Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
μαλλον το νουμερο 2 μου ταιριαζει, αν καταλαβα σωστα. το εισητηριο μου το εχω βγαλει πριν τις 31/08, και ναι θελω την βαλιτσα διαστασεις RYANAIR να την παρω μαζι μου. οποτε ξαναμπαινω και χρεωνομαι εξτρα 7 ευρω εκει που λεει priority? σωστα?
Διάβασες τι γράφω στην πρώτη παράγραφο;
Αν έχεις κλείσει πριν την 1η Σεπτεμβρίου σου έχει προστεθεί στην κράτησή σου μια βαλίτσα 10 κιλών την οποία πρέπει να την παραδώσεις στο check in desk, δεν σου δίνει τη δυνατότητα να την πάρεις μαζί σου.

Μπες στη κράτησή σου και θα σου το γράφει. Λογικά πρέπει να σου έχει έρθει και mail.
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Διάβασες τι γράφω στην πρώτη παράγραφο;
Αν έχεις κλείσει πριν την 1η Σεπτεμβρίου σου έχει προστεθεί στην κράτησή σου μια βαλίτσα 10 κιλών την οποία πρέπει να την παραδώσεις στο check in desk, δεν σου δίνει τη δυνατότητα να την πάρεις μαζί σου.

Μπες στη κράτησή σου και θα σου το γράφει. Λογικά πρέπει να σου έχει έρθει και mail.
ναι διαβασα, μα απ οτι βλεπω στην σελιδα σου δινει την δυνατοτητα να προσθεσεις με 7 ευρω και μια βαλιτσα εκει που λεει priority. φοβαμαι μηπως δεν την βρω οταν φτασω οποτε προτιμουσα να την εχω μαζι μου. γνωριζω την πολιτικη απριλιο ταξιδεψα παλι με ryanair και την αφησα λιγο πριν ανεβω αερολπανο. απλα αυτην την φορα προτιμουσα να την εχω μαζι. δεν παιζει αυτο ε?

ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ:
Προτεραιότητα & 2 χειραποσκευές
Προσθήκη
Επιβιβαστείτε πρώτοι, αποκτήστε πρόσβαση πρώτοι στα ντουλάπια πάνω από τα καθίσματα
Εξασφαλισμένη θέση για χειραποσκευή!
Από
7,00 €

Ταξιδιωτική ασφάλιση
Οι καλύτερες διαθέσιμες ετήσιες/απλής μετάβασης πολιτικές
Αποκτήστε ασφάλιση και ξενοιάστε!
Από
18,99 €
Μεταφορά σε Μιλάνο Μπέργκαμο
Γρήγορες, συχνές υπηρεσίες χαμηλού
 
Last edited by a moderator:

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
ναι διαβασα, μα απ οτι βλεπω στην σελιδα σου δινει την δυνατοτητα να προσθεσεις με 7 ευρω και μια βαλιτσα εκει που λεει priority. φοβαμαι μηπως δεν την βρω οταν φτασω οποτε προτιμουσα να την εχω μαζι μου. γνωριζω την πολιτικη απριλιο ταξιδεψα παλι με ryanair και την αφησα λιγο πριν ανεβω αερολπανο. απλα αυτην την φορα προτιμουσα να την εχω μαζι. δεν παιζει αυτο ε?
Μόνο με priority την παίρνεις στο αεροπλάνο μαζί σου πλέον (παντα με την προυποθεση αν αγοράζεις σήμερα για πτήση μετα την 1/11)
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
φοβαμαι μηπως δεν την βρω οταν φτασω οποτε προτιμουσα να την εχω μαζι μου. γνωριζω την πολιτικη απριλιο ταξιδεψα παλι με ryanair και την αφησα λιγο πριν ανεβω αερολπανο. απλα αυτην την φορα προτιμουσα να την εχω μαζι. δεν παιζει αυτο ε?
Αυτή η πολιτική δεν ισχύει καθόλου πια, σε κανένα σημείο της. Κάνε αυτό που λέει ο @jimp Μπες στην κράτησή σου. Λογικά, αν έκλεισες πριν τις 31/8 σου έχουν προσθέσει μια 10 κιλη που θα παραδώσεις πριν τον έλεγχο χειραποσκευών στο check in desk. Στην κράτησή σου θα δεις αν μπορείς να προσθέσεις και priority.
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
η κρατηση μου εγινε πριν τις 31/08. η πτηση αν ολα πανε καλα ειναι για 12/10. θελω την βαλιτσα να την παρω μαζι μ επανω στο αεροπλανο μονο στο πηγαινε, στο ελα δεν με νοιαζει... και ναι μου δινει δυνατοτητα με 7€ priority και 2η χειραποσκευη διαστασεις βαλιτσας ryanair. αλλα δεν το χω ξανακανει και ρωτω ... ειναι σιγουρο πατωντας αυτην την επιλογη οτι θα ειμαι οκ στο check in? η θα φτασω μεχρι σκαλα αεροπλανου και θα με σταματησουν οι υπαλληλοι για να την αφησω μαζι με τις αλλες?... τον απριλιο που ταξιδεψα δεν ειχα κλεισει βεβαια priority την αφησα λιγο πριν ανεβω την σκαλα.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
η κρατηση μου εγινε πριν τις 31/08. η πτηση αν ολα πανε καλα ειναι για 12/10. θελω την βαλιτσα να την παρω μαζι μ επανω στο αεροπλανο μονο στο πηγαινε, στο ελα δεν με νοιαζει... και ναι μου δινει δυνατοτητα με 7€ priority και 2η χειραποσκευη διαστασεις βαλιτσας ryanair. αλλα δεν το χω ξανακανει και ρωτω ... ειναι σιγουρο πατωντας αυτην την επιλογη οτι θα ειμαι οκ στο check in? η θα φτασω μεχρι σκαλα αεροπλανου και θα με σταματησουν οι υπαλληλοι για να την αφησω μαζι με τις αλλες?
Εφοσον σου δίνει τη δυνατότητα και σου λέει οτι με το priority παιρνεις 2η χειραποσκευή μαζι σου ποιο το πρόβλημα.
Οταν εκτυπώσεις το boarding νομίζω γράφει πάνω ακριβώς τι δικαιούσαι ως προς τις αποσκευές.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
η κρατηση μου εγινε πριν τις 31/08. η πτηση αν ολα πανε καλα ειναι για 12/10. θελω την βαλιτσα να την παρω μαζι μ επανω στο αεροπλανο μονο στο πηγαινε, στο ελα δεν με νοιαζει... και ναι μου δινει δυνατοτητα με 7€ priority και 2η χειραποσκευη διαστασεις βαλιτσας ryanair. αλλα δεν το χω ξανακανει και ρωτω ... ειναι σιγουρο πατωντας αυτην την επιλογη οτι θα ειμαι οκ στο check in? η θα φτασω μεχρι σκαλα αεροπλανου και θα με σταματησουν οι υπαλληλοι για να την αφησω μαζι με τις αλλες?... τον απριλιο που ταξιδεψα δεν ειχα κλεισει βεβαια priority την αφησα λιγο πριν ανεβω την σκαλα.
Ότι πετάς 12/10 έπρεπε να το αναφέρεις από την αρχή. Μπες στην κράτησή σου και πρόσθεσε priority. Για ταξίδια από 1/11 αλλάζει η πολιτική των χειραποσκευών.
 

Vangelis96

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια ερώτηση και οποίος μπορεί να με βοηθήσει. Πετάω σε περίπου ένα μήνα προς Μιλάνο. Σκέφτομαι μήπως βάλω στην κράτηση προτεραιότητα και 2 χειραποσκευές. Αξίζει ή να προτιμήσω απευθείας για βαλίτσα; Και δεύτερη ερώτηση. Παιρνω και τις δυο χειραποσκευές στη καμπίνα;
Γενικέ ρωτάω γιατί η πτήση μου φτάνει απόγευμα και δεν θέλω να καθυστερήσω ιδιαίτερα στο να την παραλάβω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Και αν κάποιος έχει εμπειρία από το αεροδρόμιο στο Μιλανο θα ήθελα την γνώμη του και πάνω σε αυτό.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Το τι θα πάρεις είναι καθαρά δικό σου θέμα. Μπορεί να βαριέσαι να κουβαλας και να δώσεις τη βαλίτσα για τσεκαρε ιν. Μπορεί να βιάζεσαι ή να αγχώνεσαι ότι θα χεις θέμα με τη βαλίτσα οπότε παίρνεις προτεραιότητα και χειραποσκευη.Οτι σε βολεύει.
Για μετακίνηση από και προς αεροδρόμιο δες σε πιο σχετικά θέματα
https://www.travelstories.gr/commun...ό-και-προς-το-αεροδρόμιο-linate-Μιλάνο.58417/
https://www.travelstories.gr/community/threads/Πληροφορίες-για-Μιλάνο.49174/page-12
 

Vangelis96

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Το τι θα πάρεις είναι καθαρά δικό σου θέμα. Μπορεί να βαριέσαι να κουβαλας και να δώσεις τη βαλίτσα για τσεκαρε ιν. Μπορεί να βιάζεσαι ή να αγχώνεσαι ότι θα χεις θέμα με τη βαλίτσα οπότε παίρνεις προτεραιότητα και χειραποσκευη.Οτι σε βολεύει.
Για μετακίνηση από και προς αεροδρόμιο δες σε πιο σχετικά θέματα
https://www.travelstories.gr/commun...ό-και-προς-το-αεροδρόμιο-linate-Μιλάνο.58417/
https://www.travelstories.gr/community/threads/Πληροφορίες-για-Μιλάνο.49174/page-12
Ναι έχεις δίκιο. Απλά το κύριο μου ερώτημα είναι ένα κυρίως. Αν με την προτεραιότητα και 2 χειραποσκευές παίρνεις και τις δυο στην καμπίνα; Η μόνο μια και την άλλη την παραδίδεις;
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ναι έχεις δίκιο. Απλά το κύριο μου ερώτημα είναι ένα κυρίως. Αν με την προτεραιότητα και 2 χειραποσκευές παίρνεις και τις δυο στην καμπίνα; Η μόνο μια και την άλλη την παραδίδεις;
Αν διαβασεις λίγο το θέμα προς τα πίσω έχει απαντηθεί πολλες φορες. Με priority μονο παίρνεις τις δύο χειραποσκευες μαζί σου, σύμφωνα με τη νέα πολιτικη
Πχ εδώ https://www.travelstories.gr/community/threads/Χειραποσκευή-ryanair.37873/page-63 στο μήνυμα @jimp
 

Vangelis96

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Αν διαβασεις λίγο το θέμα προς τα πίσω έχει απαντηθεί πολλες φορες. Με priority μονο παίρνεις τις δύο χειραποσκευες μαζί σου, σύμφωνα με τη νέα πολιτικη
Πχ εδώ https://www.travelstories.gr/community/threads/Χειραποσκευή-ryanair.37873/page-63 στο μήνυμα @jimp
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Καλό απόγευμα :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.415
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom