Ινδονησία βοήθεια για Ιάβα-Ινδονησία

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δημήτρη, μια χαρά το σκέφτηκες το πρόγραμμά σου, κι έτσι να το κάνεις.

Μάλιστα, αν επιστρέφεις από Μπαλί στην Ιάβα, και έχεις μέρες διαθέσιμες, μπορείς να την κάνεις τη διαδρομή που σου είπα με την αντίστροφη φορά: Με φέρρυ απέναντι, επίσκεψη στο Ιτζέν, μετά στο Μπρόμο, Σουραμπάγια και Τζακάρτα. Το σίγουρο είναι ότι δεν θα πλήξεις όπως κι αν κινηθείς! :)
 

dimitris70

Member
Μηνύματα
97
Likes
20
Δημήτρη, μια χαρά το σκέφτηκες το πρόγραμμά σου, κι έτσι να το κάνεις.

Μάλιστα, αν επιστρέφεις από Μπαλί στην Ιάβα, και έχεις μέρες διαθέσιμες, μπορείς να την κάνεις τη διαδρομή που σου είπα με την αντίστροφη φορά: Με φέρρυ απέναντι, επίσκεψη στο Ιτζέν, μετά στο Μπρόμο, Σουραμπάγια και Τζακάρτα. Το σίγουρο είναι ότι δεν θα πλήξεις όπως κι αν κινηθείς! :)
Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου, είναι πολύτιμες.
Το πιο πιθανό είναι αυτό το πρόγραμμα με ανάστροφη φορά.
Αν υπάρχει πίεση χρόνου και πρέπει να διαλέξω Σουραμπάγια ή Yogyakarta - με ανάλογη πτήση από όπου είμαι- τι θα πρότεινες?
Είναι πιο προσβάσιμη η Σουραμπάγια?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το πιο πιθανό είναι αυτό το πρόγραμμα με ανάστροφη φορά.
Αν υπάρχει πίεση χρόνου και πρέπει να διαλέξω Σουραμπάγια ή Yogyakarta - με ανάλογη πτήση από όπου είμαι- τι θα πρότεινες?
Είναι πιο προσβάσιμη η Σουραμπάγια?
Κοίτα, αν έχεις να διαλέξεις ανάμεσα στις δύο, τότε να πας στη Τζότζα. Μπορεί εμένα η Σουραμπάγια να μου άρεσε περισσότερο σαν πόλη, αλλά η Τζότζα έχει το Πράμπαναμ και το Μπορομπουντούρ που πρέπει να δεις. Επίσης, η Τζότζα (αν όπως λες φτάσεις με αεροπλάνο) έχει καλύτερη σύνδεση με τα γύρω νησιά. Αν ψάξεις λίγο τις σελίδες των αεροπορικών εταιριών που ανέφερα στο αρχικό ποστ, θα πάρεις μια ιδέα. Με την ευκαιρία, να πω ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένος με την Lion Air (αεροσκάφος, συνέπεια, σέρβις). Το τονίζω αυτό γιατί η εταιρία ήταν banned μέχρι το 2009 αλλά φαίνεται ότι άλλαξε χέρια και τώρα είναι μια χαρά. Για Σουραμπάγια έχει βολική πτήση από Λόμποκ η Λάιον - έχε το υπόψη σου, μπορεί να ταιριάξει στα πλάνα σου.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θα συμφωνήσω κι εγώ, δαιμονές υπάρχουν άφθονες και δεν θα ταλαιπωρηθείτε. Πιστεύω και τελευταία ώρα θα βρείτε κια αεροπορικά. Δραστηριοπειούνται πολλές εταιρείες
Να περάσετε καλά και αναμένουμε τις εντυπώσεις σας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom