αγαπημενο μερος στη σκανδιναβια..

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
raja ampat
ποια ειναι τα μέρη που σας αρεσαν περισσοτερο ?


τα δικά μου αγαπημένα μέρη ειναι
πάρκο kungstradgarden στη στοκχολμη
παρκο vigeland όσλο
η ψαραγορά και τα πάρκα του bergen στη νορβηγία
το μουσειο anders zorn στη mora στην επαρχια dalarna σουηδία
το bjornparken Orsa - παρκο με αρκουδες που περιφερονται ελευθερες στη σουηδια ( τις βλεπεις απο ψηλά )
η διαδρομή με το φερρυ μπωτ απο το hellesylt στο geiranger μέσα στο geirangerfjord , νορβηγία
το αρχιπελαγος της στοκχολμης
η ξυλινη καλυβα που εμεινα κοντα στο turku στη φιλανδια , το μπανιο στη λιμνη και η σάουνα!
 
Μηνύματα
159
Likes
43
ποια ειναι τα μέρη που σας αρεσαν περισσοτερο ?


τα δικά μου αγαπημένα μέρη ειναι
πάρκο kungstradgarden στη στοκχολμη
παρκο vigeland όσλο
η ψαραγορά και τα πάρκα του bergen στη νορβηγία
το μουσειο anders zorn στη mora στην επαρχια dalarna σουηδία
το bjornparken Orsa - παρκο με αρκουδες που περιφερονται ελευθερες στη σουηδια ( τις βλεπεις απο ψηλά )
η διαδρομή με το φερρυ μπωτ απο το hellesylt στο geiranger μέσα στο geirangerfjord , νορβηγία
το αρχιπελαγος της στοκχολμης
η ξυλινη καλυβα που εμεινα κοντα στο turku στη φιλανδια , το μπανιο στη λιμνη και η σάουνα!
Στα μέρη που αναφέρεις έχεις πάει με γκρουπ πρακτορείου ή μόνη με δικό σου μέσον; Αν ισχύει το δεύτερο, γράψε αν θέλεις μερικές λεπτομέρειες. Ευχαριστώ.
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
raja ampat
μονη και με φιλους απο το σχολειο που ημουν στη σουηδία..
αν θελεις στειλε μου προσωπικό μήνυμα για περισσοτερες διευκρινησεις..
 

kathrin

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ελα μου ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
ανταρκτικη
το δικο μου τρελα αγαπημενο μερος................ ολη η επαρχια της σκανδιναβιας.
αρκι να ειναι η φυση της σκανδιναβιας και οχι οι πρωτευουσες της και ειναι πανεμορφα. χαζευω τα πακετα των τουριστικων γραφειων και μονιμως ειναι ελσινκι στοκχολμη οσλο.εαν εχεις δει μονο αυτα ειλικρινα πιστευω δεν εχεις ιδεα τι εστι σκανδιναβια.
 

STEFOXE1975

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα και από μένα

2 ημέρες ήδη στην Ελλάδα και δεν μπορώ να βγάλω από το μυαλό μου το θέαμα που έζησα 11 ημέρες στη Σκανδιναβία .

Κοπενχαγη : Nyhavn
Οσλό : Μουσείο Φλάμ
Μπέργκεν : Χανσεατικά σπίτια και λόφος
ΦΙΟΡΔ από Γκουτβαγκεν σε Λεαρνταλ
Στοκχόλμη και Γκάμλα Σταν , Βασα , και τα απίστευτα χιλιάδες νησία στο Αρχιπέλαγος

Τα λόγια είναι περιτα
 

zeel

Member
Μηνύματα
25
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ουκρ-ρωσ-φιν-εσθ-λετ-πολω
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΥΠΕΡΣΙΒΗΡΙΚΟΣ
Γειά σας παιδιά.
Γύρισα πρίν 2 βδομάδες από πάνω.
Πήγα με την γυναίκα μου, με το αμάξι μου, 22 μέρες.
Τέλεια.
nordkapp,fjord, η διαδρομή sogndall-lom,oslo-bergen,flam,bergen,trodheim,rovaniemi,stokholm(φυσικά),upsala!!,copenhagen....
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Εχω παει μονο Bergen, Voss, Gudvangen κ γυρω περιχωρα οποτε αυτοματως αυτα ειναι κ οι αγαπημενες μου περιοχες. Συγκεκριμενα ολη η παλια πολη του Μπεργκεν, το βουνο floyen απο πανω, η ξυλινη εκκλησια του fantoft (δεν την ηξερε κανεις!) που εστεκε απο το 1100 (κ δυστυχως καηκε το 1992) ισως η ομορφοτερη της Νορβηγιας. Aμεσως μετα εφτιαξαν ακριβες αντιγραφο, μπορειτε να τη δειτε εδω μαζι με μερικες αλλες φωτο μου απο Νορβηγια. Η διαδρομη Μyrdal-Flam με παλαιου τυπου τραινο μεσα απο γκρεμους καταρρακτες κ ποταμια, κ φυσικα η διαδρομη Flam-Gudvangen μεσα απο το Naeroyfjord με καραβακι! Μεγαλο σοκ: μερικοι οικισμοι των 2,3 το πολυ 5 σπιτιων! Τελος το απιθανο σπιτακι που εμεινα στο Μπεργκεν στους προποδες του Floyen με την προκλητικα ομορφη θεα ολης της πολης!

Συμπερασμα: δεν αντεχω, πρεπει να ξαναπαω ΤΩΡΑ!!!:(
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Στοκχόλμη σάν πόλη και ή διαδρομή Στοκχόλμη-Ελσίνκι διασχίζοντας τό Αρχιπέλαγος μέ καράβι.

Μπέργκεν σάν πόλη καί όλη ή Νορβηγική ύπαιθρος μέ τά φιόρδ κτλ.
 

candyman

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Ειρηνικού
κοπεγχάγη?? πως ήταν?
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Φινλανδία έχω πάει μόνο και μου άρεσε πάρα πολύ ο εθνικός δρυμός Nuuksio, περίπου 50 χμ από Ελσίνκι!
 

nikol2693

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Βαλκανίων
Σουηδία και Δανία έχω επισκεφτεί μόνο.
Για καλύτερο μάλλον η Κριστιάνια της Κοπεγχάγης.
Έχω κ χειρότερο όμως. Γκέτεμποργκ. Όποιος δεν έχει πάει.... κ πολύ καλά έκανε. Από Σουηδία λάτρεψα το Μάλμε. Το ποδήλατο στα καναλάκια δε θα το ξεχάσω ποτέ!:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom