Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Joan02

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Καλησπέρα!! Πρόκειται να ταξιδέψω με Ryanair σε λίγες ημέρες και δεν έχω προσθέσει αποσκευές παρα μόνο προσωπικό αντικείμενο. Οι επιτρεπόμενες διαστάσεις για αυτό είναι 40×20×25 και αναρωτιέμαι αν είναι τόσο αυστηρή η εταιρεία.. τα σακίδια που ήδη έχω είναι περίπου 47×30×17. Θεωρείτε πως είναι μεγάλο πρόβλημα? Υπάρχει περίπτωση να μου χρεώσουν επιπλέον? Επίσης, σκέφτομαι να έχω και ένα μικρό τσαντάκι τύπου μπανάνα για το κινητό μου, ταυτότητα, πορτοφόλι, θα αντιμετωπίσω πρόβλημα?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Καλησπέρα!! Πρόκειται να ταξιδέψω με Ryanair σε λίγες ημέρες και δεν έχω προσθέσει αποσκευές παρα μόνο προσωπικό αντικείμενο. Οι επιτρεπόμενες διαστάσεις για αυτό είναι 40×20×25 και αναρωτιέμαι αν είναι τόσο αυστηρή η εταιρεία.. τα σακίδια που ήδη έχω είναι περίπου 47×30×17. Θεωρείτε πως είναι μεγάλο πρόβλημα? Υπάρχει περίπτωση να μου χρεώσουν επιπλέον? Επίσης, σκέφτομαι να έχω και ένα μικρό τσαντάκι τύπου μπανάνα για το κινητό μου, ταυτότητα, πορτοφόλι, θα αντιμετωπίσω πρόβλημα?
Κρατα ενα 50ρικο ανα διαδρομη για προστιμο για καλο και για κακο.
Η διασταση 40×25=1000 τ.εκ εχει μεγαλη διαφορα απο 47×30=1400 τ εκ. Ενα εμπειρο ματι θα το δει ευκολα.
 

Joan02

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Πολύ με απογοητεύσατε τώρα.. θα κοιτάξω μήπως προσθέσω επιπλεον χειραποσκευη.. για το μικρό τσαντάκι τι λέτε;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.659
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Αν είναι μαλακή, ίσως γλυτώσεις τα 50 ευρώ.
Αν έχουν κουτί για τη μέτρηση των διαστάσεων των αποσκευών μπορείς να τη στριμώξεις μέσα.
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Επειδη η κορη προκειται να ταξιδεψει αυριο για Ρωμη με βαλιτσα διαστασεων 55 χ 40 χ 24 ενω το επιτρεπομενο οριο ειναι 55x40x20 , πιστευετε οτι θα εχει προβλημα ή να μη το ρισκαρουμε ? Ευχαριστω πολυ.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.929
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Επειδη η κορη προκειται να ταξιδεψει αυριο για Ρωμη με βαλιτσα διαστασεων 55 χ 40 χ 24 ενω το επιτρεπομενο οριο ειναι 55x40x20 , πιστευετε οτι θα εχει προβλημα ή να μη το ρισκαρουμε ? Ευχαριστω πολυ.
Θεωρώ πως όχι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Επειδη η κορη προκειται να ταξιδεψει αυριο για Ρωμη με βαλιτσα διαστασεων 55 χ 40 χ 24 ενω το επιτρεπομενο οριο ειναι 55x40x20 , πιστευετε οτι θα εχει προβλημα ή να μη το ρισκαρουμε ? Ευχαριστω πολυ.
Συνηθως η απαντηση ειναι "ας εχει μαζι της καλου κακου λεφτα για το προστιμο". Ποιος μπορει να ξερει. Εδω μετρησαν και ζυγισαν στην Aegean.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Συνηθως οχι ... αλλα οντως να εχει χρηματα για το προστιμο μαζι της... Σε αντιστοιχη περιπτωση φιλη μας που ειχε τεραστια της ειπαν να την παρουν στις αποσκευες επειδη ειναι μεγαλη... δωρεαν... τελικα την πηρε μαζι της.... Στην επιστροφη δεσαμε ενα μπουφανακι και την ψιλοκρυψαμε να μη φαινεται κ δεν της ειπαν τιποτα.... Ποτε δεν ξερεις ομως που θα πεσεις και σε ποιον...
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
γνωριζετε το ποσο του προστιμου ?
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Επανερχομαι με νεα ερωτηση, αν κλεισω εισιτηρια με ραιαν (για Μπρατισλαβα) χωρις βαλιτσα, εχω την πολυτελεια να μπω εκ των υστερων και να προσθεσω μια ? θενξ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom