Βέλγιο Χριστούγεννα στη Φλάνδρα

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Για την Brugge να σε ενημερώσω ότι υπάρχει κατατοπιστικότατος οδηγός με όλες τις δραστηριότητες στην πόλη.
πχ βλέπω Winter Market μέχρι 01/01/19 https://www.visitbruges.be/en/winter-market
αλλά έχει μόνο Ice Sculpute Festival έως 06/01 https://www.visitbruges.be/en/ice-sculpture-festival-bruges . Πάντως η Brugge από μόνη της είναι μια παραμυθένια πόλη και αξίζει σίγουρα μια επίσκεψη σε σχέση πχ με Γάνδη.
Αααα!!!Τελεια!!!σ ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ξερεις το μονο που με ανησυχει ειναι επειδη παμε πρωτοχρονια μηπως μετα την 1η ιανουαριου δεν υπαρχει τιποτα που να θυμιζει γιορτες :(
Τι να σου πω; Εγώ δεν είμαι καθόλου του χριστουγεννιάτικου και θα χαιρόμουν αν είχαν μαζέψει τα σπιτάκια και τα παγοδρόμια από τις πλατείες όσο ήμασταν εκεί. Ευτυχώς η Grand Place ήταν σχεδόν ελεύθερη.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
καλησπέρα στην παρεα!! θα κανω ενα ταξιδι Βελγιο 5-8 Μαρτιου απο Αθήνα.. οι πτησεις ειναι :
5/3 Αθηνα-Βρυξελλες 11.00-14.00,
8/3 Βρυξελλες-Αθηνα 12.00-15.00,
Θα μείνω Βρυξελλες. Για εξορμησεις τι μου προτεινετε??

Σας ευχαριστω!!
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
καλησπέρα στην παρεα!! θα κανω ενα ταξιδι Βελγιο 5-8 Μαρτιου απο Αθήνα.. οι πτησεις ειναι :
5/3 Αθηνα-Βρυξελλες 11.00-14.00,
8/3 Βρυξελλες-Αθηνα 12.00-15.00,
Θα μείνω Βρυξελλες. Για εξορμησεις τι μου προτεινετε??

Σας ευχαριστω!!
Μια μέρα για Γάνδη Μπριζ (μαζί ή χώρια) και τις υπολοιπες Βρυξελλες.Εχει πολλά να δεις.Για Μπρυζ και Γάνδη υπάρχουν πολλές ταξιδιωτικές ιστοριες
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Μπορεις να μου στειλεις site για να κλεισω εισιτηρια?
Αν εννοεις για τρένα από το επίσημο site.
https://www.belgiantrain.be/en
τα τρένα τους είναι αξιόπιστα και με πολλά δρομολόγια. Απλά μπορείς να πας εκείνη την ώρα στο σταθμό και να βγάλεις. Το σκ τα τρένα είναι φτηνότερα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
παιδες επειδη εφτασε η ωρα του ταξιδιου μου, θα παω μονοημερο Γανδη Μπριζ απο Βρυξελλες γιατι η Γανδη μου φανηκε οβερη απο τις φωτο! τι διαδρομη να ακολουθησω? Βρυξελλες-Γανδη-Μπριζ και πισω Βρυξελλες?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Θα πήγαινα πρώτα στη Μπρυζ που έχει περισσότερο περπάτημα και ευκαιρίες για φωτογραφικά κλικ και θα άφηνα τη Γάνδη για το απόγευμα που είναι πιο ζωντανή για φαγητό/ποτό και άραγμα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Θα πήγαινα πρώτα στη Μπρυζ που έχει περισσότερο περπάτημα και ευκαιρίες για φωτογραφικά κλικ και θα άφηνα τη Γάνδη για το απόγευμα που είναι πιο ζωντανή για φαγητό/ποτό και άραγμα.
Με το ιδιο εισιτηριο??
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.397
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom