Γαλλία βοήθεια για περιοχή διαμονής στο Παρίσι

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
το παρισι ειναι μεγαλη πολη οποτε μονο με μετρο την γυρνας ανετα χωρις να κουραζεσαι ιδιαιτερα...για μενα οπου κ να κλεισεις το πιο σημαντικο ειναι ναχει διπλα του μετρο ωστε να μην χανεις χρονο....
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Δεν έχω πάει η ίδια, αλλά η κολλητή μου έμεινε σε αυτο hotel Clement Paris **, SITE OFFICIEL - Charme Hotel Saint-Germain και μου έχει πει ότι η τοποθεσία είναι τέλεια δίπλα στο μετρό και στις πιο ωραίες συνοικίες του Παρισιού.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.042
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν έχω πάει η ίδια, αλλά η κολλητή μου έμεινε σε αυτο hotel Clement Paris **, SITE OFFICIEL - Charme Hotel Saint-Germain και μου έχει πει ότι η τοποθεσία είναι τέλεια δίπλα στο μετρό και στις πιο ωραίες συνοικίες του Παρισιού.
Δεν έχει ανυπόφορα πολύ θόρυβο εκεί πέρα το βράδυ?
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Δεν έχω πάει η ίδια, αλλά η κολλητή μου έμεινε σε αυτο hotel Clement Paris **, SITE OFFICIEL - Charme Hotel Saint-Germain και μου έχει πει ότι η τοποθεσία είναι τέλεια δίπλα στο μετρό και στις πιο ωραίες συνοικίες του Παρισιού.
Έμεινε ευχαριστημένη από το ξενοδοχείο η φίλη σου. Καθαρό; Γιατί καλά να είναι τέλεια η τοποθεσία, αλλά έναν ύπνο να τον κάνεις σαν άνθρωπος :)
Σκέφτομαι σοβαρά να το προτιμήσω, αρχικά λόγω τοποθεσίας, και λόγω τιμής. Απλά θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες από κάποιον που έχει ήδη μείνει εκεί.
Ευχαριστώ όπως και να έχει ;)
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Έμεινε ευχαριστημένη από το ξενοδοχείο η φίλη σου. Καθαρό; Γιατί καλά να είναι τέλεια η τοποθεσία, αλλά έναν ύπνο να τον κάνεις σαν άνθρωπος :)
Σκέφτομαι σοβαρά να το προτιμήσω, αρχικά λόγω τοποθεσίας, και λόγω τιμής. Απλά θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες από κάποιον που έχει ήδη μείνει εκεί.
Ευχαριστώ όπως και να έχει ;)
Ναι ήταν πολύ ευχαριστημένη & μου έχει πει όποτε πάω μην ψάξω για αλλο ξενοδοχείο
 

Travelmania

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Καλησπέρα,εγώ τελευταία φορά ταξιδεψα στο Παρίσι τον Οκτώβριο και έμεινα στο hotel tronchet Hotels Place de La Madeleine | Hotel Tronchet | Site Officiel | Hotel Tronchet . Ειναι στην περιοχή Madeleine και μειναμε πολύ ευχαριστημένοι. Έχει μετρό σχεδόν απο κάτω ειναι μια ευθεία απο opera, πλατεία Concorde, Ηλυσια Παιδεία. Έχει πολλά μαγαζάκια για καφέ και φαγητο τριγύρω. Ειναι μικρό ξενοδοχείο με όμορφη διακόσμηση τυπικό εξωτερικού. Θεωρώ αρκετά καλή επιλογή της περιοχής γιατι έχεις πολλά πράγματα να κανείς τριγύρω. Φυσικά το Παρίσι ειναι τεράστιο και το metro ειναι απαραίτητο για να επισκεφτείς όλα τα προτεινόμενα μέρη αλλά τσεκάρε και αυτό το hotel σαν μια άλλη πρόταση.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Καλησπέρα!Η εποχή είναι δύσκολη..το ξέρω!Είναι όμως καλό να ελπίζεις και να ονειρεύεσαι!!!!Επίσης κανεις δεν σου εγγυάται ότι αν δεν κάνεις κάτι φέτος, του χρόνου ή τα επόμενα χρόνια θα μπορείς...οπότε τι καλύτερο από ένα ταξιδάκι;;;;;;;;ΠΑΡΙΣΙ....ποιός δεν θέλει να πάει;Επειδή όμως τα λεφτά δεν περισσεύουν η επιλογή ξενοδοχείου πρέπει να είναι προσεγμενη ωστε να έχεις την καλύτερη σχέση ποιότητας και τιμής.Ποια είναι η ιδανικότερη τοποθεσία ξενοδοχείου;Σίγουρα κοντά σε μετρό!Αλλά σε ποιο απ'όλα τα διαμερίσματα του Παρισιού;Εγω χωρίς να ξέρω θα επέλεγα Μονμάρτη..κάποιοι γνωστοί όμως δεν συμφωνούν μαζί μου...Ετσι προβληματίστικα..και σκέφτηκα ότι κάποιοι από εσάς θα με διαφωτίσουν!Οπότε.....για πείτε γνώμες;:clap:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ρε παιδιά, μη γράφετε κεφαλαία, γιατί είναι κουραστικό ;/
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κατ'αρχάς, με μία αναζήτηση στο forum θα δεις ότι το θέμα έχει συζητηθεί αρκετά. Ενδεικτικά ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα: http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...EF%ED%DE%F2-%F3%F4%EF-%F0%E1%F1%DF%F3%E9.html

Προσωπικά θα απέφευγα να μείνω στη Μονμάρτη. Πολύ τουριστική περιοχή και όχι ότι το καλύτερο το βράδυ. Καλή επιλογή με παρισιάνικη ατμόσφαιρα, εύκολη πρόσβαση στις συγκοινωνίες και προσιτά καταλύματα είναι το Μοntparnasse, όπου και θα σε συμβούλευα να προσανατολιστείς για τη διαμονή σου, εφόσον δεν μπορείς να βρεις κάτι αξιοπρεπές και οικονομικό σε ακόμη πιο κεντρική τοποθεσία.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Κατ'αρχάς, με μία αναζήτηση στο forum θα δεις ότι το θέμα έχει συζητηθεί αρκετά. Ενδεικτικά ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα: http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...EF%ED%DE%F2-%F3%F4%EF-%F0%E1%F1%DF%F3%E9.html

Προσωπικά θα απέφευγα να μείνω στη Μονμάρτη. Πολύ τουριστική περιοχή και όχι ότι το καλύτερο το βράδυ. Καλή επιλογή με παρισιάνικη ατμόσφαιρα, εύκολη πρόσβαση στις συγκοινωνίες και προσιτά καταλύματα είναι το Μοntparnasse, όπου και θα σε συμβούλευα να προσανατολιστείς για τη διαμονή σου, εφόσον δεν μπορείς να βρεις κάτι αξιοπρεπές και οικονομικό σε ακόμη πιο κεντρική τοποθεσία.
ωπ!!!!ευχαριστώ για το link!Παρ'όλο που έψαξα δεν το είχα βρει!:roll: Αν και γενικά ίσως να υπάρχουν και νέα άτομα στην παρέα μας που πήγαν πρόσφατα και έχουν γνώμη!!!Οπότε Montparnasse...Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.056
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom