Κούβα Χρειάζομαι βοήθεια για Κούβα...

Nelly tropic

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ (?)
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το Σιενφουέγος δεν έχει λίγους τουρίστες, τουλάχιστον όχι πια, πήχτρα είναι, όσο και το Τρινιδάδ.
Αυτό σημαίνει ότι οπωσδήποτε πρέπει να κλείσω από τώρα! Ξέρετε κανένα καλό casa particular?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.730
Likes
50.803
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Nαι, αλλά και τα 4 που ξέρω είναι φουλ. Γενικά ο λόγος που αποφεύγω να δίνω συστάσεις για κάσας είναι ότι τα καλύτερα (για να μην πω όλα) είναι γεμάτα και το να κάνω τηλέφωνα για να βρω πιο δεν είνια παίρνει ώρες και χρήμα. Ψάξε στο airbnb.
 

Nelly tropic

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ (?)
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Nαι, αλλά και τα 4 που ξέρω είναι φουλ. Γενικά ο λόγος που αποφεύγω να δίνω συστάσεις για κάσας είναι ότι τα καλύτερα (για να μην πω όλα) είναι γεμάτα και το να κάνω τηλέφωνα για να βρω πιο δεν είνια παίρνει ώρες και χρήμα. Ψάξε στο airbnb.
To ίδιο ισχύει και για τα λεωφορεία? Χρειάζεται δηλαδή να τα κλείσω από τώρα μέσω ιντερνετ?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.730
Likes
50.803
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
To ίδιο ισχύει και για τα λεωφορεία? Χρειάζεται δηλαδή να τα κλείσω από τώρα μέσω ιντερνετ?
Δεν το βρίσκω απαραίτητο, αλλά καλό θα ήταν. >Αν δε βρεις λεωφορείο, έξω από τα ΚΤΕΛ έχει συλλογικά ταξί που σε πηγαίνουν με το ίδιο αντίτιμο.
 

Nelly tropic

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ (?)
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Vinales αξίζει να πάω μονοήμερη από Αβάνα? Επίσης για το Trinidad έχω ακούσει από κάποιους ότι δεν είναι και κάτι φοβερό και η παραλία μέτρια. Εν τω μεταξύ είναι και μακριά. Μήπως είναι καλύτερα να δώσω τις μέρες του στο Vinales?
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.730
Likes
50.803
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Aν πας μονοήμερη Βινιάλες, θα πέσεις σε όλους τους οργανωμένους μονοήμερους και θα είσαι μέσα στα πλήθη. Αν μείνεις έστω ένα βράδυ θα δεις πόσο όμορφη είναι η ζωή εκεί.

Το Τρινιδάδ είναι ένα αρχιτεκτονικό διαμάντι κατά τη γνώμη μου. Η παραλία του μέτρια, αλλά η πόλη τα σπάει και με μπόλικη νυχτερινή ζωή, αξίζει2 βράδια μίνιμουμ.
 

Nelly tropic

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ (?)
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τώρα έχω μπερδευτεί τελείως.. Χεχε! Το Vinales δεν μου χωραει στο προγραμμα για 2 μέρες. Τι να προτιμήσω; Trinidad ή Vinales? Ή μηπως να βγαλω το Varadero που απ' ο, τι έχω καταλάβει είναι περισσότερο ξενοδοχεία ?
 

Action

Member
Μηνύματα
117
Likes
411
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Τώρα έχω μπερδευτεί τελείως.. Χεχε! Το Vinales δεν μου χωραει στο προγραμμα για 2 μέρες. Τι να προτιμήσω; Trinidad ή Vinales? Ή μηπως να βγαλω το Varadero που απ' ο, τι έχω καταλάβει είναι περισσότερο ξενοδοχεία ?
Βγάλε το Varadero, μη χάσεις το Trinidad :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.730
Likes
50.803
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συμφωνω με τους προλαλησαντες. Στην τελικη αν θες παραλιες, πηγαινε μιση μερα σε αυτες της αβανας.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Να πω και εγω το κατι τις , που ειμαι και της παραλίας.
Το Βαραδερο αστο απο εξω , η παραλια Ανκον στο Τρινιδαδ εμένα που αρεσει πολυ ειναι 4 χλμ και εχει μόνο 2-3 ξενοδοχεια .
Στα 20-25 χλμ απο την Αβάνα εχει πολυ ωραιες παραλίες .
Στο Τρινιδαδ να πας οπωσδηποτε , ειναι πανεμορφο .
 

Nelly tropic

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ (?)
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σας ευχαριστώ όλους θερμά για τις πολύτιμες συμβουλές σας!
Θα βγάλω το Βαραδερο και θα δω αν μπορώ να βαλω δύο μέρες στο Vinales, ανάλογα και με τα δρομολογια. Εναλλακτικά θα αφιερώσω περισσοτερες μέρες Τρινιδαδ και Σιενφουεγος.
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, δεν υπάρχει λόγος να έχω μαζί μου δολάρια ε; Επίσης ισχύει ακόμα οτι δίνοντας χρεωστικη κάρτα (που χρησιμοποιειται και στα ΑΤΜ) μπορούν να σου δωσουν μετρητα;

Α! Και κατι ακόμα. Από το αεροδρόμιο για Αβάνα απ οτι είδα δεν έχει λεωφορείο. Υπάρχουν κι εκεί συλλογικά ταξί που μπορεις να μοιραστεις με άλλους για να σε πανε στην πολη;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.989
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom