Τανζανία βοήθεια για Τανζανία!

Αposto

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Μιλησα με μια γνωστή μου που είχε πάει πριν 1-2 χρόνια και είχαν κλείσει σαφάρι 8 ημερων περιπου. Μου είπε οτι ηταν πολλές οι μέρες και βαρέθηκε..Αυτη μου πρότεινε 2 μέρες Serengeti, 1 Ngorongoro να δουμε 1-2 φυλές και αν θέλουμε μονοήμερη στο Κιλιμάντζαρο. Μου έδωσε ενα mail σε ενα γραφειο εκέι που δουλεύει μια ελληνίδα..Της έστειλα πριν λίγο mail και περιμένω απάντηση. Αν δεν έχεις κλείσει τίποτα ακόμα οταν μου απαντήσει σου λέω. Της είπα ομως για το πρόγραμμα που αναφέρω παραπάνω. Εσυ πότε ακριβώς θα είσαι Αρούσα?[/QUOTE
καλησπέρα πηγές με το πρακτορείο της ελληνίδας σαφάρι εντυπώσεις
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος του κοσμου
παιδιά κι εγώ μόλις επέστρεψα απο Κενυα και Τανζανία. Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι, ευχαρίστως! Εγώ προτίμησα να κάνω το σαφάρι στην Κένυα, γιατί το κόστος είναι σχεδόν μισή τιμή απ' ότι μου ζητούσαν στην Τανζανία, οπότε κάναμε 6 μέρες σαφάρι Κένυα (Masai Mara, Nakuru, Amboseli) και 2 στην Τανζανία (Ngorongoro crater, Tarangire park), προκειμένου να δούμε και την φύση στην Τανζανία. Οσον αφορά τα μεγάλα πάρκα Masai Mara (Κενυα) ή Serengeti (Τανζανία), είναι το ίδιο. Γενικά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, ταξιδέψαμε 2 γυναίκες και δεν αντιμετωπίσαμε καμία δυσκολία/προβλημα. (Βέβαια δεν κινηθήκαμε έξω τα βράδια, όπως μας είχαν γίνει συστάσεις απο πριν).
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
παιδιά κι εγώ μόλις επέστρεψα απο Κενυα και Τανζανία. Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι, ευχαρίστως! Εγώ προτίμησα να κάνω το σαφάρι στην Κένυα, γιατί το κόστος είναι σχεδόν μισή τιμή απ' ότι μου ζητούσαν στην Τανζανία, οπότε κάναμε 6 μέρες σαφάρι Κένυα (Masai Mara, Nakuru, Amboseli) και 2 στην Τανζανία (Ngorongoro crater, Tarangire park), προκειμένου να δούμε και την φύση στην Τανζανία. Οσον αφορά τα μεγάλα πάρκα Masai Mara (Κενυα) ή Serengeti (Τανζανία), είναι το ίδιο. Γενικά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, ταξιδέψαμε 2 γυναίκες και δεν αντιμετωπίσαμε καμία δυσκολία/προβλημα. (Βέβαια δεν κινηθήκαμε έξω τα βράδια, όπως μας είχαν γίνει συστάσεις απο πριν).
Τί έτσι μάς ξεπετας;;; χωρις ταξιδιωτική ιστορία, χωρίς φωτογραφίες, τίποτα;;;
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
παιδιά κι εγώ μόλις επέστρεψα απο Κενυα και Τανζανία. Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι, ευχαρίστως! (Βέβαια δεν κινηθήκαμε έξω τα βράδια, όπως μας είχαν γίνει συστάσεις απο πριν).
Εε γράψε μας μερικές πληροφορίες τουλάχιστον αν δεν έχεις κέφι για φωτοιστορία που θα την προτιμούσαμε βέβαια!!!
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος του κοσμου
παιδιά, δεν έχω τον χρόνο για ταξιδιωτική ιστορία, αλλα ότι θέλετε για πληροφορίες, ρωτήστε!! πολύ ευχαρίστως!
 
Μηνύματα
111
Likes
265
Tzo τα σαφάρι τα είχες κλείσει απο πριν ή τα έκανες όταν πήγες εκεί?Πάντα καλά και ενδιαφέροντα ταξίδια να έχεις.
 
  • Like
Reactions: tzo

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος του κοσμου
Tzo τα σαφάρι τα είχες κλείσει απο πριν ή τα έκανες όταν πήγες εκεί?Πάντα καλά και ενδιαφέροντα ταξίδια να έχεις.
το σαφάρι στην Κένυα το είχα κλείσει απο εδώ (6 ημέρες σαφάρι και 1 ημέρα περιήγηση στο Ναϊρόμπι, γύρω στα 800-840 ευρω) και οσον αφορά το σαφάρι στην Τανζανία (2 ημέρες 360 ευρώ), είχα κάνει μια προεργασία από εδώ, ώστε να ξέρω σε ποια πρακτορεία θα απευθυνθώ όταν θα είμαι εκεί...Εψαξα για χαμηλού κόστους, ως επι το πλείστον σαφάρι...αν σε ενδιαφέρουν περισσότερα, σχετικά με τα πρακτορεία, δεν ξέρω αν επιτρέπετε να τα αναφέρω εδώ ή να σου στείλω προσωπικό μνμ!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.009
Μπορείς να αναφέρεις πρακτορεία,το έχουν κάνει πολλά μέλη και συχνά. Μόνο η δυσφήμιση απαγορεύεται.
Αν είσαι ευχαριστημένος το λες να βοηθήσεις κι άλλους.
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος του κοσμου
Μπορείς να αναφέρεις πρακτορεία,το έχουν κάνει πολλά μέλη και συχνά. Μόνο η δυσφήμιση απαγορεύεται.
Αν είσαι ευχαριστημένος το λες να βοηθήσεις κι άλλους.
Ευχαριστώ Alma! Ωραία, όσον αφορά λοιπόν το σαφάρι στην Κένυα, βρήκα κάποιον Κενυάτη, απο ένα blog μιας Ολλανδέζας http://www.brunetteatsunset.com/destinations/africa/kenya/
o Richard, μου οργάνωσε όλο το σαφάρι και την 1η μέρα στο Ναϊρόμπι. Θα τον βρείτε εύκολα στο fb Richard Magothe.
 
Μηνύματα
111
Likes
265
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση tzo,ψάχνομαι για safari και είχα διαβάσει κάποια στιγμή στο forum οτι απο εκεί μπορείς να βρείς πιο οικονομική τιμή.
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος του κοσμου
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση tzo,ψάχνομαι για safari και είχα διαβάσει κάποια στιγμή στο forum οτι απο εκεί μπορείς να βρείς πιο οικονομική τιμή.
μην ψάχνεσαι απλά!! Να το υλοποιήσεις κάποια στιγμή! Είναι μοναδική εμπειρία....!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom