Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Στο τελευταίο μου ταξίδι με την Ryanair για Πολωνία πριν ενα μήνα,σε έναν επιβάτη με εμφανώς μεγαλύτερη βαλίτσα του έκαναν έλεγχο και πλήρωσε το 50άρικο.
Εγώ πριν λίγους μήνες επέστρεφα από Ρώμη και γιν΄ταν κανονικός έλεγχος στο μέγεθος της βαλίτσας, μάλιστα γλίτωσα παρά τρίχα να πληρώσω κι εγώ το 50άρικο γιατί την είχα παραφουσκώσει τη βαλίτσα μου .:rolleyes-80::icon_redface::rolleyes-80:
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.909
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Σε δύο περιπτώσεις έχω δει κι εγώ να πληρώνουν για μεγάλες χειραποσκευές (Θεσσαλονίκη και Dortmund).
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Παιδιά χειραποσκευή με μήκος 55 cm θα έχω πρόβλημα να τη πάρω μαζί μου ??
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.722
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Αγαπητή μου @rethimno οι διαστάσεις είναι 55×40×20. Τό ποιο θα είναι μήκος ή ύψος ή πλάτος δεν παίζει κανένα ρόλο.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
516
Likes
856
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
να Ρωτησω κατι? Μολις εκλεισα με Ryain και δεν εβαλα αποσκευες τις 2 μικρες μαζι με Boarding pass για εμενα και τους 2 φίλους μου γιατι θεωρησα οτι μπορω να το κανω οποτεδήποτε με το ίδιο κοστος. Μπορω να το ζητησω επιπροσθετα σε οποιαδηποτε αλλη στιγμή ή το κοστος ανεβαινει τραγικα ? πως μπορω να το χειριστώ τι λετε?
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
να Ρωτησω κατι? Μολις εκλεισα με Ryain και δεν εβαλα αποσκευες τις 2 μικρες μαζι με Boarding pass για εμενα και τους 2 φίλους μου γιατι θεωρησα οτι μπορω να το κανω οποτεδήποτε με το ίδιο κοστος. Μπορω να το ζητησω επιπροσθετα σε οποιαδηποτε αλλη στιγμή ή το κοστος ανεβαινει τραγικα ? πως μπορω να το χειριστώ τι λετε?
θα σου έρχεται ανα τακτα χρονικά διαστήματα ενα email για να κάνεις "πρόσθετη πράξη". Αποσκευές, θέσεις, ασφάλεια κλπ.
Εμένα που έκλεισα πριν 1 μηνα, μου ερχονται ακόμα με την ίδια τιμη, ενδεχομένως σε κάποια στιγμη να γίνει και έκπτωση. Ισως να ενεργούν και ανάλογα την πληρότητα του αεροσκάφους
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Γεια έχω μια απορια, επειδή είναι η πρώτη φορά που ταξιδεύω με ryanair. Θα έχω μαζί μου μόνο μια μικρή βαλίτσα πάνω στο αεροπλάνο, όταν θα μπω στο αεροδρόμιο θα πρέπει να περιμένω στην ουρά να δείξω τα εισητηρια να την ζυγίσουν και έπειτα θα πάω στην πύλη κανονικά ; Ευχαριστώ
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Γεια έχω μια απορια, επειδή είναι η πρώτη φορά που ταξιδεύω με ryanair. Θα έχω μαζί μου μόνο μια μικρή βαλίτσα πάνω στο αεροπλάνο, όταν θα μπω στο αεροδρόμιο θα πρέπει να περιμένω στην ουρά να δείξω τα εισητηρια να την ζυγίσουν και έπειτα θα πάω στην πύλη κανονικά ; Ευχαριστώ
Τι είδους εισιτήριο έχεις αγοράσει;Έχεις αγοράσει αποσκευη ή προτεραιότητα.
Αν έχεις αγοράσει αποσκευη πας στο γκισέ και την αφήνεις.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αν κ οφ τοπικ, υπάρχει άλλο σχετικό τοπικ, πότε έχει αγοραστεί το τίκετ και τι είδους τικετ αγοράστηκε; με προτεραιότητα, με παράδοση της χειραποσκευη στο γκισέ η αγορά κανονικής αποσκευής;
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Ναι συγνώμη που γράφω εδώ απλά ηθελα να μάθω..Έκλεισα το εισητηριο και μετά μου είχε επιλογή για μια μικρή τσάντα 40×20×25 και μια χειροαποσκευη για 6 ευρώ και αυτό έκανα.. απλά στο ταξίδι μου κάνει στάση στο Μιλάνο για 2 ώρες και θέλω να ξέρω τι κινήσεις να κάνω όταν μπω στο αεροδρόμιο θεσσνικης καθώς και στου Μιλάνου. Εννοώ αν θα πρέπει όταν φτάσω εκεί να πάω να ξαναζυγιστει η βαλίτσα μου κτλ.. ευχαριστώ πολυ
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ναι συγνώμη που γράφω εδώ απλά ηθελα να μάθω..Έκλεισα το εισητηριο και μετά μου είχε επιλογή για μια μικρή τσάντα 40×20×25 και μια χειροαποσκευη για 6 ευρώ και αυτό έκανα.. απλά στο ταξίδι μου κάνει στάση στο Μιλάνο για 2 ώρες και θέλω να ξέρω τι κινήσεις να κάνω όταν μπω στο αεροδρόμιο θεσσνικης καθώς και στου Μιλάνου. Εννοώ αν θα πρέπει όταν φτάσω εκεί να πάω να ξαναζυγιστει η βαλίτσα μου κτλ.. ευχαριστώ πολυ
Αγόρασες προφανώς προτεραιότητα.Στη Θεσσαλονίκη περνάς κατευθείαν έλεγχο (αριστερά μόλις μπεις) πας στην πύλη της ryanair και περιμένεις για επιβίβαση.
Δε μας είπε για μετεπιβαση πριν.πριν από Μιλάνο με τι πετας;Είναι με ανταπόκριση;
Επίσης βρες το θέμα https://www.travelstories.gr/community/threads/Χειραποσκευή-ryanair.37873/page-71#post-720554
Για να είμαστε on.topic να βοηθηθεις κ εσύ καλύτερα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom