Αλβανία Κροατία Μαυροβούνιο Π.Γ.Δ.Μ. Σερβία Σλοβενία βοήθεια για road trip Αλβανία μαυροβούνιο κροατία σλοβενία σερβία σκόπια

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Αλβανία - Μαυροβούνιο σύνορα Muriqan (Shkodër) – Sukobin, Ulqin πέρασμα σε 5 λεπτά στις 12 Σαββάτου. Διαβατήρια, άδεια κυκλοφορίας μόνο. Δυστυχώς από την αντίθετη πλευρά γινόταν χαμός. Η ουρά τουλάχιστον 1 χλμ. Από Δυρράχιο προς τα σύνορα πολλή κίνηση, η οποία τελείωσε στη λίμνη Σκόδρα, μάλλον λόγω Σαββάτου. Από σύνορα προς Κότορ λίγη κίνηση μπροστά στο Μπαρ, γενικά όχι μεγάλη καθυστέρηση.
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ξεκινάω και εγώ το πρώτο μου roadtrip και έχω βγάλει ένα πρόγραμμα
Κότορ 1 νύχτα
Ντουμπρόβνικ 2 νύχτες
Μόσταρ 1 νύχτα
Σπλιτ 2 με αυθημερόν την επόμενη χβαρ
Λίμνες Πλίτβιτσε-λιουμπλιανα
Λιουμπλιάνα
Μποχινι- μπλέντ 1 νύχτα
Την επόμενη για Βενετία με στάση στις σπηλιές ποστοινα,σκοκγιαν κ ίσως franza Partizan hospital κ βραδάκι Βενετία
Βενετία άλλες 2 νύχτες.
Πώς το βλέπετε, είναι εφικτό?? Επιστροφή με καράβι από Βενετία, έχουν κλειστεί τα εισιτήρια. Έχω ένα θέμα μόνο με την διαμονή εκεί κ το πάρκινγκ, γιατί είναι κ ακριβά.. σκέφτομαι να μπω από Σκόπια, Οχρίδα κ μετά Αλβανία, Τίρανα ως Κότορ...
 

mixalis_

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Καλησπέρα καλά να περάσεις!και γω θα κάνω παρόμοιο roadtrip με πρώτη διανυκτέρευση κοτορ αλλά θα μπω από Κρυσταλλοπηγή και μετά κοτορ....επέλεξες αυτήν διαδρομή γιατί είναι ευκολότερη?από που ξεκινάς ?
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπέρα καλά να περάσεις!και γω θα κάνω παρόμοιο roadtrip με πρώτη διανυκτέρευση κοτορ αλλά θα μπω από Κρυσταλλοπηγή και μετά κοτορ....επέλεξες αυτήν διαδρομή γιατί είναι ευκολότερη?από που ξεκινάς ?
Ξεκινάω από Λάρισα 8 του μηνός, πιστεύω είναι καλύτερα, στάση Οχρίδα για φαγητό, καλύτερος δρόμος νομίζω...Στην αρχή σκεφτόμουν κ εγώ να μπω από Κρυσταλλοπηγή... έχεις κλείσει διαμονές ή θα κλείνεις τα κατάλληματα 1-2 μέρες πριν βλέπω τας κ το πρόγραμμα σου?
 

mixalis_

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Ξεκινάω από Λάρισα 8 του μηνός, πιστεύω είναι καλύτερα, στάση Οχρίδα για φαγητό, καλύτερος δρόμος νομίζω...Στην αρχή σκεφτόμουν κ εγώ να μπω από Κρυσταλλοπηγή... έχεις κλείσει διαμονές ή θα κλείνεις τα κατάλληματα 1-2 μέρες πριν βλέπω τας κ το πρόγραμμα σου?
Εγώ ξεκινάω 11/8 από Θεσσαλονίκη, έχουμε κλείσει τα δωμάτια γιατί ειδικά στο Ντουμπροβνικ αυτή την περίοδο γίνεται χαμος...Σκέφτομαι στάση Πόγραδετς για καφέ και μετα πρώτη διανυκτέρευση κοτορ,μετά 2 διανυκτερεύσεις Ντουμπροβνικ,1 Σπλιτ,2 Λιουμπλιάνα,1 Βελιγράδι και επιστροφή...
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Εγώ ξεκινάω 11/8 από Θεσσαλονίκη, έχουμε κλείσει τα δωμάτια γιατί ειδικά στο Ντουμπροβνικ αυτή την περίοδο γίνεται χαμος...Σκέφτομαι στάση Πόγραδετς για καφέ και μετα πρώτη διανυκτέρευση κοτορ,μετά 2 διανυκτερεύσεις Ντουμπροβνικ,1 Σπλιτ,2 Λιουμπλιάνα,1 Βελιγράδι και επιστροφή...
Έχω κλείσει Κότορ κ σήμερα θα κλείσω Ντουμπρόβνικ κ Μόσταρ..
Σκέφτηκες πηγαίνοντας για Σπλιτ μια αυθημερόν να πάς Μόσταρ??
 

mixalis_

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Έχω κλείσει Κότορ κ σήμερα θα κλείσω Ντουμπρόβνικ κ Μόσταρ..
Σκέφτηκες πηγαίνοντας για Σπλιτ μια αυθημερόν να πάς Μόσταρ??
Ξέχασα να το αναφέρω θα κάνω ακριβώς αυτό λες για το Μόσταρ!! Όπωςς και από Λιουμπλιάνα θα πάω και λιμνη bled....ξέρεις επίσης κάποια χώρα αν χρειάζεται plf?στο Ντουμπροβνικ είναι περιορισμένες οι επιλογές ίδιος αν δεν θες να ανέβει στο budget...
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ξέχασα να το αναφέρω θα κάνω ακριβώς αυτό λες για το Μόσταρ!! Όπωςς και από Λιουμπλιάνα θα πάω και λιμνη bled....ξέρεις επίσης κάποια χώρα αν χρειάζεται plf?στο Ντουμπροβνικ είναι περιορισμένες οι επιλογές ίδιος αν δεν θες να ανέβει στο budget...
Ως τώρα που κοιτάω δεν χρειάζεται κάποια χώρα plf πέρα από Βενετία που θα πάω..
Ντουμπρόβνικ κοιτάζω τουλάχιστον να έχει κοντά πάρκινγκ...
 

mixalis_

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Ως τώρα που κοιτάω δεν χρειάζεται κάποια χώρα plf πέρα από Βενετία που θα πάω..
Ντουμπρόβνικ κοιτάζω τουλάχιστον να έχει κοντά πάρκινγκ...
Εγώ βρήκα μια φόρμα που κανείς στην Κροατία αλλά μάλλον δεν είναι απαραίτητη (εγώ θα την κάνω για να είναι σίγουρος)δυστυχώς το πάρκινγκ είναι θέμα στο συγκεκριμένο μέρος....
 

nioa

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολύνησία
Στα ίδια μονοπάτια κι εμείς. Αθηνα - Γιάννενα (1 δνση)- Κοτορ ( 1δνση) - Κόρτσουλα (5 δνσεις) και πίσω. αναχώρηση 20/8, επιστροφή 30.
Η ερώτηση είναι μόνο πόσο απέχουν από την πραγματικότητα οι χρόνοι του google map στους
δρόμους της Αλβανίας.
Χρήσιμες οι πληροφορίες Яна!
Ν
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Εγώ βρήκα μια φόρμα που κανείς στην Κροατία αλλά μάλλον δεν είναι απαραίτητη (εγώ θα την κάνω για να είναι σίγουρος)δυστυχώς το πάρκινγκ είναι θέμα στο συγκεκριμένο μέρος....
Εμείς την είχαμε κάνει, αλλά δεν την ζήτησαν στα σύνορα από Μαυροβούνιο.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Μαυροβούνιο (Κότορ) προς Κροατία (Ντουμπρόβνικ) σύνορα Karasovici 3 λεπτά πάλι. Καθόλου κίνηση. Για κάποιον λόγο δεν έχουμε πετύχει κίνηση στο ανέβασμα, ενώ στο κατέβασμα έχει παντα πολλή. Σήμερα η ουρά ΠΡΟΣ Μαυροβούνιο ήταν τουλάχιστον 2 χλμ. Διαβατήρια, δίπλωμα, άδεια και πράσινη κάρτα +πιστοποιητικά εμβολιασμού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom