρειες,μωρα..μ αλλα λογια η εννοια του παιδιου σου οσο κι αν χαλαρωσει,σε αφηνει μονο οταν δεις τα ραδικια αναποδα..
Χριστε μου, νομιζα οτι τοτε του νοικιαζεις μια γκαρσονιερα και ερχεται μονο για ταπερ και απλυτα...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.340
Likes
14.203
Τα παραλέει λίγο η @coco.

Στο πανεπιστήμιο,μεταπτυχιακά κτλ εκτός από γενική έννοια και φροντίδα τι άλλο μπορείς να κάνεις ή σε αφήνουν να κάνεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom