Ηνωμένο Βασίλειο Ισπανία βαρκελωνη ή λονδινο αγιου πνευματος??

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
θελω να σας ρωτησω για 2 που βρηκα απο τον traveller

1) Reservations

2)http://www.26hillgateplace.co

που φαινονται καλες περιοχες και 120 ευρω το δικλινο με πρωινο


μηπως δηλαδη για φετος να δω καλυτερα βαρκελωνη??
θα μου βγει πιο οικονομικα??
Οχι να πας Λονδινο :clap:
Τα ξενοδοχεια ειναι πολυ καλα απο θεμα τοποθεσιας νομιζω. Στο Λονδινο για να μεινεις στο κεντρο θες πολλα λεφτα οποτε συμβιβαζεσαι με κατι παραεξω, στη συγκεκριμενη και τα δυο μου φαινονται καλα και για να τα'χει προτεινει ο traveller θα'ναι καλα, χτυπα τα :D

Το πρωτο ειναι ακομα πιο κοντα, το δευτερο ειναι στο Notting Hill που ειναι πανεμορφο.

Κοιτα αυτο το χαρτη με το μετρο για να σου εξηγησω:



Το πρωτο ξενοδοχειο ειναι στη σταση Lancaster Gate
Το δευτερο στη σταση Notting Hill
κι εγω ειχα μεινει ακομα πιο αριστερα κοντα στο Sepherd's Bush και μια χαρα ειχα βολευτει.
Εγω θα επελεγα το δευτερο, ειναι λιγοτερο μοντερνο, σε ομορφη γειτονια, και με 3 διαφορετικες γραμμες μετρο κοντα.
Οι αποστασεις στο Λονδινο ειναι πολυ μεγαλες, και Picadilly να μεινεις παλι πολυ θα περπατησεις! Παρε καλα παπουτσια, μαζεψε κανα ευρω παραπανω μεχρι τοτε και εφυγες!:D

Αχ........ δε μπορω να μιλαω για το Λονδινο, ειμαι ερωτευμενη μαζι του :bleh:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Για τα ξενοδοχεία το πρώτο είναι το stylehotel,η περιοχή που βρίσκεται μιά χαρά είναι paddington κοντά σε μετρό,πάνω από hyde park.
Το δεύτερο δεν ανοίγει η σελίδα..
είναι μήπως στο notting hill;που είχες πεί πρίν;;
αν είναι εκεί επίσης είναι μιά χαρά,πολύ ωραία περιοχή και με συγκοινωνίες πας παντου.
Ναι εχει δωσει λαθος λινκ, το σωστο ειναι: 26 Hillgate Place, Notting Hill - London Bed and Breakfast Accommodation: Location
 
Μηνύματα
607
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ιαπωνια
Η booking.com έχει σήμερα σε προσφορά το Grand Royale London Hyde Park. αν θέλεις ρίξτο μία ματιά. καλά να περάσετε.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ψαχνοντας τη τοποθεσια των δυο ξενοδοχειων στο google maps ειδα και το street view και των δυο. Φυσικα αυτο στο Notting Hill υπερτερει, πανεμορφααα......
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ναι στο notting hill ειναι 2 λεπτα απο το μετρο...
αλλιως εχετε κατι να μου προτεινετε σε b&b η αλλο ξενοδοχειο??
Δυστυχως εγω ειχα μεινει σε μια πανσιον που ειχε κλεισει μια φιλη, δεν εχω να σου προτεινω κατι.
Ψαξε κι αλλο εδω μεσα.

Η booking.com έχει σήμερα σε προσφορά το Grand Royale London Hyde Park. αν θέλεις ρίξτο μία ματιά. καλά να περάσετε.
Αν δε κανω λαθος βγαινει ακριβα, 200+ τη βραδια.
 
Μηνύματα
47
Likes
5
ευχαριστω σταυρο μου αλλα για ιουνιο το δινει 200 το βραδυ και χωρις πρωινο...
και εγω προς notting hill κλεινω αρεσει πολυ και στον αντρα μου..
τελος οσο αφορα τα αεροπορικα να κλεισω 300 ryanair και stansed ή μεσω airticket να ψαψνω και κατι αλλο...απλα απο οτι διαβασα σπανια εχει προσφορες και οσο παει ανεβαινουν και οι τιμες
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699

varosiotis 72

Member
Μηνύματα
29
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
ξενοδοχείο στο kings cross

φέτος στο λονδίνο θα πληρώσεις και για τους ολυμπιακούς αγώνες χωρίς καν να τους δεις!
έμεινα το 2009 σε ξενοδοχείο της αλυσίδας premier in. Premier Inn - Book Cheap Hotels in the UK and Worldwide from 29 pounds
συγκεκριμένα έμεινα στο kings cross st pancras και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. 3 αστέρων αλλά πολυ καθαρό, ασφαλισμένο και δίπλα από το μετρό που σε πάει παντού! τότε ήταν γύρω στα 100 ευρώ αλλά τώρα είναι γύρω στα 150 (διαφορετική τιμή για κάθε βράδυ). Η αλυσίδα είναι πολύ αξιόπιστη και βρίσκεις πιο φτηνα όσο απομακρύνεσαι από το κέντρο. ψάξε στην ιστοσελίδα και δες ποιά σε βολεύουν.
τώρα αν πας βαρκελώνη (πήγα το 2010 και ήταν σουπερ) βρίσκεις και με 100 ευρώ σε 4 αστέρων http://www.novotel.com/gb/booking/rates.shtml?packId=9525957947
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Συμφωνώ με τον varosiotis 71. Φέτος οι τιμές στα δωμάτια των ξενοδοχείων φαίνεται ότι έχουν πάρει κατά πολύ την ανιούσα! Πέρσι έμεινα και γω σε μια αλυσίδα ξενοδοχείων το Holiday In 4* στην Oxford Circus και πλήρωσα 125 ευρώ με πρωινό. Φέτος την ίδια περίοδο η τιμή έχει εκτοξευτεί! Το ξενοδοχείο ήταν καθαρό, με ικανοποιητικό πρωινό, πολύ κοντά σε μετρό και στο κέντρο του Λονδίνου. Για την τοποθεσία του και μόνο δεν μετάνιωσα τα λεφτά που έδωσα!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
H κοπελα εχει βρει τελειες τιμες για τα δεδομενα του Λονδινου. Καλοκαιρι στο Λονδινο πριν τους ολυμπιακους στο Notting Hill με 120 με πρωινο!!! Τι αλλο να ζητησει; Κι οπως ειπε κι ο Borealis, τι στο καλο τελευταια στιγμη θα περιμενουν να κανουν τα εργα; Περυσι που εκαναν εργα οταν πηγα εκλειναν μερικους σταθμους μετρο για κανα δυο μερες και αυτες νομιζω ειναι μονο Σαββατοκυριακα.
Μπορεις να ενημερωθεις εδω για τα προγραμματισμενα εργα στις γραμμες του μετρο: Planned engineering works for this weekend
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom