Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Επανερχομαι με νεα ερωτηση, αν κλεισω εισιτηρια με ραιαν (για Μπρατισλαβα) χωρις βαλιτσα, εχω την πολυτελεια να μπω εκ των υστερων και να προσθεσω μια ? θενξ...
ναι μπορείς... απλά αν προσθέσεις και την αποσκευή ταυτόχρονα με την κράτηση του εισιτηρίου, είναι φθηνότερα (...απ΄ότι αν το κάνεις εκ των υστέρων)
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
ναι μπορείς... απλά αν προσθέσεις και την αποσκευή ταυτόχρονα με την κράτηση του εισιτηρίου, είναι φθηνότερα (...απ΄ότι αν το κάνεις εκ των υστέρων)
Βλεπω ομως οτι χρεωνει μια βαλιτσα για καθε ατομο (3 ειμαστε) ενω θελουμε μια...μηπως κατι δεν κανω σωστα ? Στην εκ των υστερων κρατηση θα με υποχρεωσει και παλι σε αγορα για καθε ατομο ή θα μπορεσω να αγορασω μονο μια ! Τις 3 θελω να αποφυγω επειδη δε θα τις χρειαστω !
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
862
Likes
1.909
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Βλεπω ομως οτι χρεωνει μια βαλιτσα για καθε ατομο (3 ειμαστε) ενω θελουμε μια...μηπως κατι δεν κανω σωστα ? Στην εκ των υστερων κρατηση θα με υποχρεωσει και παλι σε αγορα για καθε ατομο ή θα μπορεσω να αγορασω μονο μια ! Τις 3 θελω να αποφυγω επειδη δε θα τις χρειαστω !
Γιατί δεν κάνεις ξεχωριστές κρατήσεις 2 με βαλίτσα και 1 χωρις;
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Γιατί δεν κάνεις ξεχωριστές κρατήσεις 2 με βαλίτσα και 1 χωρις;
Εννοεις, να κανω μια κρατηση ενος ατομου με μια βαλιτσα (μονο μια χρειαζομαστε) να την οριστικοποιησω και μετα να ξαναμπω και να κανω απλα 2 κρατησεις χωρις βαλιτσες, σωστα ? Απλα φοβαμαι μηπως τιποτε δε βρω για τους επομενους δυο και παει χαμενο και το πρωτο ! Τα λεω σωστα ?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Βλεπω ομως οτι χρεωνει μια βαλιτσα για καθε ατομο (3 ειμαστε) ενω θελουμε μια...μηπως κατι δεν κανω σωστα ? Στην εκ των υστερων κρατηση θα με υποχρεωσει και παλι σε αγορα για καθε ατομο ή θα μπορεσω να αγορασω μονο μια ! Τις 3 θελω να αποφυγω επειδη δε θα τις χρειαστω !
Μπορεις να επιλεξεις μόνο για ένα ατομο βαλιτσα. Καπου λεει αν θελεις την ιδια επιλογη για ολους ή διαφορετικη.
 

connosp

Member
Μηνύματα
388
Likes
825
Εννοεις, να κανω μια κρατηση ενος ατομου με μια βαλιτσα (μονο μια χρειαζομαστε) να την οριστικοποιησω και μετα να ξαναμπω και να κανω απλα 2 κρατησεις χωρις βαλιτσες, σωστα ? Απλα φοβαμαι μηπως τιποτε δε βρω για τους επομενους δυο και παει χαμενο και το πρωτο ! Τα λεω σωστα ?
Εγώ πριν λίγο έκανα μια κράτηση με 20κ και μια value ξεχωριστά και όλα οκ.
 

meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
Μία ερώτηση και από εμένα. Πια η ryanair δεν αφήνει πια να κουβαλάμε χωρίς κόστος τη 10κιλη βαλίτσα;
 

meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
Παιδιά καλησπέρα. Βρήκα οικονομικά εισιτήρια για τους γονείς μου με ryanair και ήθελα σας ρωτήσω. Στο σημείο που έρχεται η ώρα να προσθέσουμε αποσκευές, προσθέτω ξεχωριστά και για την επιστροφή; Γιατί έτσι δύο εισιτήρια που είχαν αρχική τιμή 90€ φτάνουν στα 180€. Μήπως προτείνετε καλύτερα να τα κλείσω χωρίς χειραποσκευή και να τους αγοράσω κάτι για πλάτη και να χώσουν εκεί τα ρούχα τους; Τριήμερο ταξίδι είναι. Τα φώτα σας!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μία ερώτηση και από εμένα. Πια η ryanair δεν αφήνει πια να κουβαλάμε χωρίς κόστος τη 10κιλη βαλίτσα;
Όχι, εδώ και αρκετό καιρό πλέον χρεώνεται ξεχωριστά. Δωρεάν υπάρχει μόνο ένα μικρό σακίδιο για κάθε επιβάτη, διαστάσεων έως 40x20x25cm.
Μήπως προτείνετε καλύτερα να τα κλείσω χωρίς χειραποσκευή και να τους αγοράσω κάτι για πλάτη και να χώσουν εκεί τα ρούχα τους;
Αν νομίζεις ότι τους αρκεί το από πάνω ναι.
Αλλιώς μπορείς να προσθέσεις αποσκευή κατά την αγορά του εισιτηρίο, αλλά και αργότερα. Σαφως και ανεβάζει το κόστος όλο αυτό όπως είναι λογικό.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
3ημερο ανετα πας με μπακ πακ... αν το θελεις ομως... ισως σε τετοια ηλικια να θελουν καποια α ανεση. Υπαρχει κ η λυση ενας με βαλιτσα και ενας δωρεαν. Αρα θα εχουν 2 μπακπακ και 1 10κιλη βαλιτσα....
 

meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
3ημερο ανετα πας με μπακ πακ... αν το θελεις ομως... ισως σε τετοια ηλικια να θελουν καποια α ανεση. Υπαρχει κ η λυση ενας με βαλιτσα και ενας δωρεαν. Αρα θα εχουν 2 μπακπακ και 1 10κιλη βαλιτσα....
Έχει ανεβάσει λίγο πιο πάνω ένας κύριος ένα μπακ πακ που είναι ένα κλικ πιο μεγάλο από 40. Ζουπιέται αυτό στη ryanair ώστε να μην υπάρχει θέμα;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
δεν ειναι σωστες οι διαστασεις ... ειναι μεγαλυτερες... αλλα εγω εχω αυτη... https://www.skroutz.gr/s/22462385/Superdry-Tarp-Υφασμάτινο-Σακίδιο-Πλάτης-Μαύρο-M9110026A-02A.html και ο αντρας μου αυτη.... https://www.skroutz.gr/s/20710230/T...002-01.html?from=sku_color_variations#reviews αν χρειαστει την "ζουμπαμε"... Ειναι μεγαλες ομως, το ξερουμε και μπορει να την πατησουμε καποια στιγμη... Πρεπει τελος να χωραει κατω απο το καθισμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom