Ψάχνοντας νησί.!

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Ψάχνω ένα νησί με ωραίες παραλίες δηλαδή καθαρές να έχει καλό φαγητό μέρη για βόλτα και καλές φωτογραφίες μιας και είναι χόμπι, και να μην είναι πολύ ακριβό στην διαμονή.
Είχαμε σκεφτεί Κύθηρα αλλά δεν βρίσκω καλή διαμονή μετά σκέφτηκα Αμοργό αλλά και πάλι,,,, έχει κάποιος προτάσεις η εμπειρίες από κάπου να μου πει ..?:roll: θα πάμε μάλλον μετά τις 10 Αύγουστου.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Κι άλλος για νησί;
Αυτή η ερώτηση γίνεται συνεχώς τις τελευταίες εβδομάδες. Ψάξε λίγο καλύτερα, αλλιώς να σου πώ κι εσένα μιά Κάρπαθο!!
Είναι μακρυά αλλά έχει όλα όσα ζητάς.
 

loulou

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη ή Άμστερνταμ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Προτείνω Σίφνο....Τώρα κάποιοι μπορεί να ισχυριστούν ότι δεν είναι και ο πλέον φθηνός προορισμός, αλλά αυτό είναι κάτι που χωράει μεγάλη συζήτηση. Φθηνές διακοπές μπορείς να κάνεις οπουδήποτε. Ακόμα και στη Μύκονο, που έχουν ξεφύγει.

Το νησί προσφέρεται για φωτογραφίες, είναι μικρό, άρα μπορείς να το γυρίσεις άνετα, οι παραλίες είναι ωραίες και καθαρές (δεν την κόβεις τη φλέβα, αλλά είναι δεν τις λες και σιχαμερές), ο κόσμος που μαζεύει (αν σ' ενδιαφέρει) είναι καλός, φημίζεται για την κουζίνα της (χαρακτηριστικό παράδειγμα ο Τσελεμεντές που ήταν Σιφνιός), είναι κοντινό νησί (με το γρήγορο 3 ώρες περίπου, με το αργό 6) και δωμάτια-ξενοδοχεία έχει πάρα πολλά....Επειδή είμαι λάτρης του νησιού, γνωρίζω πράγματα. Αν τελικά καταλήξεις στη Σίφνο, μπορώ να σου δώσω πολλές πληροφορίες...Όπως και να 'χει, όπου και να πας να περάσεις τέλεια....!!!!!!!!!!
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
206
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
αυτα τα εγραψα και σε μια κοπελα που ψαχνει νησι για να παει με το αγορι της λοιποοον....εγω πιστευω πως το ομορφοτερο νησι ειναι η ζακυνθος..πηγα περυσι με το αγορι μου κ εγω κατσαμε μια βδομαδα κ περασαμε υπεροχα...τι να πρωτοθυμηθω....την κρουαζιερα γυρω απ το νησι,το καταπληκτικο ναυαγιο με τα καταγαλανα νερα του,τις χελωνες που κολυμπουσαν διπλα μας,τα δελφινια που ηταν μπροστα απο το καραβακι μας,τις βουτιες στα καταπρασινα νερα,το μουσειο σολωμου,την κεντρικη πλατεια,τα ομορφα ταβερνακια,τις βολτες μας με την αμαξα....ολα ηταν τελεια!εχει ενα κλαμπ φοβερο μεσα στην θαλασσα κ κατι μπιτς μπαρ απιστευτα....για παραλιες δεν το συζητω καν!ειναι ανωφελο να μιλησω για τα νησια του ιονιου...δεν τα αλλαζω με τπτ...εχει κ μια περιοχη γεματη με μπαρακια,φαστ φουντ κ ετσι αλλα γινεται λιγο χαμος ειναι σαν τα μαλια της κρητης...οποτε αποφασιζεις...εγω παντως εχω τις καλυτερες εντυπωσεις γι'αυτο το νησι.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.115
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Καταρχην έχεις ανοίξει το θέμα σε λάθος κατηγορία, στα ταξιδιωτικά επίκαιρα, ενώ υπάρχει ειδικη κατηγορία αναζήτησης πληροφοριών.
Τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις, αλλά θα μπορούσες να δεις Κεφαλονιά.
Καταρχήν γλιτώνεις πολλά χρήματα από τα ακτοπλοικα σε σχέση με άλλα νησιά, αλλά σίγουρα θες αυτοκίνητο.

Edit: Μολις είδα ότι το θέμα μεταφέρθηκε από τους υπεύθυνους
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες έχω δει και άλλες ανακοινώσεις, αλλά δεν μπορώ να πω ότι ταυτίστηκα άλλωστε δεν λέει κάπου απαγορεύεται να βάλεις μι ανακοίνωση με ίδιο σχεδόν θέμα.
Σίφνο έχω πάει και δεν έχω τρελαθεί και την Ζάκυνθο είναι που θα μείνεις πιστεύω δεν έχω κοιτάξει όμως ακόμα κάτι.
Κάρπαθος δεν είναι μακριά για να πας 6 μέρες..?
Σας ευχαριστώ πάντως όλους ιδανικό νησί είναι η Μήλος για αυτό που θέλω αλλά έχω πάει.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σας ευχαριστώ πάντως όλους ιδανικό νησί είναι η Μήλος για αυτό που θέλω αλλά έχω πάει.
Αφού θεωρείς ιδανικό νησί τη Μήλο, γιατί δεν ξαναπάς?
Και δεν το λέω ειρωνικά. Εγώ για παράδειγμα πήγαινα για χρόνια στο ίδιο νησί, γιατί πληρούσε τις προδιαγραφές που ήθελα για να περάσω καλά στις διακοπές μου.
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Το είπα με την έννοια μήπως κάποιος καταλάβει τι ακριβός θέλω και με κατατοπίσει γιατί έχω πάει αρκετές φορές είπα να κάνω αλλαγή. Και δεν ήταν και πολύ οικονομικά.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Κι άλλος για νησί;
Αυτή η ερώτηση γίνεται συνεχώς τις τελευταίες εβδομάδες. Ψάξε λίγο καλύτερα, αλλιώς να σου πώ κι εσένα μιά Κάρπαθο!!
Είναι μακρυά αλλά έχει όλα όσα ζητάς.
Μα τωρα που μπηκε και το καινουργιο κουτακι της διαφημισης δεξια θα'πρεπε να ψαχνουν και λιγο εκει!:haha:
Βρες πιο νησι των Κυκλαδων σου ταιριαζει: http://www.cyclades-tour.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=379〈=el
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Για αυτά που λες ότι ψάχνεις (παραλίες πανέμορφες, βόλτες, ωραίες φωτό, καλό φαγητό και όχι πολύ ακριβά) θα πρότεινα κάπου από Ιόνιο (κατά προτίμηση Λευκάδα ή Κεφαλονιά) ή εναλλακτικά 1-2 νομούς της Κρήτης. Ειδικά τη Λευκάδα κ την Κρήτη τις λατρεύουν γνωστοί μου που έχουν λατρέψει κ την Μήλο.
Ασχέτως αυτού, την Αμοργό ενώ τη σκέφτηκες αρχικά, τελικά την απορρίπτεις λόγω ήρεμης ζωής κ απόκρυμνων παραλιών; Ή λόγω ακρίβειας; Γιατί αν πιστεύεις το δεύτερο (κ εγώ έτσι νόμιζα πριν κλείσουμε δωμάτια για φέτος τον Ιούλιο), μπορώ να σου στείλω με π.μ. κάποιες αρκετά οικονομικές προτάσεις διαμονής (για τιμές φαγητού, ποτού δεν γνωρίζω ακόμη... αφού την επισκεπτώ!).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.198
Μέλη
38.990
Νεότερο μέλος
chris.s

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom