Αργεντινή Ψαχνω τον panta45-info για εωτερικές εκδρομές σε Αργεντινη

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
btw το ταξιδι 3 εβδομάδων μου κοστισε 1800 ευρώ ( 520 ευρω το αεροπορικό- μεσα σ'αυτο το ποσο) τα υπολοιπα για το τουρ & αργεντινικες μπριζόλες ( πολύ καλοπεραση!! εξαιρετικό value for money)
πως βρηκατε τοσο καλες τιμες;με πρακτορειο ή δικα σας ολα;
 

vilia

Member
Μηνύματα
28
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
σπα στη Μονεμβασιά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
πες τα!!
αυτό αναρωτιέμαι και εγώ!!!Εγώ γιατί βρίσκω 1200 αεροπορικό μόνο πήγαινέλα (χώρις τις εσωτερικές πτήσεις??) υποτίθεται ότι πηγαίνω και σε low season γιατί εκεί είναι χειμώνας...
τί κάνω λάθος?
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
πες τα!!
αυτό αναρωτιέμαι και εγώ!!!Εγώ γιατί βρίσκω 1200 αεροπορικό μόνο πήγαινέλα (χώρις τις εσωτερικές πτήσεις??) υποτίθεται ότι πηγαίνω και σε low season γιατί εκεί είναι χειμώνας...
τί κάνω λάθος?
ρωτα τους και δες γιατι και εγω εκτος απο την προσφορα της lufthansa που ειχε βγαλει πριν κανα μηνα που ειχε και με 550 ευρω μπουενος αϊρες,δεν εχω βρει αλλη προσφορα .
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
raja ampat
πως βρηκατε τοσο καλες τιμες;με πρακτορειο ή δικα σας ολα;
κλεισαμε αυτο το τουρ
HI Travel | Budget Tours in Argentina

για μετακινήσεις & χοστελ & περιλαμβανονταν καποιες εκδρομές ( πχ. huamahuaca , tren a las nubes , iguassu , mendoza wine-tasting & aconcagua)

οσον αφορά το εισιτηριο , πετάξαμε με την προσφορά της λουφτχανσα..
τωρα που το σκεφτομαι αν την ξαναπετυχω ... θα κλεισω και θα παω μονο μπουενος αιρες..:)))

να γραφτειτε στα newsletter , να διαβαζετε travel stories & όλο και καποια προσφορά θα πετύχετε!!!!
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
raja ampat
ενα αλλο αξιοπιστο ταξιδιωτικο πρακτορειο ειναι αυτο...
Tours in Argentina - Travel to Patagonia

μιλησα αρκετά μαζι τους - ηταν παρα πολυ εξυπηρετικοι - απλά αποφασισαμε να μην παμε χιλη & βολιβια & καναμε ενα φτηνοτερο τουρ μονο μεσα στην αργεντινή...
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
neraida το hostel που μου προτείνεις φαίνεται πραγματικά πολύ όμορφο, τουλάχιστον από το site - και σχετικά κοντά στον τόπο διεξαγωγής του συνεδρίου!!Από τιμές τί λέει??Έστειλα mail να μου πούνε αλλά μέχρι να μου απαντήσουν αγωνιώ...Έχεις καμία ιδέα για να πάρω μία γεύση??

το χοστελ ετσι οπως το βλεπεις στο ιντερνετ, ετσι ειναι και στην πραγματικοτητα, πραγματικα δεν χρειαζετε να πας σε ξενοδοχειο και να πληρωνεις περισσοτερα αφου αυτο ειναι σαν ξενοδοχειο.
μακαρι να εβρισκα κατι τετοιο σε καθε πολη που παω, απλο και καθαρο!
να παρεις ομως δικλινο δωματιο, οχι κρεβατι σε τετρακλινο, εκτος αν δεν σε πειραζει να το μοιραζεσαι με αλλους 3 αγνωστους ..
δεν θυμαμαι τιμες, θα σου απαντησουν.


τα χοστελ της επαρχιας που πηγαμε τα οποια μας τα ειχε κλεισει το πρακτορειο ηταν τραγικα!! :( ειμαι και λιγο περιεργη στο που θα μεινω.
αστα αυτα δεν θα τα προτεινα ουτε στον εχθρο μου!
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
raja ampat
το χοστελ ετσι οπως το βλεπεις στο ιντερνετ, ετσι ειναι και στην πραγματικοτητα, πραγματικα δεν χρειαζετε να πας σε ξενοδοχειο και να πληρωνεις περισσοτερα αφου αυτο ειναι σαν ξενοδοχειο.
μακαρι να εβρισκα κατι τετοιο σε καθε πολη που παω, απλο και καθαρο!
να παρεις ομως δικλινο δωματιο, οχι κρεβατι σε τετρακλινο, εκτος αν δεν σε πειραζει να το μοιραζεσαι με αλλους 3 αγνωστους ..
δεν θυμαμαι τιμες, θα σου απαντησουν.


τα χοστελ της επαρχιας που πηγαμε τα οποια μας τα ειχε κλεισει το πρακτορειο ηταν τραγικα!! :( ειμαι και λιγο περιεργη στο που θα μεινω.
αστα αυτα δεν θα τα προτεινα ουτε στον εχθρο μου!
xa xa! η αληθεια ειναι οτι η σιλια επαθε μια φρικη στα χοστελ ... αλλα παιρνεις οτι πληρωνεις σωστα?
το χοστελ στο Ιγκουασού ηταν σουπερ παντως , τι μπαρμπεκιου , τι βραζιανικα παρτυ υπο την τροπικη βροχή ...
The Hostel-Inn Iguazu Falls in Puerto Iguazu, Argentina | Youth Hostel

στο Μπουενος Αιρες μειναμε και στο San Telmo & γυρνώντας στο Palermo Viejo , νομιζω ήταν πολυ καλη επιλογή γιατι ειδαμε δυο αρκετά διαφορετικες γειτονιες της πολης , τη μια εργατική και την αλλη την πιο αριστοκρατική...

στο Palermo Viejo μειναμε στο Palermo Hostel Suites... το προτεινω!

και αν θελετε μια αυθεντική μιλονγκα και μαθημα στο La Viruta!
 

vaggos666

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Vilia Hello...
Ψάχνοντας και εγώ τα της Αργεντινής έπεσα στο πολύ χρήσιμο therad σας! Μάλιστα τυχαίνει να ταξιδεύουμε και εμείς για ΒΑ λόγω του συνεδρίου (υποθέτω πάμε στο ίδιο (ΕΜΒΣ) μιας και ταιριάζουν και οι ημ/νιες). Εγω βέβαια άρχισα πρόσφατα να το κοιτάω το θέμα, οπότε αναρωτιεμαι αν θα μπορούσες να μου πεις τελικά τι έκλεισες/ τιμές κλπ ή προς τα που προσανατολίζεσαι για να μην ψάχνω στα τυφλά (μιας και εσύ έκανες τον κόπο)!

Ευχαριστώ πολύ!

ΥΓ: Εγώ προγραμματίζω να προσθέσω χονδρικα 3 μερες για τους καταρράκτες προς το παρον και σκέφτομαι ποιούς άλλους προορισμούς να προσθέσω. Μάλιστα λέω να τα βάλω πριν το συνέδριο, ώστε το ταξίδι να τελειώσει με το πέρας του συνεδρίου.
 

vaggos666

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μαλλον τα έκλεισε και έφυγε ;)
Σας ευχαριστώ πάντως όλουυς για τις χρήσιμες πληροφορίες. Θα βασιστώ σε αυτές και θα προχωρήσω.
 

vilia

Member
Μηνύματα
28
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
σπα στη Μονεμβασιά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
εδώ είμαι και δεν έχω φύγει ακόμα...Άσε που μπορεί και να μην πάω πουθενά...
Αυτό το 1500άρι ευρουλάκια για τα αεροπορικά μέχρι ΒΑ με σκοτώνουν...Υπήρξαν και κάποιες αλλαγές στο χρονοδιάγραμμα και τώρα ο χρόνος μου περιορίστηκε μόνο για Μπουένος και τίποτα άλλο...8 μερουλες μαξιμουμ συνολικά.Τί λέτε ειδήμονες??Θα αποκτήσω μία καλή εικόνα της πόλης σε αυτόν τον χρόνο??Καμία κοντινή ημερήσια με κάποιο ταξιδιωτικό τοπικό θα είχε ενδιαφέρον??Πού??
Προς το παρόν συλλέγω διάφορες πληροφορίες και περιμένω μήπως φθηνήνουν τα αεροπορικά!!!Τα παρακολουθώ καθημερινά αλλά μάταια...
Τελευταία μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο για μια γυναίκα να κυκλοφορεί μόνη της στους δρόμους του Μπουένος Άιρες, χωρίς ξεναγό, γκρουπ κλπ αλλά εγώ είμαι τύπος που θέλω με το χάρτη μου να γυρίσω την πόλη με τα πόδια, λεωφορεία κλπ όπως έκανα στη ΝΥ και σεΓαλλία-Ελβετία...Οι δείκτες της εγκληματικότητας, λέει, είναι υψηλοί, ιδιαίτερα μετά την οικονομική κατάρρευση και έχουν πάρατηρηθεί φαινόμενα αρπαγής τουριστών για λύτρα!!Λέτε να πάθουμε καμία πλάκα??
Όσοι πήγατε είχατε ελευθερία κινήσεων??Νιώσατε κάποια απειλή??
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
raja ampat
χμμμμ

δεν ενιωσα απειλή αλλά πάλι δεν μετακινήθηκα καθολου μονη μου...
μιλησα με φιλη της οποιας της κοπανησαν μπουκάλι στο κεφάλι για να τη ληστέψουν στην Μεντόζα εξω απο το ξενοδοχειο της... & ξερω οτι σε χοστελ του μπουενος αιρες μπηκαν με αυτοματα - βεβαια κατι αντιστοιχο εγινε σε ταβέρνα της κορινθιας...
δεν ξερω αν αξιζει να δωσεις τοσα πολλα λεφτα για 8 μερες μονο στο Μπουενος.. μου φαινεται κοροιδία λιγο... περιμενε οταν θα ξαναβγουν προσφορες & χτυπησε τοτε μια...
εγω αποφασισα του χρονου να εχω το νου μου για τη λουφτχανσα παλι για μεξικο σιτι ή σαο πάολο με 500 ευρώ ( αντιστοιχες τιμες εχει και το μπουενος αιρες) ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom