Ryanair ακυρωση πτησεων με ryanair

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
όχι, δε παίζει τέτοιο, μόνο αν θες να αλλάξεις τις μέρες, ή να πάρεις τα λεφτά σου πίσω
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.875
Περίμενε να μπει online ο panpan που γνωρίζει το θέμα αποζημιώσεων της Ryanair προς τους επιβάτες.
Απο που και ως που βγαζεις τετοιο συμπερασμα για μενα.
Το οτι σας γραφω για τα δρομολογια της ραυαν σημαινει οτι
ειμαι εκπροσωπος της η υπαλληλος της;

Εδω ειναι τα δικαιωματα των επιβατων
Τα βασικά δικαιώματα αεροπορικών επιβατών, σ&epsil
και εδω ο κοινοτικος κανονισμος
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2004R0261:20050217:EL:PDF
Διαβασε τα και κινησου αναλογα.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
πολυ φοβαμαι οτι τα δικαιωματα των επιβατων της Ryanair περιοριζονται σε μια λευκη κολλα χαρτι:D
 

STESTA

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
ΠΑΙΔΙΑ..ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΦΟΡΜΑ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ΤΗΣ RYAN ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕRROR ΚΑΙ ΔΕΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ..ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΤΗΛ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ..ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΗ ΚΡΑΤΗΣΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
καταρχήν

Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.


κατά δεύτερον ΚΑΜΙΑ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ δε θα σου πληρώσει τα ξενοδοχεία που έκλεισες
 

STESTA

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Ναι αλλα πρέπει να σε αποζημιώσει για την ακύρωση..γι΄αυτο το λογο οριζονται και οι αποζημιωσεις απο τον κανονισμο ολων των αεροπορικων εταιρειων..μπορει να αποντησει κανεις αν μπορεσε να στειλει επιτυχως τη φορμα παραπονου στη ryanair?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
οι κανονισμοί δε όριζουν αυτό, αλλά αν σου ακυρωθεί η πτήση σου, αυτοί θα σε βάλουν σε ξενοδοχείο, μέχρι την επόμενη πτήση τους. Δε θα σου επιστρέψει κανείς τα ξενοδοχεία και ότι άλλη κράτηση έκανες
 

STESTA

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
τοτε με ποιο σκεπτικο οριζουν τα 250? /ατομο/πτηση και οχι απλα επιστροφη του αντιτιμου του εισιτηριου?
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δυστυχώς κι εγώ δε μπορώ να σε βοηθήσω για τη φόρμα παραπόνων, γιατί ζήτησα τα χρήματα μου πίσω. (Με ένα λινκ που μου έστειλαν στο εμαιλ μου) Μου είπαν ότι θα πιστωθούν σε κάποιες μέρες.
Η ryan σε παραπέμπει στο να κλείσεις αν θέλεις άλλη πτήση για τον ίδιο προορισμό (πληρώνοντας τη διαφορά της τιμής) ή άλλο προορισμό. Δε με βόλευε κανένα από τα δύο δυστυχώς.
Ο taver σε άλλο θέμα παραπέμπει στον Ευρωπαϊκό Κανονισμό 261/2004 και λέει ότι δικαιούσαι να σου κλείσουν άλλη πτήση για τον ίδιο προορισμό στις ίδιες ημερομηνίες (εφόσον το ακυρώνουν λιγότερο από 14 μέρες πριν)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
στην Ryanair δε παίζει κάτι τέτοιο, αλλά αν θες να το παλέψεις (που άκρη δε θα βγάλεις, εδώ με την LOT 2 χρόνια δε βγάζω άκρη) πάρε τηλέφωνο στο 00 800 6 7 8 9 10 11 ατελώς από οπουδήποτε στην ΕΕ κατά τις ώρες
λειτουργίας (εργάσιμες ημέρες, 9.00 –18.30 — ώρα
Κεντρικής Ευρώπης)

και βγάλε άκρη (είναι τα κεντρικά της Ευρωπαικης Ενώσης για τους καταναλωτες)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom