Γενικά Χωρίς αυτοκίνητο...

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Μα δε ξερω ουτε ποδήλατο χαχα. Ασε που μόνο που μου το πες κουράστηκα
ελα πατμο και σε περνω εγω με το αμαξι τσαμπα...διπλα στο λιμανι μενω....ειρηνη γραμμενιατη λεγομαι....
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.074
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
ελα πατμο και σε περνω εγω με το αμαξι τσαμπα...διπλα στο λιμανι μενω....ειρηνη γραμμενιατη λεγομαι....
Είσαι τόσο γλυκός κ "καθαρός" άνθρωπος βρε συνεφουλα μου...Αλλά λέω φέτος να επιμείνω Κυκλάδες! Σ ευχαριστώ πολύ πάντως. Κ Θέλω ανταπόκριση από Μάλτα που δε καταφερα να παω φετος
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Είσαι τόσο γλυκός κ "καθαρός" άνθρωπος βρε συνεφουλα μου...Αλλά λέω φέτος να επιμείνω Κυκλάδες! Σ ευχαριστώ πολύ πάντως. Κ Θέλω ανταπόκριση από ΜάλταΜάλταπου δε καταφερα να παω φετος
και συρο μπορεις να πας διπλα ειναι το λιμανι απο κυκλαδες δεν ξερω πολλα,αλλα εχω φιλους εκει,εγω χαρηκα που θα παω μαλτα τελικα,αλλαξα τα εισητηρια δωρεαν με 2 μερες διαφορά.η μαλτα ανοιγει για ελλαδα τελικα ιουλιο ψαξε το λιγο και μην απογοητευεσαι...στην συρο εχει και αεροδρομιο,στην πατμο μονο ταξι αργα τη νυχτα.φτασε ελλαδα αρχικα,πες μου το νησι που θα κλεισεις κι αν εχω κονε θα σου πω,εχω και φιλαρακια στην μυκονο αν θες.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.074
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση που επικρατεί προς το παρόν με τα ΚΤΕΛ στις Κυκλάδες (ταξιδεύω μόνη χωρίς αυτοκίνητο-δεν οδηγώ), δηλαδή να έχει μόνο 2-3 δρομολόγια την ημέρα με το τελευταίο γύρω στις 14.00-15.00, την έβαψα... ΟΚ, το καταλαβαίνω, πριν δεν είχε λόγω καραντίνας και περιορισμένων μετακινήσεων, τώρα που ανοίγουν τα ξενοδοχεία γιατί δε φτιάχνει η κατάσταση? Δηλαδή και ξένους τουρίστες να μην έχουν ακόμα, τι νομίζουν ότι όλοι οι Έλληνες έχουν αμάξι ή μηχανή? Ελπίζω μετά τις 1/7 να επανέλθει η κατάσταση, γιατί δε βλέπω να πάω Ελλάδα αν είναι έτσι. Ή θα μου τα φάνε τα ταξί (αν βρίσκω). Δηλαδή πραγματικά δε καταλαβαίνω τη λογική αν παραμείνουν αραιά τα δρομολόγια... Ίσα ίσα, που θα έπρεπε να είναι κ πιο πυκνά για να μη στριμωχνόμαστε

Ουφ ξέσπασα
Δε μας τα λέει καλά η Σίφνος... ΟΚ καταλαβαίνω ότι δεν είναι μάντεις να υπολογίσουν τη τουριστική κίνηση φέτος, αλλά τι στο καλό ο Αύγουστος θάναι νεκρός μήνας?? Αν μη τι άλλο Έλληνες θα έχει, και είμαι σίγουρη και ξένους, έστω κ λιγότερους...

Δείτε εδώ τι εννοώ: https://sifnaiko-fos.gr/σιφνοσ-θερινα-δρομολογια-λεωφορειων/

Θερινά δρομολόγια από 29/6 λέει έτσι γενικά και αόριστα με υποσημείωση " Τα δρομολόγια θα τροποποιούνται αναλόγως των αναγκών" Μάλιστα... δηλαδή προς το παρόν μένουμε με δρομολόγια αραιά και που και το πολύ μέχρι τις 20.00... Κ πάω στα τυφλά τώρα... Από κεί που είχα βρει ωραιότατο ξενοδοχείο στις Καμάρες να κάνω τις βουτιές μου το πρωϊ και τις βόλτες μου τα απογεύματα/βράδια, τώρα αναγκάστηκα να κλείσω δωμάτιο στην Απολλωνία ώστε να μη χρυσοπληρώνω τα ταξί πέρα δώθε αν χρειαστεί τα βράδια... Αν και δε φαίνεται να τα γλυτώνω τα ταξί έτσι που πάει η κατάσταση... Θα με ανακηρύξουν ευεργέτη τους φέτος γιατί πως αλλιώς θα δω το νησί? Ας ελπίσουμε να αλλάξουν όντως τα δρομολόγια προς το καλύτερο :bash:

Υ.Γ. Πρόσεξα ότι μετακινήσατε τα μηνύματά μου από το θέμα "Ταξίδια την επόμενη μέρα" αλλά εγώ βασικά δημοσίευσα εκεί διότι έχει πιστεύω άμεση σχέση με το θέμα του κορωνοϊού και τις επιπτώσεις του ως προς το πως ταξιδεύουμε.. Άσχετα αν μετά ακολούθησε ολίγον off the topic διάλογος...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.713
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom