Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Όταν ολοκληρώσεις την κράτηση μπορείς στη διαχείριση κράτησης να προσθέσεις έξτρα χειραποσκευή σε όσους επιβάτες θέλεις.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
καλησπερα σας!εχω κλεισει ταξιδι την παρασκευη για βαρσοβια και εχω πληρωσει για προτεραιοτητα και 2 χειραποσκευες..δηλαδη μπορω να παρω εναν σακο με διαστασεις 40cm x 20cm x 25cm που θα το βαλω κατω απο το καθισμα μου και αλλη μια χεραποσκευη με τις ιδιες διαστασεις που θα την βαλω στο ντουλαπακι του αεροπλανου?σας ευχαριστω εκ των προτέρων!
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο Γυρος του Κοσμου
καλησπερα σας!εχω κλεισει ταξιδι την παρασκευη για βαρσοβια και εχω πληρωσει για προτεραιοτητα και 2 χειραποσκευες..δηλαδη μπορω να παρω εναν σακο με διαστασεις 40cm x 20cm x 25cm που θα το βαλω κατω απο το καθισμα μου και αλλη μια χεραποσκευη με τις ιδιες διαστασεις που θα την βαλω στο ντουλαπακι του αεροπλανου?σας ευχαριστω εκ των προτέρων!
Όχι η χειραποσκευη έχει μεγαλύτερες διαστάσεις τις οποίες μπορείς να τις βρεις στο σάιτ τους...νομίζω είναι 55*40*20
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Όχι η χειραποσκευη έχει μεγαλύτερες διαστάσεις τις οποίες μπορείς να τις βρεις στο σάιτ τους...
δηλαδη φιλε μου μπορω να παρω τον μικρο σακο με τις διαστασεις 40cm x 20cm x 25cm και η χειραποσκευη να ειναι πιο μεγαλη που θα μπει στο ντουλαπακι?
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο Γυρος του Κοσμου
δηλαδη φιλε μου μπορω να παρω τον μικρο σακο με τις διαστασεις 40cm x 20cm x 25cm και η χειραποσκευη να ειναι πιο μεγαλη που θα μπει στο ντουλαπακι?
Ναι!
Η χειραποσκευη θα ειναι στις διαστασεις που σου εγραψα μεχρι 10κιλα οχι παραπανω!
Μπορει να ειμαι μικροτερη απο αυτες τις διαστασεις αλλα οχι μεγαλυτερη!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
δηλαδη φιλε μου μπορω να παρω τον μικρο σακο με τις διαστασεις 40cm x 20cm x 25cm και η χειραποσκευη να ειναι πιο μεγαλη που θα μπει στο ντουλαπακι?
Ενα διαστάσεων 40χ20χ25 και άλλο ένα διαστάσεων 55χ40χ20 μέχρι 10κιλά
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!θα χαρει η κοπελα μου να παρει λιγα ρουχα παραπανω!χαχαχα
 

Askaridis

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας. Δύο ερωτήσεις. Πρώτον έχω ένα τρίποδα μαζεμένος έχει 90 cm μήκος και 15cm ας πούμε φάρδος . Μπορώ να τον πάρω πάνω στο αεροπλάνο; Και δεύτερο ενώ για την βαλίτσα λέει 10 κιλά για την μικρή τσάντα δεν λέει βάρος. Άρα δεν υπάρχει όριο;
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
4.033
Πρώτον έχω ένα τρίποδα μαζεμένος έχει 90 cm μήκος και 15cm ας πούμε φάρδος . Μπορώ να τον πάρω πάνω στο αεροπλάνο;
Δεν ξέρω, αλλά το θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο.

Και δεύτερο ενώ για την βαλίτσα λέει 10 κιλά για την μικρή τσάντα δεν λέει βάρος. Άρα δεν υπάρχει όριο;
Ναι.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Γεια σας. Δύο ερωτήσεις. Πρώτον έχω ένα τρίποδα μαζεμένος έχει 90 cm μήκος και 15cm ας πούμε φάρδος . Μπορώ να τον πάρω πάνω στο αεροπλάνο; Και δεύτερο ενώ για την βαλίτσα λέει 10 κιλά για την μικρή τσάντα δεν λέει βάρος. Άρα δεν υπάρχει όριο;
Κανονικα δεν μπορεις, θεωρειται δευτερο κομματι κ χρεωνεται.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Γεια σας. Δύο ερωτήσεις. Πρώτον έχω ένα τρίποδα μαζεμένος έχει 90 cm μήκος και 15cm ας πούμε φάρδος . Μπορώ να τον πάρω πάνω στο αεροπλάνο; Και δεύτερο ενώ για την βαλίτσα λέει 10 κιλά για την μικρή τσάντα δεν λέει βάρος. Άρα δεν υπάρχει όριο;
Απο οσο εχω καταλαβει αναφερει κιλα μονο στις παραδωτεες συσκευες (checkin) γιατι σε εκεινο τον ιμαντα που ακουμπας την αποσκευη σου εχει ζυγαρια. Μετα πας στην πυλη, απλα ελεγχουν με το ματι πρωτα εαν ειναι τραγικα μεγαλες οι αποσκευες σου και καποιες φορες στα sizers, στα ειδικα κλουβια για να γινει η ογκομετρηση (με τις μεγιστες διαστασεις που λενε). Στην πυλη δεν εχω δει ποτε κανεναν να κανει ελεγχο βαρους με ζυγαρια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom