Τανζανία βοήθεια για Τανζανία!

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δεν ξέρω τώρα...
Κατά πάσα πιθανότητα αυτό το θέμα θα μετακινηθεί, αλλά το φτιάχνω γιατί χρειάζομαι τις εμπειρίες σας!
Ψάχνω να βρω έναν καλό τρόπο να κάνω σαφάρι στο Σερενγκέτι της Τανζανίας.
Μέχρι στιγμής, τα πράγματα δείχνουν ότι θα πετάξω από το Ναϊρόμπι για Κιλιμαντζάρο και από εκεί θα πάω στην Αρούσα(με κάποιον τρόπο που δεν είμαι ακόμα σε θέση να γνωρίζω). Από την Αρούσα, τώρα, ξεκινούν οι περισσότερες αποστολες. Θέλω να αφιερώσω ένα 5ήμερο με maximum τις 6 ημέρες. Όχι παραπάνω. Και είναι σημαντικό το ότι η παρέα μου είναι ''γηρασμένη'' που σημαίνει ότι απορρίπτεται το κάμπινγκ και πρέπει να μείνουμε σε λοτζ.
Όποιος το έχει κάνει, ας μου δώσει πληροφορίες παρακαλώ σχετικά με τις τιμές κυρίως(στα πρακτορεία μου δίνουν αστρονομικές τιμές), αλλά και με τον tour operator που χρησιμοποίησε!:clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
H Menia 21 ταξιδεψε σχετικα προσφατα και εγραψε μια ιστορια. http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...F1%E9%EA%DE/14587-tanzania-hakuna-matata.html
Καπου αναφερει πρακτορειο και κοστος. Η Αφρικη ειναι ακριβως προορισμος. Ο GTS εχει δοκιμασει αλλες λυσεις, πιο οικονομικες για σαφαρι, αλλα δεν ηταν στην Τανζανια.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Αντε να δουμε που αλλου θελεις να πας και τι αλλο θελεις να κανεις...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δεν ξέρω τώρα...
Αντε να δουμε που αλλου θελεις να πας και τι αλλο θελεις να κανεις...
Σταμάτε, βρε σκασμένε! Αφού το γράφω ότι τη δουλεύω την Κένυα-Τανζανία! Δεν το βλέπεις? Εκεί, κάτω από τη βασίλισσα?
Απλώς, σκέφτηκα να εμπιστευτώ ένα πρακτορείο για το Σαφάρι και,φυσικά, αυτό μου βγάζει πακέτο όλη την εκδρομή, οπότε είναι δύσκολο να διακρίνω ποιά χρήματα αφορούν το σαφάρι.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Η Αφρικη ειναι ακριβως προορισμος. Ο GTS εχει δοκιμασει αλλες λυσεις, πιο οικονομικες για σαφαρι, αλλα δεν ηταν στην Τανζανια.
Αν μπορείς βέβαια να χαρακτηρίσεις οικονομικό ένα ταξίδι 15 ημερών που κόστισε ~3.5 χιλιάρικα...αλλά ήταν το καλύτερο ταξίδι της ζωής μου μέχρι σήμερα. Σύντομα με βλέπω ξανά Αφρική, αλλά για primates αυτή τη φορά...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δεν ξέρω τώρα...
Αν μπορείς βέβαια να χαρακτηρίσεις οικονομικό ένα ταξίδι 15 ημερών που κόστισε ~3.5 χιλιάρικα...αλλά ήταν το καλύτερο ταξίδι της ζωής μου μέχρι σήμερα. Σύντομα με βλέπω ξανά Αφρική, αλλά για primates αυτή τη φορά...
Πού πήγες εσύ? Καμία σχέση με την Κένυα και την Τανζανία;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν μπορείς βέβαια να χαρακτηρίσεις οικονομικό ένα ταξίδι 15 ημερών που κόστισε ~3.5 χιλιάρικα...αλλά ήταν το καλύτερο ταξίδι της ζωής μου μέχρι σήμερα. Σύντομα με βλέπω ξανά Αφρική, αλλά για primates αυτή τη φορά...
Εννοω οτι το ποσο που πληρωσες ηταν χαμηλοτερο απο αυτα που ζητουσαν αλλα πρακτορεια. Προφανως ενα ταξιδι με τιμη εναρξης 3.500 ευρω, δεν ειναι και καθημερινη κατασταση.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
846
Likes
761
Κ εγω "δουλευω" Κενυα - Τανζανια.. Οποτε μεχρι να εχω νεοτερα θα παρακολουθω σιωπηλα το θεμα.. ;)
(Ενοχλω? Δεν ενοχλω!)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Να αυτα βλεπει ο bill o μπατιρης και νομιζει πως ειμαστε φορουμ της ελιτ.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
σε ζηλευω θανασιμα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom