EasyJet Χειραποσκευη σε Easyjet

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
taver said:
Ο Στελάκης εδώ και χρόνια δεν έχει σχέση με την εταιρία.
Περίπου ετσι
Ο Στελλακης αν δεν κάνω λάθος είναι ο μεγαλύτερος απο τους μικρό μετόχους της εταιρείας οπότε έστω και με μειοψηφία συμμετέχει
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
μου χουν κρατησει βανιλια (υποβρυχιο) που το κουβαλουσα κατα παραγγελια κ μαλιστα λέγοντας μου οτι μπορει να χω βάλει μέσα στο λευκο ταπερακι γκαζακι κι αλλα τετοια ωραια :shock:
Θα την ετρωγα επειδικτικα μπροστα τους (ακομα και με το δαχτυλο) κανοντας σε καθε μπουκια αααχ, τελειοο και λοιπα σχετικα επιφωνηματα.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
παιδια, αν τα λουρακια της χειραποσκευης εξεχουν προς τα πανω υπάρχει πρόβλημα? και για ελλαδα οκ, εχω πεταξει, δεν κοιταξαν ΤΙΠΟΤΑ, αλλά το θεμα ειναι οτι θα κανω 4 πτησεις συνολικά.

Σχετικά με τα υγρά, το κραγιον θεωρείται υγρό? Η οδοντόκρεμα? Αυτο που δεν καταλαβα ποτέ ειναι γιατι τα σπρευ αποσμητικά παντα τα κατασχουν. Επισης , ποσες συσκευασιες με υγρά συνολικά μπορείς να έχεις?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Με τα λουρακια δεν φαντάζομαι να έχεις πρόβλημα.

Όσο για τα αλλά ναι και το κραγιόν και η οδοντόκρεμα θεωρούνται υγρά.
Μπορείς 1 σακουλάκι ενός λίτρου το οποίο θα έχει μέσα συσκευασίες των 100ml.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Με τα λουρακια δεν φαντάζομαι να έχεις πρόβλημα.

Όσο για τα αλλά ναι και το κραγιόν και η οδοντόκρεμα θεωρούνται υγρά.
Μπορείς 1 σακουλάκι ενός λίτρου το οποίο θα έχει μέσα συσκευασίες των 100ml.
αν οι συσκευασιες ειναι λιγοτερα μλ, θα θεωρουνται οτι ειναι 100? Δηλαδη, μπορω να εχω μεχρι 10 συσκευασιες?
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
αν οι συσκευασιες ειναι λιγοτερα μλ, θα θεωρουνται οτι ειναι 100? Δηλαδη, μπορω να εχω μεχρι 10 συσκευασιες?
Ναι, μπορείς να έχεις έως 10 συσκευασίες, έκαστη μέχρι 100 ml (βέβαια και 11 να έχεις δεν στις μετράει κανείς).

Όσο για κραγιόν που αναφέρεις, εγώ at least τα lip balms/lip glosses μου (κραγιόν δεν πολυφοράω) τα περνάω ΠΑΝΤΑ στη ζούλα και δεν έχω αντιμετωπίσει πουθενά πρόβλημα. Επίσης δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ ζήτημα με σαμπουάν/αφρόλουτρα/κρέμες σε συσκευασία δείγματος (αυτά που έχουν δώρο τα περιοδικά σε πλαστικές "μεμβράνες"), αλλά ούτε και με το κολλύριο σε μικροδόσεις. Τα παραπάνω δηλ. (στις συσκευασίες που αναφέρω, όχι σε μπουκαλάκια) περνάνε ευκολότατα από τον έλεγχο χωρίς να τα "δηλώσεις" σαν υγρά.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
παιδιά, αν αντί για χειραποσκευή έχω σακίδιο πλάτης-σχολική τσάντα, ουσιαστικά- νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, σωστά?

Αυτό που με αγχώνει είναι ότι στις διαστάσεις μού βγαίνει 45 εκατοστά ύψος, που μου φαίνεται πολύ (μια συνηθισμένη σχολική τσάντα είναι, για να καταλαβέτε) , αλλά δεν νομίζω να μην περάσει! Είναι πολύ μικρή , άλλωστε....άλλοι πάνε με κανονικές βαλίτσες.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τι προβλημα να εχεις?Χειραποσκευη ειναι και αυτο χειραποσκευη ειναι και μια γυναικεια τσαντα χειραποσκευη ειναι και μια βαλιτσα που εχει τις διαστασεις που οριζει η καθε εταιρεια.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
παιδιά, αν αντί για χειραποσκευή έχω σακίδιο πλάτης-σχολική τσάντα, ουσιαστικά- νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, σωστά?

Αυτό που με αγχώνει είναι ότι στις διαστάσεις μού βγαίνει 45 εκατοστά ύψος, που μου φαίνεται πολύ (μια συνηθισμένη σχολική τσάντα είναι, για να καταλαβέτε) , αλλά δεν νομίζω να μην περάσει! Είναι πολύ μικρή , άλλωστε....άλλοι πάνε με κανονικές βαλίτσες.
δε καταλαβα την ερωτηση.
Το σακιδιο γιατι να μην ειναι χειραποσκευη?
Τα 45 εκατοστα γιατι σου φαίνεται πολυ?
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
δε καταλαβα την ερωτηση.
Το σακιδιο γιατι να μην ειναι χειραποσκευη?
Τα 45 εκατοστα γιατι σου φαίνεται πολυ?
εννοώ ότι στο μάτι μού φαίνεται μικρή η σχολική τσάντα σε σχεση με το κουτί της easy jet που θυμάμαι, αλλά μετρωντας την βγαίνει 45 εκατοστά, ακριβώς στο όριο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.453
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom