Αλβανία Κροατία Μαυροβούνιο Π.Γ.Δ.Μ. Σερβία Σλοβενία βοήθεια για road trip Αλβανία μαυροβούνιο κροατία σλοβενία σερβία σκόπια

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία

GrigorisKt

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη λύση για να φτάσω Σλοβενία?
Άλλη διαδρομή?Από ημέρες είμαι στριμωγμένος και μπορώ μέχρι 7.
Ο κύριος προορισμός μου είναι να γυρίσω την Σλοβενία.

(Αλλιως αν δεν βγαίνει η Σλοβενια σαν plan b έχω Ρουμανία ...transalpina...transfagarasan κτλ.)
 
Μηνύματα
109
Likes
169
Έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη λύση για να φτάσω Σλοβενία?
Άλλη διαδρομή?Από ημέρες είμαι στριμωγμένος και μπορώ μέχρι 7.
Ο κύριος προορισμός μου είναι να γυρίσω την Σλοβενία.

(Αλλιως αν δεν βγαίνει η Σλοβενια σαν plan b έχω Ρουμανία ...transalpina...transfagarasan κτλ.)
Μια διανυκτερευση Βελιγραδι,αλλη μια Ζαγκρεμπ,τρια βραδια Λιουμπλιανα,απ'οπου θα οανεις τις εκδρομες σου σε σπηλαια,λιμνες κλπ,και επιστροφη Ηγουμενιτσα απο Βενετια η Ανκονα.
 

polidoros

Member
Μηνύματα
35
Likes
31
Έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη λύση για να φτάσω Σλοβενία?
Άλλη διαδρομή?Από ημέρες είμαι στριμωγμένος και μπορώ μέχρι 7.
Ο κύριος προορισμός μου είναι να γυρίσω την Σλοβενία.

Ανέβα από Βελιγράδι (μία διανυκτέρευση) συνέχισε Σλοβενία και κατέβα από Μπάνια Λούκα Σεράγεβο. Άσε τις δαλματικές για άλλο ταξίδι , έχουν πολύ πράμα να δεις και είναι κρίμα να τις κάψεις με ένα πέρασμα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλοκαίρι σχεδιάζω να πάω ταξίδι στην Σλοβενία με την μηχανή.
Με τι μηχανή θα κάνεις το ταξίδι; Αν έχεις αποφασίσει να δεις μόνο Σλοβενία και τίποτα κατα τη διάρκεια του πήγαινε και της επιστροφής, τότε αυτό που θέλεις να κάνεις είναι ένας τρόπος να δεις κάποια πράγματα απο την Σλοβενία. Θεωρώ οτι η Σλοβενία έχει υπέροχη φύση για οδικό και οι 3 μέρες μόνο είναι πολύ λίγες, αλλά οκ, όλα αυτά είναι σχετικά. Το θετικό με την μηχανή είναι οτι δεν θα έχεις τόσο πρόβλημα για την κίνηση, γιατί θα τη παρακάμπτεις. Ίσως να έχεις κάποιες καθυστερήσεις στα σύνορα, αλλά όχι στο δρόμο. Το αρνητικό με τη μηχανή είναι η ζέστη... Αν πας απο Δαλματικές καλοκαιριάτικα θα βγάλεις τη μπέμπελη. Αν νομίζεις οτι θα είσαι οκ με τη ζέστη και τα χλμ κάντο.

σαν plan b έχω Ρουμανία ...transalpina...transfagarasan κτλ.
Παρακολουθώ τη συζήτηση και είπα κάποια στιγμή να το πω, αλλά σε έβλεπα αποφασισμένο για Σλοβενία και είπα να μην σε αποθαρρύνω προτείνοντάς σου κάτι άλλο. Το δεύτερο πλάνο είναι πολύ πιο ανθρώπινο για καλοκαίρι. Αν αποφασίσεις για Ρουμανία μπορώ να σου πω κάποια πράγματα. Έχω κάνει Transfagarasan και έχω αφήσει Transalpina για το ταξίδι που θα περιλαμβάνει τη Τιμισοάρα, Sarmizegetusa Regia, Χουνεντοάρα και Απουσενι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.189
Μηνύματα
883.391
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom