Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

chris7

Member
Μηνύματα
3.106
Likes
24.065
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εχω πεταξει τεσσερις φορες συνολικα 3 φορες εσωτερικο Θεσσαλονικη, Χανια και μια εξωτερικο Ρωμη. Σε ολες αυτες τις πτησεις ειδα και εγω πολυ χαλαρο ελεγχο στις αποσκευες, ουτε καν διναν σημασια.
Μια φορά ταξιδέψαμε με επιστροφή με τη Ryanair. Στη Θεσ/νίκη δεν μας έλεγξαν καθόλου. Στο Wezze όμως ήταν πολύ αυστηρά. Γινόταν έλεγχος και για το μέγεθος αλλά και για το βάρος των χειραποσκευών. Μάλιστα μας κοίταξε κάπως περίεργα ο υπάλληλος όταν είδε ότι η μια χειραποσκευή ήταν 10,600 κιλά. Ευτυχώς η άλλη ήταν 9,500 κιλά και δεν μας είπε τίποτα. :)
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Γνωρίζει κάποιος παρακαλώ να μου πει τι ισχύει για το παιδικό καρότσι; το μεταφέρω δωρεάν νομίζω αλλά δεν κατάλαβα αυτό για την θήκη μέσα στην οποία πρέπει να μπει.

Και κατι άλλο; επειδή ταξιδεύω με μωρά, μπορώ να έχω μαζι μου το φαγητό τους κ κάποια σνακ;
 
Last edited by a moderator:

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
20 κιλα 35 ευρω
15 κιλα 25 ευρω
Μπες στη διαχειριση κρατησης ,βρες τη κρατηση σου ,πατα στο προσθηκη εξοπλισμου μετα προσθηκη αποσκευης , και θα δεις ποσο κανει. Αν δεν την αγορασεις τωρα στο αεροδρομιο ειναι πιο ακριβη...
Αφου μου δινει την δυνατοτητα να εχω χειραποσκευη,γιατι να την αγορασω?
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αγορά αποσκευής είναι αυτό..
κοιτα επειδη μπερδευτηκα λιγο.εγω εκλεισα ε ryanair.δικαιουμαι την χειραποσκευη(δλδ 10 κιλα) με τις δταστασεις που λεει.δεν ειναι απαραιτητι να κλεισω και βαλιτσα ετσι??
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
όχι φυσικά..αλλά αν η χειραποσκευή ξεπερνάει τις διαστάσεις την παραδίδεις και χρεώνεται σαν κανονική αποσκευή.
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
όχι φυσικά..αλλά αν η χειραποσκευή ξεπερνάει τις διαστάσεις την παραδίδεις και χρεώνεται σαν κανονική αποσκευή.
καταλαβα.θα φροντισω να ειναι οπως τα λεει.μια τελευταια ερωτηση.εγω συνολο θα μεινω Ρωμη για 4 βραδια.με βαση την εμπειρια σου,θα με φτασει αυτη η χειραπσκευη με 3 αλλαξιες ρουχα πχ και 2-3 ψιλολογια ακομα??
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.022
Likes
6.401
κοιτα επειδη μπερδευτηκα λιγο.εγω εκλεισα ε ryanair.δικαιουμαι την χειραποσκευη(δλδ 10 κιλα) με τις δταστασεις που λεει.δεν ειναι απαραιτητι να κλεισω και βαλιτσα ετσι??
Πάμε πάλι ΜΙΑ χειραποσκευη στις γνωστές διαστάσεις και μέχρι 10 κιλά και μία άλλη βοηθητική τσάντα πάλι με τις γνωστές διαστάσεις.

Αν δεν θες βαλίτσα δεν τον αγοράζεις. Αν στην αρχή δεν ήθελες βαλίτσα αλλά μετά κατάλαβες πως τη χρειάζεσαι μπορείς να την αγοράσεις μέσω της ''διαχείρισης κράτησης''.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Εγώ έχω πάει Βερολίνο 7 βράδια με χειραποσκευή και τα κατάφερα..Οπότε θεωρώ ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.
Εσύ είσαι άντρας όμως. Αν ήσουν γυναίκα και ήθελες 18 ζευγάρια παπούτσια, 57 μπλούζες, 26 διαφορετικά είδη σεσουάρ και 80 κραγιόν, δεν θα σου έφτανε. Τα κραγιόν πρέπει να μπουν και στο σακουλάκι κιόλας.
:p
Ναι φτάνει η χειραποσκευή για 4 μέρες, για ταξίδι και όχι για μετακόμιση. Νομίζω πως ταξιδεύοντας κανείς μπορεί να εκπλαγεί με το με πόσο λίγα μπορεί να ζήσει...
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εσύ είσαι άντρας όμως. Αν ήσουν γυναίκα και ήθελες 18 ζευγάρια παπούτσια, 57 μπλούζες, 26 διαφορετικά είδη σεσουάρ και 80 κραγιόν, δεν θα σου έφτανε. Τα κραγιόν πρέπει να μπουν και στο σακουλάκι κιόλας.
:p
Ναι φτάνει η χειραποσκευή για 4 μέρες, για ταξίδι και όχι για μετακόμιση. Νομίζω πως ταξιδεύοντας κανείς μπορεί να εκπλαγεί με το με πόσο λίγα μπορεί να ζήσει...
εγω λοιπον εχω σκοπο να παρω 3 αλλαξιες(μαζι με τα διπλα ρουχα που θα φοραω για να ταξιδεψω :p)ενα πιστολακι ταξιδιου και ελαχιστα καλυντικα.και ελεγα στην τσαντα ωμου που μας επιτρεπει να εχουμε να βαλω και ενα ζευγαρι παπουτσια δευτερο.καλα θα ειμαι πιστευεις εσυ που εισαι γυναικα? :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.602
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom