απαραδεκτο ξενοδοχειο στην αιγινα

SOULI

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
αγαπητα μέλη γειά σας. θα ήθελα να μοιραστώ και να μπορούν και άλλοι συναθρωποι μας να αποφεύγουν λάθη καθώς και να μην εμπιστεύονται όσα γράφονται για τα ξενοδοχεία στην ελλάδα. φέτος το καλοκαίρι αποφάσισα να πάω στην αίγινα. ψάχνοντας για ενα ξενοδοχείο ευπρεπές και με τις απαραίτητες παροχές μπήκα στο μούκινγκ.κομ και το πρώτο που έδειχνε ήταν το ****. είχα ξαναπάει στην αίγινα και έμεινα στο *** αλλά φέτος ήθελα κάτι πιο κοντά στην πόλη της αίγινας και έτσι βλέποντας το χάρτη του ξενοδοχείου διαπίστωσα ότι το παραπάνω ξενοδοχείο βρισκόταν πολύ κοντά σε αυτή. τηλεφώνησα και μίλησα με την υπάλληλο η οποία στην ερώτησή μου εάν υπάρχει ψυγείο στο δωμάτιο μου είπε υπάρχει μίνι ψυγείο. την επόμενη ημέρα της ζήτησα ακόμη ένα δωμάτιο ή εάν υπήρχε 4κλινο μιας και θα πηγαίναμε πλέον οικογενειακώς. η απάντηση αρνητική. μετά από 3 ημέρες τηλεφώνησα μήπως και υπήρχε κάποια ακύρωση και πράγματι υπήρχε και έτσι είχαμε 2 δωμάτικα δίκλινα. φτάνοντας στην αίγινα διαπίστωσα ότι το **** βρισκόταν δίπλα ακριβώς απο το *** και ο χάρτης που έδειχνε το μπούκινγκ ήταν αναληθής. μπαίνοντας στα δωμάτιο ανεβάσαμε την θερμοκρασία του ψυγείου έτσι ώστε να κρυώσει ένα μπουκάλι νερο καθώς και το γάλα των παιδιών που έπρεπε να συντηρηθεί. μάταια. το καζανάκι στο ένα δωμάτιο δεν λειτουργούσε και σε ενημέρωση της υπαλλήλου μας είπε να πατάμε λιγο δεξιά πάνω και λιγο αριστερά κάτω! μετά απο 2 ημέρες είχαμε πετάξει ότι υπήρχε στο ψυγείο, νερό-γάλα των παιδιών, και αποφασίσαμε να πάμε στο **** το οποίο γνωρίζαμε και ήταν άψογο. το αποτέλεσμα ήταν να χάσουμε την προκαταβολή των 160,00 ευρώ και να πληρώσουμε και 280,00 ευρώ για τις 2 ημέρες διαμονής παρότι δεν υπήρχε ψυγείο αλλά μίνι μπάρ το οποίο δεν λειτουργούσε -δεν είχε ψύξη-και παρά την καταγγελια που έκανα στον εοτ. η συμπεριφορά της υπαλλήλου καθώς και του ίδιου του ιδιοκτήτη ήταν απαράδεκτη με βρισιές και απειλές. θα έπρεπε να επιστραφεί η προκαταβολή μιας και το ξενοδοχείο δεν μας παρείχε αυτά που είχε υποσχεθεί (ψυγείο και όχι μίνι μπάρ). επίσης καλό θα είναι οι ξενοδόχοι γενικά να είναι εκπαιδευμένοι έτσι ώστε να γνωρίζουν πως να αντιμετωπίζουν διάφορες καταστάσεις μιας και η τουριστική κίνηση στο νησί ειναι σχεδόν ανύπαρκτη-εκτός αυτών που έχουν ιδιόκτητες κατοικίες. το συγκεκριμένο ξενοδοχείο κατασκευαστικά είναι παλαιότατο. το πρωινό που προσφέρει δεν περιέχει ούτε τα απαραίτητα ενός πρωινού σε μπουφέ. λυπάμαι πολύ που επέλεξα το συγκεκριμένο ξενοδοχείο. ήταν η πρώτη φορά που άλλαξα ξενοδοχείο στις διακοπές μου.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
axxx !! αυτές οι γνωστές προχειρότητες ..
σας χαλασαν έ??
αν το ήξερα θα σας έλεγα να μένατε στην Πέρδικα,μακράν καλύτερα απο το κέντρο της αίγινας!!
ποτέ δεν πάμε με τον οχλο,δεν στριμωχνόμαστε,και δεν κλείνομε έτσι άντε άντε για να παμε κάπου...θέλει προσοχή!!τις μέρες δέ γενικού αναβρασμού βλέπε ιούλιο αύγουστο,καλυτερα να επιλέγομε πιο απομονωμένα μέρη έτσι να το απολαμβάνομε καλύτερα βρέ παιδιά...
βάλε χ στο ξενοδοχείο αυτό,μην ξαναπάς ,και ξέχασέ το,μένοντας με τα καλύτερα που έζησες στις διακοπές σου...
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Πέρυσι το καλοκαίρι είχα πάει για ένα 3ημερο στην Αίγινα μαζί με τον αδερφό μου και άλλον 1 φίλο μου και συγκεκριμένα στο ***. Δεν ξέρω αν είναι αυτό που λες αλλά είναι 1 χλμ από το λιμάνι και τα μαγαζιά. Το ξενοδοχείο μας άρεσε, αν και είχε ψυγείο, οι μπύρες που βάζαμε πάγωναν κανονικά. Πάντως ευχαριστημένοι μείναμε αν και το τρίκλινο που μείναμε είχε 80ε την βραδιά και είχε τηλεόραση, air-condition και ένα μικρό αλλά ωραίο μπάνιο. Εντάξει ήταν και κατακαλόκαιρο όμως.
 

idem

Member
Μηνύματα
42
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
???????
Ταξίδι-Όνειρο
ο γυρος του κοσμου
πριν 4 χρονια ειχαμε κλεισει ενα δωματιο λιγο πιο εξω απο την παργα απο το internet.ειχαμε δει το δωματιο και μας αρεσε.μιλαμε με μια τυπισα μας λεει και οτι βλεπει θαλασσα.50 ε την ημερα τοτε.με το που φτανουμε στο δωματιο μονο θαλασσα που δεν εβλεπε αλλα σε κατι ελιες.λεμε ενταξει δεν πειραζει.για να μην πολυλογο το δωματιο ειχε ενα κλιματιστικο που εσταζε μεσα νερο,μια τηλεοραση που η κερεα ηταν χαλασμενη και δεν επιανε κανενα καναλι και ενα ψυγειο το οποιο την δευτερη μερα χαλασε και δεν δουλευε καθολου.της ειπαμε να μας αλλαξει δωματιο αλλα λεει παιδια αυγουστο και δεν εχω αλλο δωματιο.σαν να μας ελεγε σιγα μωρε πως κανετε ετσι.σας προσφερει τον υπνο.καλυτερα να σου πει καποιος γνωστος ή φιλος για καποιο δωματιο παρα ετσι γιατι πραγματικα δεν ξερεις τι σε περιμενει.....:shock:
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Παιδια η Αιγινα το καλοκαιρι ειναι οπου φυγει-φυγει,αλλα Ιουνη και Σεπτεβριο, αντε και αρχη Ιούλη ειναι πολυ καλα.Σου στελνω 2 ηλεκτρονικες διευθυνσεις για παραπονα Αίγινα Portal. Ξ— πύλη της Αίγινας στο διαδίκτυο. - ΑρχικΞ και ΝΕΑ Ξ•Ξ*ΞŸΞ§Ξ— ΑΙΓΙΝΑΣ .Μπορει και να μη βαλουν τιποτα, αλλα ετσι για το γαμωτο.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
προπερσι πηγα αιγινα για 4 μερες και ειχα μεινει κεγω πολυ δυσαρεστημενη απο αλλα δωματια, τα οποια κατα την γνωμη μου ηταν και πολυ υπερτιμημενα..εγω ειχα επιλεξει να μενω στο λιμανι, γιατι δεν ειχαμε μεταφορικο και οι συγκοινωνιες στο νησι ειναι τραγικες!!
προσφατα την ξαναπατησα στην συρο, οπου τις φωνες και το κραξιμο που ριξαμε στην ξενοδοχο (ο θεος να την κανει) τις ακουσε ολο το νησι!!!!για κακη μου τυχη η συρος δεν ειχε τουριστικη αστυνομια!η αιγινα ισως εχει..για ψαξτο..καλο ειναι να μην τα αφηνουμε ετσι αυτα!!

το "****" ειναι πολυ γνωστο ονομα στην αιγινα..θυμαμαι το κλαμπακι που ανηκει σε καποιον κλωνο και μαζευει ολη την νεολαια του νησιου!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

SOULI

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
τουριστικη αστυνομια

προπερσι πηγα αιγινα για 4 μερες και ειχα μεινει κεγω πολυ δυσαρεστημενη απο αλλα δωματια, τα οποια κατα την γνωμη μου ηταν και πολυ υπερτιμημενα..εγω ειχα επιλεξει να μενω στο λιμανι, γιατι δεν ειχαμε μεταφορικο και οι συγκοινωνιες στο νησι ειναι τραγικες!!
προσφατα την ξαναπατησα στην συρο, οπου τις φωνες και το κραξιμο που ριξαμε στην ξενοδοχο (ο θεος να την κανει) τις ακουσε ολο το νησι!!!!για κακη μου τυχη η συρος δεν ειχε τουριστικη αστυνομια!η αιγινα ισως εχει..για ψαξτο..καλο ειναι να μην τα αφηνουμε ετσι αυτα!!

το "****" ειναι πολυ γνωστο ονομα στην αιγινα..θυμαμαι το κλαμπακι που ανηκει σε καποιον κλωνο και μαζευει ολη την νεολαια του νησιου!
και βέβαια πήρα την τουριστική αστυνομία, η οποία δεν δέχτηκε να ελέγξει το δωμάτιο αλλά με υποχρέωσε να πληρώσω τη διαμονή των 2 ημερών και να χάσω την προκαταβολή των 160,00 ευρω! τον προστατεύει ο νόμος λέει! μάλιστα του έκανα καταγγελία στον εοτ και ακόμη περιμένω απάντηση. για μένα ήταν η μοναδική φορά που την πάτησα έτσι γιατι συνήθως απογεύγω να στέλνω προκαταβολές χωρίς να δω αυτό που θα μείνω. αλλά φέτος έκανα την αρχή. ας πράσεχα!
 

SOULI

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
κλώνος αίγινα

εκτός από την τουριστική αστυνομία,
ισως δεν θα έβλαπτε κάποια λεπτομερή η περιληπτική περιγραφή της
απαράδεκτης κατάστασης στο Booking.com: 71000+ hotels worldwide. Book your hotel now! απ οπου αν κατάλαβα καλά κλείστηκε το δωμάτιο, οπως και στο Reviews of vacations, hotels, resorts, vacation and travel packages - TripAdvisor.
:cool:
όχι δεν το έκλεισα απο το βοοκινγ.κομ αλλά απο εκεί πήρα όλες τις πληροφορίες και όταν επικοινώνησα μαζί τους τηλεφωνικά μου είπανε ότι αν δεν το κλείσω μέσω του site δεν έχω δικαίωμα σχολίων. οι πληροφορίες τους,αν και ηταν λανθασμένες,δεν φέρουν ευθύνη γιατί τις ¨ανεβάζει¨ο ξενοδόχος και μπορεί να γράψει ότι θέλει!
 

SOULI

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
κυριακος κλώνος

Πέρυσι το καλοκαίρι είχα πάει για ένα 3ημερο στην Αίγινα μαζί με τον αδερφό μου και άλλον 1 φίλο μου και συγκεκριμένα στο ***. Δεν ξέρω αν είναι αυτό που λες αλλά είναι 1 χλμ από το λιμάνι και τα μαγαζιά. Το ξενοδοχείο μας άρεσε, αν και είχε ψυγείο, οι μπύρες που βάζαμε πάγωναν κανονικά. Πάντως ευχαριστημένοι μείναμε αν και το τρίκλινο που μείναμε είχε 80ε την βραδιά και είχε τηλεόραση, air-condition και ένα μικρό αλλά ωραίο μπάνιο. Εντάξει ήταν και κατακαλόκαιρο όμως.
είναι ακριβώς το διπλανό ξενοδοχείο. έχουνε κοινή πισίνα. μάλλον εσύ στάθηκες πιο τυχερή! το **** που έμεινα ήταν απαράδεκτο. και το κυριότερο ήταν η συμπεριφορά τους (υπαλλήλου & ξενοδόχου). άσε που ήταν σχεδόν άδειο. 2 με 3 δωμάτια να είχανε κόσμο. όλα κλειστά τα υπόλοιπα. στο πρωινό κατεβαίναμε και ήταν άλλα 3 4 άτομα εκτός της κυριακής που ήταν γύρω στα 8. όσο για το υποτιθέμενο μινι-μπάρ δεν θα έπρεπε να κρυώνει τουλάχιστον ένα μπουκαλάκι νερό? βάλαμε και σακουλάκια για παγάκια αλλά μάταια. όταν του το είπαμε, μας αποστόμωσε λέγοντας ότι τα μινι μπάρ δεν παρέχουν ψύξη!! σίγουρα πάντως δεν πρόκειται να τον αφήσω έτσι, όχι τόσο για τα χρήματα που παράνομα μας κράτησε αλλά για τον εγωισμό και τη σιγουριά του ότι ο νόμος μου δίνει το δικαίωμα να γράφω ότι παρέχω αυτά αλλά στην πραγματικότητα όχι και ότι κανένας δεν μπορεί να με πειράξει. δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι μπορεί να κέρδισε κάποια χρήματα επιπλέον αλλά θα χάσει πολύ περισσότερα στο μέλλον? εξάλλου ίσως νιώθει ο ίδιος ξοφλημένος ξενοδόχος γιαυτό και συμπεριφέρεται τόσο άθλια.
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
^Τυχερός..:D Ναι, και εμείς όταν πήγαμε , το διπλανό ξενοδοχείο δεν είχε κόσμο. Σε αυτό που μείναμε είχε, και οι πιο πολλοί ήταν ξένοι..Ρώσοι, Άγγλοι οι πιο πολλοί. Εμάς η υπεύθυνη/διευθύντρια ήταν και γ@μω τα άτομα. όταν πηγαίναμε κάτω για ποτό το βράδυ, μας μίλαγε και κάναμε συζήτηση. Δεν είχα κανένα παράπονο εγώ πάντως, ήταν καλά!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ δεν το κατάλαβα αυτό με την "Τουριστική Μπατσαρία"...αντί να προστατεύει τον πολίτη δηλαδή, που βρήκε μια κατάσταση διαφορετική από αυτήν που του περιέγραψε ο ξενοδόχος, τα έκαναν πλακάκια με τον ξενοδόχο και επέβαλλαν στον πελάτη να πληρώσει και να το βουλώσει;

Ε...όχι, όλα έχουν και τα όριά τους! Δηλαδή, τι την θέλουμε την τουριστική αστυνομία; Ποιος είναι ο ρόλος της;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.945
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom