αγαπημενο μερος στη σκανδιναβια..

joch

Member
Μηνύματα
40
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΥΠΕΡΣΙΒΗΡΙΚΟΣ-ΚΑΜΤΣΑΤΚΑ
και μεις αγαπήσαμε....

Δανία Skovsgaard.
Εκεί που ζει η μεγαλύτερη αγάπη τις ζωή μου!!!
Καλά ρε άρχοντα, και μεις αγαπήσαμε αλλά δεν κάναμε κι έτσι !!!!!:lol:
Τέσπα, και το Roskilde είναι πολύ cool μέρος, ειδικά την περίοδο του Roskilde Festival....
 

KotsoAirLines

Banned
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπέρα!

Καλά ρε άρχοντα, και μεις αγαπήσαμε αλλά δεν κάναμε κι έτσι !!!!!:lol:
Τέσπα, και το Roskilde είναι πολύ cool μέρος, ειδικά την περίοδο του Roskilde Festival....
Χαίρομαι που αγάπησες και εσύ φίλε μου και να σου συμβαίνει οπότε το θες.!
Το δικό σου σχόλιο έχει υπερβολή και όχι το δικό μου,για να λέμε και τα πράγματα με το όνομα τους.
Επίσης το σχόλιο μου έχει την εξής ερμηνεία, ότι σε ένα μέρος είναι αρκετό ένα συναίσθημα για να το κάνει ξεχωριστό. Είναι γνωστό ότι τα πράγματα έχουν όση αξία τους δώσεις, είναι ολοφάνερο πως δίνω μέγιστη άξια στον άνθρωπο σαν ταξιδιώτης !!
Θα συμφωνήσω ότι το Roskilde είναι πολύ ωραίο και μόλις 35 Χιλ έξω από την Κοπεγχάγη!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.918
Likes
40.746
Τον προηγούμενο μήνα την άφησα και πλέον με άφησε και αυτή.. :(
Ε, τότε έπρεπε να είσαι ήδη Roskilde γονατιστός ;). Εμείς θα τα λέμε όλα;

Ωραίο πόλη; Αξίζει να πάει κανείς; (θα πάω Κοπεγχάγη το καλοκαίρι)
 

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
Νορβηγία
- το πάρκο του Φρόγκνερ με τα γλυπτά του Vigeland, η συνοικία Gamlebyen και το φιορδ στο όσλο
- η διαδρομη με το τρένο flamsbana για το flam, είναι από τις πιο όμορφες διαδρομές με τρένο που έχω κάνει
- η διαδρομή με πλοίο στο φιορδ του flam μέχρι το μπέργκεν
- η atlantic ocean road, την διασχίσαμε ευτυχώς με λεωφορείο και δυστυχώς με θάλασσα λάδι...
- το αρχιπέλαγος λοφούτεν και ο κολπίσκος που κάναμε κάμπινγκ κάπου κοντά στο Moskenes
Σουηδία
- το πάρκο abisko
- όλα τα χωριά στη διαδρομή Inlandsbanan με τρένο στην μέσα σουηδία
- όλη η Στοκχόλμη, πραγματικά τη λάτρεψα
Φιλανδία
- το espoo και η λίμνη kaitalampi, μείναμε εδώ σε ένα όμορφο ξύλινο σπίτι κι εμείς
- το repovesi park κοντά στο ελσίνκι, όμορφες βόλτες γύρω από τις λίμνες, κάνεις και κάμπιγκ
- το tampere και το μουσείο λένιν (!!!)
- αν πάτε ροβανιέμι (που δε μου άρεσε γενικώς) αξίζει να επισκεφτείτε το Ranuazοο
Δανία
- Κοπεγχάγη όλη πανέμορφη, με τα κανάλια του Christianshavn, η θέα από την εκκλησία του σωτήρα, η παλιά ψαραγορά, το Nyhavn
- skagen βορεια στη δανία που συναντιούνται η βαλτική με τη βόρεια θάλασσα, μείναμε στο λόφο κοντά στην παραλία τόσο η θέα όσο και οι βόλτες ήταν πανέμορφες
 

noobtraveller

Member
Μηνύματα
140
Likes
573
Καλησπέρα .Θέλω να κλείσω για καλοκαίρι 3μερο ταξίδι σε Σκανδιναβική πόλη και είμαι ανάμεσα σε Κοπεγχάγη ή Στοκχόλμη .Έχω βρεί αρκετά φθηνό ξενοδοχείο κεντρικά στην Κοπεγχάγη(ομοίως Σουηδία) ,άρα το οικονομικό τόσο σε διαμονή όσο και σε αεροπορικά(μίλια) δεν είναι πρόβλημα και στις 2 πόλεις .Όσοι έχετε πάει (και στις δύο) ,παρακαλώ γράψτε μου ποια σας άρεσε περισσότερο .Αν θέλετε αιτιολογείτε ,αν όχι ,δεν υπάρχει πρόβλημα.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλησπέρα .Θέλω να κλείσω για καλοκαίρι 3μερο ταξίδι σε Σκανδιναβική πόλη και είμαι ανάμεσα σε Κοπεγχάγη ή Στοκχόλμη .Έχω βρεί αρκετά φθηνό ξενοδοχείο κεντικά στην Κοπεγχάγη(ομοίως Σουηδία) ,άρα το οικονομικό τόσο σε διαμονή όσο και σε αεροπορικά(μίλια) δεν είναι πρόβλημα και στις 2 πόλεις .Όσοι έχετε πάει (και στις δύο) ,παρακαλώ γράψτε μου ποια σας άρεσε περισσότερο .Αν θέλετε αιτιολογείτε ,αν όχι ,δεν υπάρχει πρόβλημα.
Στοκχόλμη κατά την γνώμη μου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εγώ ψήφο στη Στοκχόλμη. Πιο όμορφη αρχιτεκτονική, το Μουσείο Vassa από μόνο του είναι λόγος επίσκεψης, πολύ ωραίες επιλογές ψυχαγωγίας και καλυτερες ημερησιες εκδρομές, αν και με 3 μέρες μάλλον δε θα τις χρειαστείς.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.354
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Καλησπέρα .Θέλω να κλείσω για καλοκαίρι 3μερο ταξίδι σε Σκανδιναβική πόλη και είμαι ανάμεσα σε Κοπεγχάγη ή Στοκχόλμη .Έχω βρεί αρκετά φθηνό ξενοδοχείο κεντρικά στην Κοπεγχάγη(ομοίως Σουηδία) ,άρα το οικονομικό τόσο σε διαμονή όσο και σε αεροπορικά(μίλια) δεν είναι πρόβλημα και στις 2 πόλεις .Όσοι έχετε πάει (και στις δύο) ,παρακαλώ γράψτε μου ποια σας άρεσε περισσότερο .Αν θέλετε αιτιολογείτε ,αν όχι ,δεν υπάρχει πρόβλημα.
Εγώ το μόνο που μπορώ να σου απαντήσω είναι ότι αυτό τον καιρό ανεβάζω φρέσκια ιστορία για Κοπεγχάγη. Ίσως αν την παρακολουθήσεις σου φανεί χρήσιμη!
Όποια απόφαση και να πάρεις, καλά να περάσεις!

https://www.travelstories.gr/community/threads/Στη-χώρα-της-Μικρής-Γοργόνας.62812/
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ακόμα μία ψήφος για Στοκχόλμη.

(Αν και από άποψη ημερών πιο πολύ μου ταιριάζει μια Κοπεγχάγη για τριήμερο, στη Στοκχόλμη θα έδινα λίγο χρόνο παραπάνω)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom