Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Tracer

Member
Μηνύματα
64
Likes
108
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βολιβία Χιλή Αργεντινή
Καλησπέρα σας. Έχω επιλέξει να ταξιδέψω με βαλίτσα 10 κιλών ως (επιπλέον) χειραποσκευη (εξτρα 10 ευρώ), την οποία θα παραδώσω μετά τον έλεγχο του τσεικ ιν. Μπορώ να έχω μέσα στη βαλίτσα ηλεκτρικό πιστολάκι και πρεσα; είμαι πολύ αγχωμένη σας παρακαλώ αν γνωρίζετε απαντήστε μου.
Πιστολάκι πάντα παίρνω μαζί μου χωρίς πρόβλημα.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Καλησπέρα σας. Έχω επιλέξει να ταξιδέψω με βαλίτσα 10 κιλών ως (επιπλέον) χειραποσκευη (εξτρα 10 ευρώ), την οποία θα παραδώσω μετά τον έλεγχο του τσεικ ιν. Μπορώ να έχω μέσα στη βαλίτσα ηλεκτρικό πιστολάκι και πρεσα; είμαι πολύ αγχωμένη σας παρακαλώ αν γνωρίζετε απαντήστε μου.
Ναι δεν υπάρχει θέμα, απλά στον έλεγχο της χειραποσκευης ίσως σου ζητήσουν να βγαλεις το πιστολάκι έξω για να το δουν.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Μια ερωτηση παιδιά? Ποσο αυστηροι ειναι στην Ryain για την χρηση backpack τσαντνας πλατης...Εβγαλα αεροπορικο και σκεφτομαι για τριημερο να παρω μονο μια τσαντα πλάτης διχως την βαλιτσα καμπινας.....θεωρειται οτι μπορω να την φουσκωσω αρκετα πιο πανω απ οσο παιρνει ή να ναυλωσω και 2η αποσκευη καμπινας? 1 ατομο 3 μερες τελη Σεπτεβριου Βουδαπεστη!
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
ryannair easyjet μου εχει τυχει να μετρανε διαστασεις στο ειδικο κουτι στην εξοδο πριν το αεροπλανο και να γινεται ενας χαμος απο ολους τους ταξιδιωτες που ειχαν παραφουσκωμενες αποσκευες ενας πηδουσε πανω και την κλωτσουσε να χωρεσει απιστευτες καταστασεις πολυ γελιο μεγαλη πλακα
 

Goodluck

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλησπέρα :)
Ταξιδεύουμε με ryanair και αποφασίσαμε αφού έχουμε βγάλει ήδη εισιτήρια, να προσθέσουμε βαλίτσες.
Δυστυχώς έχουν εξαντληθεί για να πάμε, αλλά υπάρχει η δυνατότητα μόνο για την επιστροφή.
Ερωτηση: πρεπει να είναι βαλίτσα ή μπορεί να είναι και σάκος μέσα στις επιτρεπομενες διαστασεις και βάρος; Τελικά όπως το πάνε, θα μας επιτρέπουν μόνο κάτι τέτοιο
!
15669326796871726685023.jpg
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα :)
Ταξιδεύουμε με ryanair και αποφασίσαμε αφού έχουμε βγάλει ήδη εισιτήρια, να προσθέσουμε βαλίτσες.
Δυστυχώς έχουν εξαντληθεί για να πάμε, αλλά υπάρχει η δυνατότητα μόνο για την επιστροφή.
Ερωτηση: πρεπει να είναι βαλίτσα ή μπορεί να είναι και σάκος μέσα στις επιτρεπομενες διαστασεις και βάρος; Τελικά όπως το πάνε, θα μας επιτρέπουν μόνο κάτι τέτοιο
! View attachment 279896
Ό,τι είδος να 'ναι, εντός των διαστάσεων/βάρους.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Ειδα τις προαλλες μια τσαντα η οποια ειναι παρα πολυ ελαφρια (λογικα 100-200γρ) και χωραει διπλωμενη ανετα σε μια τσεπη.
Στην επιστροφη την ανοιγεις και φερνεις οτιδηποτε εχεις αγορασει εξτρα απο την χωρα που επισκεφτηκες.
Ειναι λιγο λυση δεκαετιας 80 που θυμιζει ΚΤΕΛ με τις κοτες μεσα αλλα ταιριαζει πολυ στην Air-Bahal, συγνωμη στην Ryanair ηθελα να πω, που πεταμε εμεις οι λεφταδες. :)
 

Attachments

  • 368,9 KB Προβολές: 0

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Καλησπέρα :)
Ταξιδεύουμε με ryanair και αποφασίσαμε αφού έχουμε βγάλει ήδη εισιτήρια, να προσθέσουμε βαλίτσες.
Δυστυχώς έχουν εξαντληθεί για να πάμε, αλλά υπάρχει η δυνατότητα μόνο για την επιστροφή.
Ερωτηση: πρεπει να είναι βαλίτσα ή μπορεί να είναι και σάκος μέσα στις επιτρεπομενες διαστασεις και βάρος; Τελικά όπως το πάνε, θα μας επιτρέπουν μόνο κάτι τέτοιο
! View attachment 279896
Εννοειται ότι μπορεί να είναι και σάκος εάν είναι σύμφωνα με τις διαστάσεις τους. Κλείσε βαλίτσα για την επιστροφή αφού την αγοράσεις από εκεί που θα πας (καμία φτηνιάρικη κινεζικη) γέμισε τη και με ψώνια και είσαι οκ.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Μια ερωτηση παιδιά? Ποσο αυστηροι ειναι στην Ryain για την χρηση backpack τσαντνας πλατης...Εβγαλα αεροπορικο και σκεφτομαι για τριημερο να παρω μονο μια τσαντα πλάτης διχως την βαλιτσα καμπινας.....θεωρειται οτι μπορω να την φουσκωσω αρκετα πιο πανω απ οσο παιρνει ή να ναυλωσω και 2η αποσκευη καμπινας? 1 ατομο 3 μερες τελη Σεπτεβριου Βουδαπεστη!
Σε πρόσφατο ταξίδι μου προς Βρέμη και επιστροφή από Κοπεγχάγη όσους είχαν προτεραιότητα και αγορά χειραποσκευης δεν τους έλεγχαν καθόλου. Ασχολήθηκαν όμως με όσους είχαν μόνο μια μικρή......
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι την προηγούμενη βδομάδα που ταξίδεψα Ρώμη με προτεραιότητα, δεν ασχολήθηκε κανείς με την χειραποσκευή μου και όχι μόνο αυτό, αλλά είχαν αφήσει κάποιον να περάσει χειραποσκευή αρκετά πιο φουσκωμένη από όσο επιτρεπόταν η οποία δεν χωρούσε πάνω στα ντουλαπάκια με αποτέλεσμα να την βάλουν στη θέση δίπλα από εμένα! (πρώτη φορά μου συνέβη αυτό). Δεν ξέρω τι έλεγχο έκαναν σε όσους είχαν μόνο τη μικρή τσάντα.
 

Angepapa11

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Γεια σας παιδια. Ταξιδευω με ryanair με πρωτεραιοτητα και 2 χειραποσκευες και ειναι η πρωτη μου φορα οποτε εχω λιγο αγχος με τις χειραποσκευες. Εαν εχω καταλαβει καλα μπορουμε να παρουμε ενα backpack πιο μικρο και μια με ροδακια καπου στα 50×κατι? Εγω εχω την απορια οτι οκ το backpack βολικο ολο κ καποιο θα βρω αλλα αντι γ μικρη βαλιτσα μ ροδακια επιτρεπεται ν παρω σακο γυμναστηριου? Αρκει ν χωραει σ αυτο το κουτι που τις βαζεις στο αεροδρομιο?
1.Υπαρχει θεμα αν ειναι μαλακος σακος κ οχι βαλιτσα?
2. Εαν τελικα παω εκει κ δε χωραει, τι πληρωνω?


Ευχαριστω
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom