βελιγραδι-βουδαπεστη-μπρατισλαβα

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.907
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ε ναι αλλα θα βγει πανακριβο το ταξιδι ετσι .. γιατι δεν δοκιμαζετε τρενα(ειτε με εισιτηριο interrail ειτε με μεμονωμενα εισιτηρια ?? )
 

eirini-amelie

Member
Μηνύματα
43
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη! Κ τόσα άλλα
Συμφωνω τα τρενα ειναι γενικα φτηνα σε αυτες τις χωρες. Και αν βγαλετε εισητηριο interail δεν θα χρειαστει να πληρωσετε καθολου supplements.


ε ναι αλλα θα βγει πανακριβο το ταξιδι ετσι .. γιατι δεν δοκιμαζετε τρενα(ειτε με εισιτηριο interrail ειτε με μεμονωμενα εισιτηρια ?? )
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.332
Likes
3.538
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Λιουμπλιάνα χωρίς δεύτερη σκέψη
 

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Λιουμπλιάνα πανέμορφη συμφωνώ!Σε σημείο που δεν το περίμενα.
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
βλεπω οτι λουμπλιανα θεσσαλονικη και μπρατισλαβα-θεσσαλονικη ειναι πανω κατω τα ιδια χιλιομετρα.καπου στα 1400χλμ.το θεμα ειναι οτι βουδαπεστη-μπρατισλαβα ειναι καμμια ωρα και βουδαπεστη-λουμπλιανα περυποθ 4μιση ωρες.εχω περδευτει υπερβολικα.πεμπτη 5 ιανουαριου πρεπει να φυγουμε απο βουδαπεστη.και κυριακη 8 να ειμαστε πισω.αυτο προυποθετει οτι σαββατο πρεπει να κανουμε το μισο ταξιδι και να διανυκτερευσουμε καπου στα μισα-700 χλμ περιπου-.επισης αλλο πακετο που εχουμε φαει ειναι ενω εχουμε ψαξει πανω απο 20 εταιριες ενοικιασης δεν επιτρεπει καμμια ενοικιαση εκτος συνορων.και σε αυτο παλι μπανανια ειμαστε.οσο για το interrail δεν ξερω αν βολευει.βλεπω εισητηριο 250 ευρω.χωρια πως θα φτασεις βελιγραδι.χωρια που θα πρεπει να μπεις και σε χωρες οπως κρπατια κτλ που θα πρεπει να πληρωσεις και εκει.το 1600 ειναι μη λειτουργικο.ουτε εμεις θα χωραμε μεσα.ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης.βρειτε μου μια εταιρια που να επιτρεπει επιτελους τη εξοδο απο τα τη χωρα.α ρε ελλαδαρα παλι πρωτοπορος εισαι
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
εμεις πηγαμε βουδαπεστη με σταση βελιγραδι τον απριλη.

θεσσαλονικη-βελιγραδι πουλμαν 10 ωρες 45 ευρω , βελιγραδι βουδαπεστη τρενο 7 ωρες 15 ευρω

το αυτοκινητακι θα ειναι πολυ πιο ξεκουραστο και λιγοτερες ωρες ακομα και το δικο σας, ισως πρεπει να παρτε τα απαραιτητα και να στενευτειτε
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ θεωρώ ότι αφού δεν σε νοιάζει και πολύ ο τρόπος που θα φτάσεις εκεί,απ'ότι φαίνεται,ίσως έπρεπε να είχες σκεφτεί το αεροπορικό και ενοικίαση αυτοκινήτου εκεί για να κάνετε το tour σας.Βέβαια τώρα ίσως είναι αργά πια.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.907
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
βλεπω εισητηριο 250 ευρω.χωρια πως θα φτασεις βελιγραδι.χωρια που θα πρεπει να μπεις και σε χωρες οπως κρπατια κτλ που θα πρεπει να πληρωσεις και εκει.
ειστε πανω ή κατω απο 26 χρονων ολοι; γιατι αν κλεισετε των 10ημερων εκ των οποιων θα ταξιδευετε τις 5 δεν θυμαμαι να ειναι 250 .. που στην τελικη με ενοικιαζομενο σιγουρα αμαξι θα φατε περισσοτερα .. και στα τρενα των βαλκανιων δεν χρειαζεται πουθενα να πληρωσεις supplements οποτε δεν εχεις εξτρα χρεωσεις να σκεφτεις .. και αν σκεφτεσαι πως θα βγεις απο Ελλαδα παρτε ενα λεωφορειο για Βελιγραδι και μετα ξεκινηστε απο εκει .. ασε που δεν θα κουραστειτε να οδηγατε μεσα στον Δεκεμβρη ..
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Συμφωνώ κι εγώ με τον maltakias βρείτε κανένα φτηνό αεροπορικό για Βελιγράδι και νοικιάστε από εκεί αυτοκίνητο και πιο οικονομικά θα σας έρθει και γλιτώνετε την οδήγηση από Θεσσαλονίκη και μιας και θα είσαι σε αυτά τα μέρη είναι κρίμα να μην πας Σλοβενία η χώρα είναι πανέμορφη!!! Λιουμπλιάνα πολύ όμορφη και με νεαρόκοσμο και το Bled η φύση σε όλο της το μεγαλείο...
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
παιδια απο τι ειδα τα λεοφορεια δεν βολευουν.π.χ.κανενα δεν φευγει τεταρτη βραδυ ετσι ωστε να ειμαστε πεμπτη εκει.στην χειροτερη θα παρουμε τα δικα μας.τι να κανουμε...θα φαμε τετοιο πακετο αλλα δεν γινεται αλλιως.εαν εστω και ενας,μια γνωριζει καποιο γραφειο ενοικιασης που να αφηνει εξοδο απο την χωρα σε ενοικιαζομενο αυτοκινητο θα του ειμαι ευγνομων.εγω δεν βρηκα και εχω εκνευριστει αφανταστα που συνεχεια καταργιεμαι που σε αυτη τη χωρα???μπανανισταν???δεν εχω δυναμη να βρω λεξη,ολα λειτουργουν αναποδα απ οτι στον υπολοιπο πλανητη γη.το τρενο απορριπτεται λογω χρονου και κοστους που δεν συμφερει στην τελικη.αρα ή ενοικιαζομενο ή στην χειριστη ενα πεζο 206 δικο μου,ή ενα σαξο 1400 ή το 1600 ενος φιλου.πως θα χωρεσουμε 4 ατομα με πραγματα σε αυτα δεν το γνωριζω.τεσπα μου την βιδωσε η ολη φαση.σκεφτηκα και την λυση να νοικιασουμε απο σκοπια αλλα ειδα οτι ειναι πανακριβα εκει.οσο για την σλοβενια μου ακουγονται ολα υπεροχα απο εσας αλλα καθολου οι 5 ωρες που θελει απο βουδαπεστη και μετα αλλα 1400 για σαλονικη
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
αφου ειστε απο θεσσαλονικη.πατε στο σταθμο,απεναντι στο μπουγατσατζιδικο θα βρειτε αρκετους προθυμους να σας μεταφερουν στα τιρανα..απ'εκει νοικιαζετε μερτσεντα τσιλικι κλεμμενη στις χαμηλοτερες τιμες της αγορας και πατε οπου θελετε..καλο ταξιδι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom