Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Την Κυριακή κουβαλούσα κάτι κραγιον, κρέμες,μανο, argan oil και όταν μου ζήτησαν να τα βγάλω με κοιτούσαν περίεργα.
Τι ειναι το argan oil; Τα αλλα τα εχω κι εγω στην τσαντα μου αλλα αυτο δεν το ξερω.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Καλησπέρα.Εγώ που θέλω να κλείσω με χειραποσκευή αλλά να την στείλω κάτω και όχι να την έχω μαζί μου πάνω στην καμπίνα ποιό με συμφέρει να κλείσω,αυτό με τα 6 και να πάω στο desk να την δώσω κάτω ή αυτό με τα 8;
Δυο γραμμές πιο πάνω είναι η απάντηση καθώς και το link από το site της εταιρίας, είπαμε δεν είναι και τόσο δύσκολο. Οι επιλογές είναι δυο, η μία από αυτές απαντάει στο ερώτημά σου!
https://www.ryanair.com/gr/el/plan-trip/flying-with-us/baggage-policy
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Το κακό είναι ότι, ότι αγοράζεις, το αγοράζεις για όλα τα άτομα της κράτησης και για όλα τα σκέλη του ταξιδιού.
Πχ δε μπορεί ένα ζευγάρι να παραδώσει τη μία 10κιλη αποσκευή (με τα υγρά και τις σούπες) του ενός στο γκισέ και την άλλη 10κιλη να την πάρει στην καμπίνα. Ή να πας κάπου με τα χέρια στην τσέπη ή με το πορτοφόλι (40-25-20) και να γυρίσεις από εκεί και με μία 10κιλη.
Τουλάχιστον, δε μπορώ να το καταφέρω εκ των υστέρων και γίνεται μόνο την ώρα της κράτησης.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.670
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Πχ δε μπορεί ένα ζευγάρι να παραδώσει τη μία 10κιλη αποσκευή (με τα υγρά και τις σούπες) του ενός στο γκισέ και την άλλη 10κιλη να την πάρει στην καμπίνα.
Γίνετε, αν κάνετε δύο ξεχωριστές κρατήσεις.
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Γίνετε, αν κάνετε δύο ξεχωριστές κρατήσεις.
Και 4 για να ρυθμίζεις και την επιστροφή.
Η πλάκα είναι ότι μπορεί να μας τα αλλάξουν πάλι σε κανα 6μηνο.
 

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Εγώ έχω να πω το εξής... Κάνω κράτηση για Ιταλία απο Θεσσαλονίκη... στο αρχικό Booking κάνω κράτηση θέσης και για τους 2... και μετά απο μέρες έβαλα Priority μόνο σε έναν επιβάτη.....γιατί είναι σύντομο ταξίδι και θέλουμε μόνο μία χειραποσκευή.....
Μετά απο μέρες κάνω κράτηση για Χανιά απο Θεσσαλονίκη και δεν με άφηνε να βάλω priority και χειραποσκευή μόνο για τον έναν. Μίλησα με την εξυπηρέτηση (chat) στην αρχή μου είπε δεν γίνετε.... του ειπα ότι το έχω κάνει.. για άλλη κράτηση και του έδωσα τον αριθμό κράτησης.... και μετά απο λίγο μου είπε μπορώ να το κάνω εγώ για εσάς του είπα για ποιόν επιβάτη είναι και στην συνέχεια μου έδωσε ένα Link για να βάλω τα στοιχεία και credit card για να μου βάλει το Priority για 1 άτομο.....
Η μόνη διαφορά ανάμεσα στα 2 είναι ότι στο πρώτο τακίξι αγόρασα θέσεις στην αρχή........ ίσως αυτό να ανοίγει καποιο option το οποί επιτρέπει να βάλεις 1 άτομο με priority...

Ευχαριστώ
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Χρήσιμα, αυτά που αναφέρεις, αν και αργά για μένα μιας και ήδη αγόρασα 4 προτεραιότητες.
Πάντως και σε μένα η απάντηση στο chat ήταν ότι δεν μπορώ να κάνω επιλογή προτεραιότητας σε ένα μόνο άτομο και δεν είχα το δικό σου προηγούμενο να αντιπαραθέσω.
Να είναι αρχή και να μην δουλεύει σωστά το σύστημα, να μην ξέρουν τι τους γίνεται, να χρειάζεται μέσον; Θα μάθουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom