Βέλγιο Χριστουγεννιάτικη μαγεία στο Βέλγιο!

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μπυζ, Γάνδη και Αμβέρσα είναι έτσι κι αλλιώς στο πρόγραμμα.
Το Λουξεμβούργο ψάχνω να δω αν τελικά θα πρέπει να επισκεφτώ ή όχι...
Μην κάνεις 3+3 ώρες με το τρένο για να πας αυθημερόν, είναι σκότωμα. Μείνε ένα βράδυ εκεί....
 

nana

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Με ξεσήκωσες για ταξιδάκι στο Βέλγιο....χαχα!Πολύ όμορφη περιγραφή!
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα, Ιαπωνία
Έμυ νομίζω πως δε θα κουραστείς και ιδιαίτερα αν το κάνεις αυθημερόν!Σου φτάνουν κάποιες αρκετές ώρες εκεί!Θα ξεκινήσεις πρωϊ και γυρνάς αργά το βραδάκι!Καλό ταξίδι και καλά να περάσεις! Η Μπρυζ θα σε μαγέψει...
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Μπρύζ ασυζητητί....
( Πιο ενδιαφέρουσα κι απ τις Βρυξέλλες.)
Ε οχι και πιο ενδιαφερουσα η Μπρυζ απ τς Βρυξελλες...!Ειπαμε,πολυ ωραια πολη,τα βραδια θα ελεγα μαγευτικη,αλλα σε 2 μερες την εχεις δει ολη,ειναι πολυ μικρη!Οι Βρυξελλες προσφερουν πολλες περισσοτερες επιλογες!Και αναμεσα σε Λουξεμβουργο και Μπρυζ,δαγκωτο Μπρυζ!!Ειναι μονο μια ωρα απο τις Βρυξελλες,12 ευρω το ατομο με επιστροφη(αν θυμαμαι καλα!)...
 

emmy

Member
Μηνύματα
47
Likes
39
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Τελικά αποφάσισα να αφήσω έξω το Λουξεμβούργο, μιας και δεν είχα πολλές διαθέσιμες μέρες...

Η Μπρίζ ήταν πράγματι κουκλίστικη και με ενθουσίασε!

Περισσότερες λεπτομέριες εδώ:

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%F3%E5-%E5%EE%DD%EB%E9%EE%E7/14469-4-5-%EC%DD%F1%E5%F2-%F3%F4%EF-%E2%DD%EB%E3%E9%EF.html

Ευχαριστώ για τις συμβουλές!
 

giak

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
χριστουγεννα στο βελγιο

διαβασα το αρθρο της giristroula και ξετρελαθηκα
θα κανουμε ακριβως το ιδιο ταξιδι και τις ιδιες ημερες
θα ηθελα να ρωτησω με τι μεταφορικο μεσο γινοταν οι μετακινησεις σας?
κυριως στο λουξεμβουργο και τις αλλες πολεις και αν ηταν μακρινες οι αποστασεις
ευχαριστω
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα, Ιαπωνία
Οι εκδρομές έγιναν με λεωφορείο και με τρένο.Οι αποστάσεις είναι κοντινές, δεν κουράζεσαι καθόλου στο πήγαινε έλα!Χαίρομαι που σου άρεσε η ιστορία μου και σε ξεσήκωσε...Καλά να περάσεις και να μας γράψεις και συ την εμπειρία σου για να ξαναθυμηθούμε...
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Με ταξίδεψες! Πολύ ωραία περιγραφή Giristroula... Θα ήθελα να πραγματοποιήσω σύντομα αυτό το ταξίδι!
 

skarantwnis

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
κουβα
καλησπέρα και από εμένα!! όντως πολύ ωραία περιγραφή!!κανονίζω να πάω(με την κοπέλα μου) τα χριστούγεννα βέλγιο και με αυτά που έγραφες ανυπομονώ ακόμα περισσότερο να πάω.. έχουν περάσει και 2 χρόνια βέβαια από τότε που έγραψες το άρθρο αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα,και όποιος γνωρίζει ας καταθέσει τις γνώσεις του,όλες καλοδεχούμενες!! αρχικά σκεφτόμαστε να μείνουμε 1) NH Stephanie, Hotel in Brussels - 15% off, NH Hotels Official Site ή 2)http://http://www.pantonehotel.com/ ποιό λέτε να διαλέξω?έχει μείνει κανείς σε κάποιο? από αεροδρόμιο πρέπει να προτιμήσω κάποιο η το ίδιο κάνει?? επίσης ο καιρός τα χριστούγεννα τί λέει? θέλω να κάνω 2 ημερήσιες τι προτείνετε μπρίζ-γάνδη ή μπρίζ-αμβέρσα ?? στα μουσεία υπάρχει κάποια έκπτωση γτ παρίσι και βερολίνο που είχα πάει κάτω των 26 και κάτοικος της Ε-Ε υπήρχε μειωμένο. δεν μου έρχεται κάτι άλλο αυτή τη στιγμή.. ελπίζω να μην σας ζάλισα... κάθε επιπλέον συμβουλή καλοδεχούμενη!!
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα, Ιαπωνία
Αν πρόκειται να κάνεις μία εκδρομή προτείνω Μπρυζ και Γάνδη.
Όσο για τον καιρό συχνά είχε χιονόνερο και η θερμοκρασία είχε φτάσει ως τους -6. Λίγη δροσούλα...
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bali
εγώ είχα πάει πριν 2 χρόνια τέλος σεπτεμβρίου βρυξέλλες και είχα μείνει στο NH city center hotel. ικανοποιητικά τα δωμάτια, τσιμπιμένες βέβαια οι τιμές τους αλλά αν μπορείς να τα διαθέσεις αξίζει.ειναι σε πολύ καλή τοποθεσία κοντά σε μετρό,δίπλα στα μαγαζιά και εχει φανταστικο πρωινό μπουφέ με μεγάλη ποικιλία.στο συνιστώ..;)
 

skarantwnis

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
κουβα
ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!! μέσα στις επόμενες μέρες θα κλείσουμε τα αεροπορικά τα οποία μπορώ να πω είναι αρκετά τσουχτερά!! όσο για το κρύο με ισοθερμικά ρούχα πιστεύω δεν θα έχουμε πρόβλημα..:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom