Γενικά Ιταλία Πολωνία Χριστουγεννιάτικες αναζητήσεις...Ιταλία;Πολωνία;ψαχνω πληροφορίες και ιδέες!!!!

Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Η επιστροφή απο τις καλοκαιρινές διακοπες φέρνει μελανχολία.Τι καλύτερο λοιπόν απο το ψάξιμο για ένα καινούριο ταξιδάκι...αναγκαστικά λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων πάει Χριστούγεννα.Ξέρω ότι είναι μέγαλο χρονικο διαστημα μέχρι τότε αλλά θέλουμε να πετύχουμε καλές τιμές!Ψάχνουμε ένα μέρος με οικονομικά αεροπορικά εισητηρια και υποφερτό κόστος διαμονής,ώστε να μπορούμε να "ζήσουμε" το μέρος σε όλο του το μεγαλείο τρώγοντας και πίνοντας παραδοσιακά!!!!Εχουμε σκεφτεί κάποια μέρη....Μια ιδέα που μας άρεσε ήταν Μιλάνο-Βερόνα-Βενετία!Αλλη ιδέα είναι Πολωνία (Βαρσοβία-Κρακοβία) και σκεφτομασταν και για Ενδιβουργο!
Θα ήθελα διάφορες πληροφορίες για τις 3 αυτες εκδρομούλες που έχουμε σκεφτεί (ειδικά αν κάποιος έχει πάει Χριστούγεννα).Για τον καιρό...για ξενοδοχεία....για κόστος διαμονής και μεταφορών....
Εννοείται πως αν κάποιος έχει και κάτι άλλο να μου προτείνει θα χαρώ πολύ...γιατι καμιά φορά υπάρχουν απίστευτα οικονομικά μέρη που ούτε καν τα σκέφτεσαι!!!!
Ανυπομονώ να διαβάσω τις πληροφορίες σας!!!!!!!!:clap:
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
H δική μου αναζήτηση με παρόμοια κριτήρια οδηγεί στη Βουδαπέστη. Επίσης θα κοίταζα και την περίπτωση του Δουβλίνου, με καμιά low cost από Λονδίνο.

Πηγα πέρσυ Βουδαπέστη... (http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...2-%EC%E5-low-%EC%F0%DC%F4%E6%E5%F4.html)Οντως είναι πολύ οικονομικα!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
για πολωνία, μπορώ να σε βοηθήσω εγώ, μιας και μένω 4 χρόνια Κρακοβία. το βραδάκι μόλις γυρίσω από μπύρες θα σε βοηθήσω ;)
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Σιγουρα Μιλάνο και Εδιμπβουργο μπορείς να πετυχεις πιο οικονομικα μεταφορικα αν κλεισεις σχετικα νωρις με Easy Jet. Η διαμονη, βεβαια, θεωρω ότι θα ειναι τσιμπημενη αυτην την περιοδο.

ΑΠό την αλλη, η Πολωνια έχει λίγο πιο ακριβα αεροπορικα ,αλλα εκει θα χαλασετε λιγοτερα.....

Χωρις να εχω παει, αλλά προγραμματιζοντας το ταξιδι, δε θα μου φαινοταν ασχημη ιδεα το Βουκουρεστι. Αεροπορικα γυρψ στα 150-εκτος αν πετυχεις προσφορα!- οικονομικη διαμονη και χαμηλες τιμες, απ 'όσο εχω ψαξει. Επειδη κυνηγαω πολυ τα φθηνα ταξιδια, νομιζω ότι χωρες της Ευρωπης που δεν ειναι ακομα στο ευρω , ειναι μια καλη λυση.

Ασε που εκλεισα Νοεμβρη για Πραγα με 135 ευρω μεταφορικα και δικλινο με 16 ευρω!!!!!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
για πολωνία, μπορώ να σε βοηθήσω εγώ, μιας και μένω 4 χρόνια Κρακοβία. το βραδάκι μόλις γυρίσω από μπύρες θα σε βοηθήσω ;)

Τέλεια...περιμένω "μεθυσμένες" πληροφορίες :bleh: !!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.032
Εδιμβούργο με easyjet περίπου στο 100ρικο το άτομο ανάμεσα Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά. Καλό είναι.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
για πολωνία, μπορώ να σε βοηθήσω εγώ, μιας και μένω 4 χρόνια Κρακοβία. το βραδάκι μόλις γυρίσω από μπύρες θα σε βοηθήσω ;)
περιμενω κι εγω γιατι δεν το ειχα σκεφτει ποτε και φαινεται τελικα πολυ ενδιαφερον!!!!

Btw , πίνουν μπίρα στην Πολωνια :shock:? Πλακιτσα....:rolleyes:
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Εδιμβούργο με easyjet περίπου στο 100ρικο το άτομο ανάμεσα Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά. Καλό είναι.
μακραν η πιο value for money πτηση απο Ελλαδα!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Σιγουρα Μιλάνο και Εδιμπβουργο μπορείς να πετυχεις πιο οικονομικα μεταφορικα αν κλεισεις σχετικα νωρις με Easy Jet. Η διαμονη, βεβαια, θεωρω ότι θα ειναι τσιμπημενη αυτην την περιοδο.

ΑΠό την αλλη, η Πολωνια έχει λίγο πιο ακριβα αεροπορικα ,αλλα εκει θα χαλασετε λιγοτερα.....

Χωρις να εχω παει, αλλά προγραμματιζοντας το ταξιδι, δε θα μου φαινοταν ασχημη ιδεα το Βουκουρεστι. Αεροπορικα γυρψ στα 150-εκτος αν πετυχεις προσφορα!- οικονομικη διαμονη και χαμηλες τιμες, απ 'όσο εχω ψαξει. Επειδη κυνηγαω πολυ τα φθηνα ταξιδια, νομιζω ότι χωρες της Ευρωπης που δεν ειναι ακομα στο ευρω , ειναι μια καλη λυση.

Ασε που εκλεισα Νοεμβρη για Πραγα με 135 ευρω μεταφορικα και δικλινο με 16 ευρω!!!!!

Ξέρω ότι τα Χριστούγεννα τα πάντα είναι πιο ακριβά αλλά μόνο τότε θα μπορέσω να λείψω!!!Το Βουκουρέστι είναι μια καλή ιδέα...Θα το κοιτάξω!Αν πας περιμένω εντυπώσεις.Σου προτείνω να δεις και για Βουδαπέστη...( αφου κυνηγας τα φθηνα ταξίδια )
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
Εδιμβούργο προλαβαίνεις εισητήρια ..το θέμα είναι η διαμονή ... για 6 φίλους μου έκλεισα διαμέρισμα με 950 ευρώ και ήταν το φτηνότερο και για τους 6 ...γενικά όμως χτυπάνε τις τιμές στα B&B.. ειδικά την πρωτοχρονιά με το Hogmanae που γίνεται ο πανικός από κόσμο... τώρα βέβαια θα βγάλουν προσφορές οταν τελειώσει το φεστιβάλ τους!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.032
Και η χειραποσκευή της easyείναι μεγαλύτερη από της ryan, μάλλον μπορείς να βολέψεις και χειμωνιάτικα μέσα. Επίσης, πολύ οικονομική και η Κωνσταντινούπολη, και πολύ ωραία.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.655
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom