Γερμανία Χριστούγεννα στο Βερολίνο...

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Καλησπέρα κι απο μένα.Εγώ πήγα πέρσι Πρωτοχρονιά και την παραμονή έκλεισαν νωρίς.
 

gerasimos

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
εγω πηγα περσι τα χριστουγεννα με τα παιδια
ηταν φανταστικα
τα μουσεια ηταν ολα ανοιχτα και παραπολλα μαγαζια
αλλα οχι ολα
στα εμπορικα κεντρα ηταν ολα ανοιχτα
Μονο την παραμονη χριστουγεννων κλεισαν ολα μα ολα νωρις οποτε για το βραδυ πρεπει να κανονισεις κατι στο ξενοδοχειο που σιγουρα θα εχει
 

np91

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Μηπως γνωριζετε ?

Μηπως καποιο μελος γνωριζει αν η Δευτερα του Πασχα που φετος συμπιπτει με το δικο μας ειναι αργια στο βερολινο ?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Μηπως καποιο μελος γνωριζει αν η Δευτερα του Πασχα που φετος συμπιπτει με το δικο μας ειναι αργια στο βερολινο ?
Εχω ενα Γερμανικό ημερολόγιο που δείχνει την Δευτέρα κόκκινη(αργία).Τώρα για μουσεία κτλ καλύτερα να τσεκάρεις μέσω Internet.
 

tsiamaloug

Member
Μηνύματα
34
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
όσα ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
νησιά Πάσχα
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ...
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.
ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΚΕΙ 27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΩΣ 31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.
ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΕΘΝΙΚ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΤΖΑΖ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.. ΚΡΟΥΣΤΑ ΙΣΩΣ ...?
ΙΣΩΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ CLUB ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΛΛΑ..
ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΣΕ LIVE ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ...
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΎΣΕ
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.877
Likes
14.379
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γιατί όλοι όσοι γράφουν πρώτο ποστ γράφουν με κεφαλαία γράμματα ;
Κανείς δε διαβάζει όρους χρήσης;;;;;;;;;;;;;;;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ...
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.
ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΚΕΙ 27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΩΣ 31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.
ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΕΘΝΙΚ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΤΖΑΖ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.. ΚΡΟΥΣΤΑ ΙΣΩΣ ...?
ΙΣΩΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ CLUB ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΛΛΑ..
ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΣΕ LIVE ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ...
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΎΣΕ
Είσαι πολύ τυχερή γιατί στις 27 που φτάνεις είναι η Μέρα των Μουσείων στο Βερολίνο και όλα έχουν προγραμματίσει χάπενινγκς με Μουσική και Θέατρο, είναι και μια ευκαιρία να δεις Μουσεία τζάμπα.
Για τα πάντα από μουσική και θέατρο θα βρεις τα τζάμπα περιοδικά που υπάρχουν παντού και θα έχεις οτι πληροφορία θες.
 

tsiamaloug

Member
Μηνύματα
34
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
όσα ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
νησιά Πάσχα
ok...sorry για τα κεφαλαία... τώρα έμαθα...
27 φτάνω 1 00 το βράδυ γιατί πετάω από ηράκλειο κρήτης... οπότε ισα ισα ό,τι προλάβω...

ευχαριστώ πολύ πάντος...
 

Steli0s

Member
Μηνύματα
57
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ, Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φαρόε
Αν ενδιαφερεσε για μουσικη με τζαζ κ καθε ειδους μαγαζια underground-εναλλακτικα θα τα βρεις σιγουρα ολα στην πιο ωραια μερια του Βερολινου κατ εμε στο ανατολικο Kreuzberg ... Οποιος δεν εχει περασει για εμενα απο εκει κ απλα εκανε βολτες πανω κατω την Alexanderplatz η κοιταγε για ωρες την πυλη του Βρανδεμβουργου και πιο πισω το Κοινοβουλιο δεν εχει καταλαβει απο Βερολινο ... Το Βερολινο εχει μια διαφορετικοτητα και αντιθεση την οποια δεν την εχω συναντησει σε αλλη ευρωπαικη πολη ποσο μαλλον σε γερμανικη ...
 
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδια καλημερα και καλα Χριστουγεννα ειμαι ηδη στο Βερολινο εφτασα χθες με τις φιλες μου και ακομη δεν εχουμε βρει τι να κανουμε και που να παμε για να βρουμε ανοιχτα μαγαζια για φαγητο ή για ποτε σημερα Χριστουγεννα αλλα και αυριο καθως μας ενημερωσαν οτι θα ειναι επισης κλειστα! Αν καποιος μπορει μα με βοηθησει θα το εκτιμουσα!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Παιδια καλημερα και καλα Χριστουγεννα ειμαι ηδη στο Βερολινο εφτασα χθες με τις φιλες μου και ακομη δεν εχουμε βρει τι να κανουμε και που να παμε για να βρουμε ανοιχτα μαγαζια για φαγητο ή για ποτε σημερα Χριστουγεννα αλλα και αυριο καθως μας ενημερωσαν οτι θα ειναι επισης κλειστα! Αν καποιος μπορει μα με βοηθησει θα το εκτιμουσα!
Σε αυτό είχαμε φάει την ημέρα των Χριστουγέννων και μείναμε ευχαριστημένοι. Καλά να περνάτε και Καλά Χριστούγεννα.
http://www.augustiner-braeu-berlin.de/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom