• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο - Ιούλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Panos_Red

Member
Άρα αν κατάλαβα μου δίνεται η δυνατότητα. Επίσης αν πάω με την αποσκευή των 10kg αλλά δεν την έχω αγοράσει είναι σίγουρο ότι θα πληρώσω εκεί ή υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην δώσουν καν σημασία?

panpan

Member
Και θα την πληρώσεις και με καπέλο.Έμπα στο σάιτ της ραυαν και διάβασε τις οδηγίες
μην βρεθείς προ εκπλήξεων.

Travelfox

Member
Μην παίζεις με την Ryan air γιατί μπορεί πραγματικά να πληρώσεις χρυσή τη βαλίτσα. Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες της σελίδας τους και κάνε τον προγραμματισμό σου. Επίσης check-in εγκαίρως ηλεκτρονικά όχι τελευταία στιγμή γιατί πολλές φορές πέφτει η σελίδα τους και αν κάνεις check-in στο αεροδρόμιο χρεώνεσαι!

Panos_Red

Member
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Υπέθεσα ότι δεν θα δώσουν σημασία όπως κανανε και με τις διαστάσεις όσες φορές έχω πετάξει. Δεν την γλυτώνω τελικά την έξτρα χρέωση όσο και αν προσπαθώ να τα βγάλω όσο πιο οικονομικα γίνεται όντας φοιτητής :lol:

orck

Member
Θυμαμαι οτι παλιοτερα δεν ειχες επιλογη να παρει μονο ο ενας απο οσους ταξιδευουν μαζι την επι πληρωμη χειραποσκευη αλλα ειτε πληρωνες για ολους ειτε για κανεναν. Σημερα μου δεχθηκε να εχει μονο ο ενας χειραποσκευη και την μικρη τσαντα και ο αλλος μονο μια μικρη τσαντα.
Επιτελους

johnnn

New Member
Χαίρεται! Θα ήθελα να ρωτήσω σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει, αν η αποσκευή των 20 κιλών έχει περιορισμό στις διαστάσεις. Επίσης αν εκεί μπορώ να βάλω υγρά πάνω από 1 λίτρο και ηλεκτρονικές συσκευές τύπου ξυριστική μηχανή κλπ.

Χαίρεται! Θα ήθελα να ρωτήσω σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει, αν η αποσκευή των 20 κιλών έχει περιορισμό στις διαστάσεις. Επίσης αν εκεί μπορώ να βάλω υγρά πάνω από 1 λίτρο και ηλεκτρονικές συσκευές τύπου ξυριστική μηχανή κλπ.
Χωρίς παρεξήγηση, το σχόλιό μου πάει προς όλους όσους ρωτούν για διαστάσεις/κιλά. Είναι πάρα πολύ απλό, πηγαίνετε στην επίσημη ιστοσελίδα της εταιρίας κι εκεί βρίσκετε όλες τις πληροφορίες με κάθε λεπτομέρεια. Επίσημα, απλά κι ωραία. Υπάρχει ακόμα κι εκδοχή στα ελληνικά. https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/baggage/20-kg-check-in-bag

Κατά τ άλλα ναι, μπορείς να πακετάρεις αυτά που λες.

Tracer

Member
Καλησπέρα, δεν υπάρχει περιορισμός στη διάσταση της αποσκευής αλλά νομίζω ο,τι πρέπει να είναι μια μόνο, όχι δηλαδή να μοιράσεις τα κιλά σε δύο αποσκευές. Υγρά και σεσουάρ έχω πάρει χωρίς πρόβλημα. Καλό ταξίδι

Καλησπέρα, δεν υπάρχει περιορισμός στη διάσταση της αποσκευής αλλά νομίζω ο,τι πρέπει να είναι μια μόνο, όχι δηλαδή να μοιράσεις τα κιλά σε δύο αποσκευές. Υγρά και σεσουάρ έχω πάρει χωρίς πρόβλημα. Καλό ταξίδι
Υπάρχουν περιορισμοί κι αναφέρονται στον σύνδεσμο στο προηγούμενο μήνυμά μου.

Καλησπέρα έκλεισα με ryanair για ρώμη και πλήρωσα και για βαλίτσα 20 κιλών..έχω μια απορία πάνω στο αεροπλάνο μπορώ να πάρω μια σχολική τσάντα? Χωρις να πληρώσω εξτρα βέβαια

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.161
Μέλη
34.705
Νεότερο μέλος
tina kops

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom