Γενικά αντε πειτε!

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
Θα προτίνω και εγώ Ισπανία.Είχα πάει πέρυσι τέτοια εποχή που θες να πας και πέρασα τέλεια.Μπορείς να δεις είτε για Μαδρίτη και γύρω πόλεις,Σεγκόβια,Τολέδο κτλ,είτε για Ανδαλουσία.Είναι καλή εποχή για Ισπανία.Ούτε κρύο,αλλά ούτε και ιδιαίτερη ζέστη.
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
ν..θελω φασαρια και κοσμο...
Μμμμ... για Αμστερνταμ τι λες? Απο φασαρια και κοσμο αλλο τιποτα και επισης πολλα πραγματα να δεις και να κανεις. Γυρω στα 180-200 Ευρω θα βρεις το εισιτηριο.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
χμ λοιπον καταρχην για Κωνσταντινουπολη δεν την αποκλειω για μελλοντικο ταξιδι, απλα ενας φιλος που πηγε σχετικα προσφατα ο οποιος ξερει οτι μ αρεσει να ταξιδευω μονη με συμβουλευσε αν παω στην Πολη να παω με παρεα (δε ξερω γιατι). Οποτε λεω να παω με παρεα οταν προκυψει. Τωρα για το Αμστερνταμ επισης το χω κανονισμενο να παω μαλλον Ανοιξη με μια φιλη, οποτε παει κ αυτο. Γερμανια νομιζω δε θελω να ξαναπαω τωρα αμεσα, οποτε μαλλον καταληγω στην Μαδριτη (δεν την ειχα σκεφτει ειναι η αληθεια...) θα τσεκαρω να δω τι παιζει με εισητηρια!!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
rena1988 said:
χμ λοιπον καταρχην για Κωνσταντινουπολη δεν την αποκλειω για μελλοντικο ταξιδι, απλα ενας φιλος που πηγε σχετικα προσφατα ο οποιος ξερει οτι μ αρεσει να ταξιδευω μονη με συμβουλευσε αν παω στην Πολη να παω με παρεα (δε ξερω γιατι). Οποτε λεω να παω με παρεα οταν προκυψει. Τωρα για το Αμστερνταμ επισης το χω κανονισμενο να παω μαλλον Ανοιξη με μια φιλη, οποτε παει κ αυτο. Γερμανια νομιζω δε θελω να ξαναπαω τωρα αμεσα, οποτε μαλλον καταληγω στην Μαδριτη (δεν την ειχα σκεφτει ειναι η αληθεια...) θα τσεκαρω να δω τι παιζει με εισητηρια!!!
Σωστά σου είπε ο Φιλος σου για την Πόλη !!! να μην πας μονη σου με τίποτα
είναι κακοί οι Τούρκοι και αν μάθουν ότι είσαι και ρωμια θα σε βασανίσουν και θα σε μαστιγωσουν !!!!!!!

ΥΓ. Πες στο φίλο σου να μην διαβάζει πολυ Λιακοπουλο
ΥΓ2. Η Πόλη είναι πολυ πιο safe απο πολλές άλλες Ευρωπαϊκές πόλεις .
Φτάνει πια το κάρβουνο και η καταστροφολογια
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Σωστά σου είπε ο Φιλος σου για την Πόλη !!! να μην πας μονη σου με τίποτα
είναι κακοί οι Τούρκοι και αν μάθουν ότι είσαι και ρωμια θα σε βασανίσουν και θα σε μαστιγωσουν !!!!!!!

ΥΓ. Πες στο φίλο σου να μην διαβάζει πολυ Λιακοπουλο
ΥΓ2. Η Πόλη είναι πολυ πιο safe απο πολλές άλλες Ευρωπαϊκές πόλεις .
Φτάνει πια το κάρβουνο και η καταστροφολογια
Δεν είμαι σίγουρος οτι ο φίλος της εννοούσε να πάει με παρέα, όσον αφορά την ασφάλεια της και την επικινδυνότητα του μέρους. Νομίζω οτι το είπε εννοώντας οτι με παρέα θα ευχαριστηθεί περισσότερο την Πόλη. Αυτό κατάλαβα εγώ τουλάχιστον...
 

CaveTravel

Member
Μηνύματα
102
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
χμ λοιπον καταρχην για Κωνσταντινουπολη δεν την αποκλειω για μελλοντικο ταξιδι, απλα ενας φιλος που πηγε σχετικα προσφατα ο οποιος ξερει οτι μ αρεσει να ταξιδευω μονη με συμβουλευσε αν παω στην Πολη να παω με παρεα (δε ξερω γιατι). Οποτε λεω να παω με παρεα οταν προκυψει.
Απο ενα ατομο που εχει το θαρρος να ταξιδευει μονο του δεν δικαιολογειται να εχει εμμονες και παραλογους φοβους.Πρεπει μα εισαι ανοικτομυαλη και
οχι να ακους φιλους που λενε μην πας εκει γιατι θα παθεις κατι.
Η Πολη ειναι ασφαλεστατη.Το χειροτερο που μπορει να σου συμβει ειναι
να χανεις κανα ευρωπουλακι στις συναλλαγες σου.Τιποτα παραπανω!
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
δε θα το ελεγα ακριβως παραλογο φοβο αλλα δεν εχετε και αδικο...αφορμη εψαχνα να αποφυγω την Πολη μου φαινεται....πφφφφ
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
..οποτε μαλλον καταληγω στην Μαδριτη...
Εμενα προσωπικα μου αρεσει πιο πολυ η Βαρκελωνη απο τη Μαδριτη, συν το οτι μπορεις να κανεις και κανενα μπανακι στις παραλιες της - (ακομη ζεστη θα εχει οταν θα πας). Αν διαβασεις στο φορουμ θα δεις οτι τελικα ειμαστε πολλοι οι
Βαρκελωνοπληκτοι.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Δεν είμαι σίγουρος οτι ο φίλος της εννοούσε να πάει με παρέα, όσον αφορά την ασφάλεια της και την επικινδυνότητα του μέρους. Νομίζω οτι το είπε εννοώντας οτι με παρέα θα ευχαριστηθεί περισσότερο την Πόλη. Αυτό κατάλαβα εγώ τουλάχιστον...
ενώ ξέρει οτι η φίλη του μπορεί και ταξιδεύει μόνη !!!!
Για ξαναπάρτο απο την αρχή και ξαναδιάβασε πώς το έγραψε
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
+1 για την πόλη!
ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του μωρέ, μην δίνεις και πολυ βάση.
θα την ερωτευτείς την πόλη και θα ξαναπάς με παρέα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.965
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom