Γερμανία Χριστούγεννα στο Βερολίνο...

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
157
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Σημερα γυρισα απο Βερολινο και εχω να σας πω ενα πραγμα, πολυ κρυο. Παρτε ζεστα ρουχα. Καλα την Κυριακη ειχε -15, δεν παλευοταν με τιποτα, απο την Δευτερα ηταν καλυτερα αλλα παλι το ενιωθες για τα καλα και χιονιζε καθε μερα
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Σημερα γυρισα απο Βερολινο και εχω να σας πω ενα πραγμα, πολυ κρυο. Παρτε ζεστα ρουχα. Καλα την Κυριακη ειχε -15, δεν παλευοταν με τιποτα, απο την Δευτερα ηταν καλυτερα αλλα παλι το ενιωθες για τα καλα και χιονιζε καθε μερα
κανενα άλλο νέο...κάπως καλύτερο... εχω αρχισει και τουρτουριζω απο τώρα:xmas_smile:
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
157
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
κανενα άλλο νέο...κάπως καλύτερο... εχω αρχισει και τουρτουριζω απο τώρα:xmas_smile:
Πολλες χριστουγεννιατικες αγορες, οχι ιδιαιτερα φωτισμενη η πολη με χριστουγεννιατικα λαμπακια, πολυς κοσμος και δεν αναφερομαι μονο στους τουριστες αλλα και στους ιδιους τους Γερμανους που περσι τον Οκτωβρη νομιζα οτι δεν πολυκυκλοφορουν εκτος δουλειας. Ακομα και κατα τμηματα το ποταμι ηταν παγωμενο, για τοσο κρυο μιλαω. Νομιζω οτι τα ισοθερμικα δεν ηταν λυση, το καλο παπουτσι ειναι το πρωτο πραγμα που πρεπει να παρετε μαζι σας
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Πολλες χριστουγεννιατικες αγορες, οχι ιδιαιτερα φωτισμενη η πολη με χριστουγεννιατικα λαμπακια, πολυς κοσμος και δεν αναφερομαι μονο στους τουριστες αλλα και στους ιδιους τους Γερμανους που περσι τον Οκτωβρη νομιζα οτι δεν πολυκυκλοφορουν εκτος δουλειας. Ακομα και κατα τμηματα το ποταμι ηταν παγωμενο, για τοσο κρυο μιλαω. Νομιζω οτι τα ισοθερμικα δεν ηταν λυση, το καλο παπουτσι ειναι το πρωτο πραγμα που πρεπει να παρετε μαζι σας
ναι..σε τετοιες περιπτωσεις το καλο παπουτσι παιζει σημαντικοτατο ρόλο...ευτυχώς εχουμε και μας εχουν βγαλει ασπροπροσωπους σε δυσκολες καταστασεις....θα το αντεξουμε.....
ευχαριστώ πολυ,καλες γιορτες!!
 

KALTSILAS

Banned
Μηνύματα
15
Likes
2
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΘΑ ΠΑΩ ΒΕΡΟΛΙΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΤΑ ΜΟΥΣΕΙΑ ΚΑΤΑ ΠΡΩΤΟΝ Κ ΟΙ ΑΓΟΡΕΣ ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗ,ΑΝΗΜΕΡΑ Κ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 26.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΥΡΩΣΩ? ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ?
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
καλησπερα και καλως ορισες!
σε παρακαλω διορθωσε το μηνυμα σου,δεν επιτρεπονται τα κεφαλαια και τα greeklish.
επεισης επειδη εισαι σε λαθος ενοτητα σε μεταφερω στην σωστη για να εχεις περισσοτερες απαντησεις.
 

KALTSILAS

Banned
Μηνύματα
15
Likes
2
καλησπερα και καλως ορισες!
σε παρακαλω διορθωσε το μηνυμα σου,δεν επιτρεπονται τα κεφαλαια και τα greeklish.
επεισης επειδη εισαι σε λαθος ενοτητα σε μεταφερω στην σωστη για να εχεις περισσοτερες απαντησεις.
συγνωμη δε προσεξα τα κεφαλαια.ευχαριστω κ καλως σας βρηκα.που εχει παει δηλαδη η ερωτηση μου
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Καλοσωρισες.
Γραφοντας Βερολινο στην αναζητηση θα βρεις παρα πολλες πληροφοριες, το Βερολινο εχει πολυσυζητηθει. Αν δεν καλυφθεις απο εκει μπορεις να δεις και στο Berlin - Offizielles Stadtportal der Hauptstadt Deutschlands - Berlin.de
25 και 26 Δεκεμβριου τα καταστηματα ειναι κλειστα, τα μουσεια δεν ξερω. Παραμνη χριστουγεννων κλεινουν νωριτερα. Ειναι πολυ καλυτερα αν μπορεις να πας πρωτοχρονια.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια » Αναζήτηση πληροφοριών για προορισμούς » Ευρώπη » ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟ

εδω εχει παει... διαβασε σ'αυτη τη σελιδα. http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...355-berlin-travelstory-tips-8.html#post205115 αναλογη ερωτηση ειχα κανει κι εγω και η απαντηση ηταν της ερσης.
μου ειχε δωσει αυτο λινκ για να δω ποτε ειναι ανοιχτο το καθε μουσειο.
http://www.visitberlin.de/english/sightseeing/e_si_museen_liste.php
η οποια ομως τωρα δεν ανοιγει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.705
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom