Ηνωμένο Βασίλειο Χριστουγεννα στο Λονδινο

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Δεν βρήκα κάπου ανακοίνωση οτι θα είναι κλειστό. Κατα πάσα πιθανότητα θα δεν θα λειτουργούν κάποιοι σταθμοί άλλα με τον έναν ή αλλο τρόπο θα μπορείς να μετακινηθείς. Για εστιατόρια γενικά δεν είμαι και ο καλύτερος κριτής και επίσης εμένα μου αρέσει το πιο λαικό και το πιο τουριστικό οπότε εγω θα είμαι στην china town τα Χριστούγεννα. Εκεί θα έχει πολλά μαγαζιά για φαγητό. Είναι λίγο πιο κάτω απο το Soho. Για εστιατόρια έχει κάποιες πληροφορίες εδω http://www.timeout.com/london/food-drink/london-restaurants-open-on-christmas-day.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Έχει βγει κάπου ανακοινωση για το ωράριο των μμε τα χριστούγεννα;; Γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω κάτι σχετικό..
Υπολόγιζα να κλείσω θέατρο στις 26..ούτε λεωφοριά θα εκτελούν δρομολόγια;
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πιστευω τέλος Νοε αρχες Δεκ θα βγάλουν ανακοίνωση. Στις 26 σιγουρα θα λειτουργει και το μετρό και τα λεωφορεία αλλα με κάποιους περιορισμούς.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.813
Πιστευω τέλος Νοε αρχες Δεκ θα βγάλουν ανακοίνωση. Στις 26 σιγουρα θα λειτουργει και το μετρό και τα λεωφορεία αλλα με κάποιους περιορισμούς.
Συνήθως στις 26 Δεκεμβρίου το μετρό υπολειτουργεί (τα τελευταία χρόνια κάνουν απεργία εκείνη την ημέρα και η ροή των δρομολογίων είναι πολύ αραιή). Έχω ταλαιπωρηθεί πολλές φορές. Ας ελπίσουμε φέτος ότι θα λειτουργούν κανονικά.
Τα λεωφορεία κυκλοφορούν κανονικά αλλά λόγω της υπολειτουργίας του μετρό έχουν πολύ κόσμο και σε κάποιες γραμμές είναι αδύνατη η χρήση τους (εκείνη τη μέρα ξεκινούν και οι εκπτώσεις!).
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Συνήθως στις 26 Δεκεμβρίου το μετρό υπολειτουργεί (τα τελευταία χρόνια κάνουν απεργία εκείνη την ημέρα και η ροή των δρομολογίων είναι πολύ αραιή). Έχω ταλαιπωρηθεί πολλές φορές. Ας ελπίσουμε φέτος ότι θα λειτουργούν κανονικά.
Τα λεωφορεία κυκλοφορούν κανονικά αλλά λόγω της υπολειτουργίας του μετρό έχουν πολύ κόσμο και σε κάποιες γραμμές είναι αδύνατη η χρήση τους (εκείνη τη μέρα ξεκινούν και οι εκπτώσεις!).
Τα γνωρίζω αυτά!! Η ουσία ειναι πως στις 26 κουτσά στραβά θα μπορείς να πας κεντρικά στο Λονδίνο οπότε αν θέλει η @isavella ας κλείσει θέατρο. Εγω έκλεισα για αγώνα ποδοσφάιρου.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
καλησπερες, εγω παω Λονδινο 28 με 6 φανταζομαι ολες τις μερες αυτες λειτουργει το μετρο και ολα τα αλλα...???
Αν πας απο Gatwick δεν θα λειτουργεί το gatwick express μέχρι τις 3 Ιαν. Αν πας απο Heathrow δεν θα έχει overground στις 28. Στην 1 Ιαν λογικά θα έχει κάποια μειωμένα δρομολόγια το μετρό αλλα δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Mετά τις απειλές του Ι.Κ. προς το Λονδίνο, θεός βοηθός για εμάς τους τρελούς που θα πάμε στις γιορτές...
 

ZAX1

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Τα γνωρίζω αυτά!! Η ουσία ειναι πως στις 26 κουτσά στραβά θα μπορείς να πας κεντρικά στο Λονδίνο οπότε αν θέλει η @isavella ας κλείσει θέατρο. Εγω έκλεισα για αγώνα ποδοσφάιρου.
προσπάθησα και εγω να κλείσω για τσελσι αλλά δεν βγηκαν ακόμη και μάλλον θα κλείσω Τοττεναμ ??? αλλά πανάκριβα 70 λιρες αν θυμάμαι καλά ?? Βεβαία υπάρχει και ο φόβος της isis ???
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
προσπάθησα και εγω να κλείσω για τσελσι αλλά δεν βγηκαν ακόμη και μάλλον θα κλείσω Τοττεναμ ??? αλλά πανάκριβα 70 λιρες αν θυμάμαι καλά ?? Βεβαία υπάρχει και ο φόβος της isis ???
Για Τόττεναμ έκλεισα. Στις 26 με την Νόριτσ είναι κατηγορία C οπότε δεν είναι 70 λίρες είναι 47 λίρες το ακριβότερο. Για τον συγκεκριμένο αγώνα μπορείς να αγοράσεις τώρα αν δεν είσαι μέλος. Για την Τσέλσι σε καμιά δεκαριά μέρες πιστευω θα μπορείς.
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Ζax1, ως φίλος της Τότεναμ να σε ενημερώσω ότι υπάρχει επίσημη σελίδα στο fb των Ελλήνων υποστηρικτών της (εδώ), oπότε εάν έχεις κάποιο πρόβλημα να κλείσεις τα εισιτήρια, επικοινώνησε μαζί μας. Τώρα όσο αφορά τον ISIS, δυστυχώς η αλήθεια είναι πως ο κίνδυνος υπάρχει και είναι μεγάλος τις γιορτινές ημέρες, όμως δεν πρέπει να αφήσουμε τον φόβο να κυριαρχήσει στον πολιτισμό μας. Κατά τ' άλλα, οι επιθέσεις στο Παρίσι έδειξαν ότι στόχοι μπορούν να είναι γήπεδα, πλατείες, εστιατόρια, καφέ, χώροι συνάθροισης κλπ. Πουθενά δεν είσαι ''ασφαλής'', προσωπικά σκέφτομαι να μην πάω στα πυροτεχνήματα της Πρωτοχρονιάς και κατά τ' άλλα θα μείνω πιστός στο πρόγραμμα μου.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Παιδιά, το Η.Β. εχει μεγάλη διαφορα σε θέματα ασφαλείας. Αλλα και να μην είχε δεν μου πέρασε καθόλου απο το μυαλό το ενδεχόμενο ακύρωσης του ταξιδιού. Θα παμε και θα περάσουμε και καλα και το ίδιο εύχομαι σε όλους.
Το φάντασμα της όπερας τι λέει;;; Θα ήθελα να πάω στο The lion king (άκουσα τα καλυτερα) αλλα οι τιμές ειναι ψηλές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.404
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom