Γαλλία γαλλικη ριβιερα

Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Αυτό και αν είναι σύμπτωση! Φίλε και εγώ ταξιδεύω την ίδια ακριβώς ημέρα το ίδιο ακριβώς δρομολόγιο. Πάντως αν θες την γνώμη μου για να μην χαθείς πάρε ένα GPS. Εγώ έτσι ταξίδεψα πέρσι με το αυτοκίνητο μου Ιταλία,Αυστρία,Γερμανία και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα αλλιώς θα είχα χαθεί βραδιάτικα στις Άλπεις μέσα στις καταιγίδες.
το σκέφτηκα και εγώ και θα έχω GPS. απλά ήθελα να έχω και την άποψη των παιδιών που έχουν κάνει την διαδρομή. αν μου πεις ότι πετάς και με μάλεβ από θεσαλονίκη θα με τρελάνεις εντελώς.
 

stebas

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
το σκέφτηκα και εγώ και θα έχω GPS. απλά ήθελα να έχω και την άποψη των παιδιών που έχουν κάνει την διαδρομή. αν μου πεις ότι πετάς και με μάλεβ από θεσαλονίκη θα με τρελάνεις εντελώς.
Ε αυτό θα ήτανε πραγματικά τζακ ποτ. Όχι πετάω με aegean από Αθήνα.
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
σα να μαζευομαστε πολλοι μου φαινεται στο ιδιο δρομο:clap:
εμεις αρχες αυγουστου απο ανκονα (με το αυτοκινητο μας) θα πηγαινουμε (με διανυκτερευσεις μοντενα και σαντ πωλ) προς βαρκελωνη αρα θα περασουμε απο το τρισκαταρατο (?) απο κινηση δρομο

υ.γ. πριν δυο χρονια απο μιλανο φτασαμε νικαια χωρις καθολου κινηση και με πολυ ωραιο καιρο (αλλα ηταν χριστουγεννα :bleh:) τωρα θα δουμε
υ.γ.2 το gps απαραιτητο
 

tihuana

Member
Μηνύματα
47
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
λατινικη αμερικη
Εμεις μολις επιστρεψαμε απο το δρομολογιο αυτο.φτασαμε μεχρι βαρκελωνη με το αυτοκινητο και επιστροφη απο τον ιδιο δρομο.απο ανκονα -γενοβα-γαλλικη ριβιερα-βαρκελωνη. Περισσοτερη κινηση συναντησαμε στην Ιταλια μεχρι τα συνορα με Γαλλια (μεσος ορος ταχυτητας 100χλμ/ωρα) .Απο τη νικαια και μετα πολυ καλος ο δρομος με 4 λωριδες σχεδον μονοι μας πηγαιναμε (ταχυτητα 130-140 χλμ/ωρα)....Καλα να περασετε παιδια ..οτι πληροφορια θελετε στη διαθεση σας.;)
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Εμεις μολις επιστρεψαμε απο το δρομολογιο αυτο.φτασαμε μεχρι βαρκελωνη με το αυτοκινητο και επιστροφη απο τον ιδιο δρομο.απο ανκονα -γενοβα-γαλλικη ριβιερα-βαρκελωνη. Περισσοτερη κινηση συναντησαμε στην Ιταλια μεχρι τα συνορα με Γαλλια (μεσος ορος ταχυτητας 100χλμ/ωρα) .Απο τη νικαια και μετα πολυ καλος ο δρομος με 4 λωριδες σχεδον μονοι μας πηγαιναμε (ταχυτητα 130-140 χλμ/ωρα)....Καλα να περασετε παιδια ..οτι πληροφορια θελετε στη διαθεση σας.;)
καλως ηρθατε :)
περασατε καλα ?
αυτες οι πληροφοριες για τους δρομους μου δινουν κουραγιο :roll: τετοιος μ.ο. ταχυτητας ειναι super (μακαρι να μην αλλαξουν τα δεδομενα μεχρι να παμε και μεις)
-με τη γριπη και την εισοδο στα μουσεια τι γινεται? (φορανε μασκες ή χαλαρα)
-ειχε φωτιες σάυτην την μερια της ισπανιας?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.094
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
-με τη γριπη και την εισοδο στα μουσεια τι γινεται? (φορανε μασκες ή χαλαρα)
Γύρισα την Κυριακή από 10 μέρες στη Ν. Γαλλία. Δεν είδα ούτε ένα άνθρωπο να φοράει μάσκα, ούτε σε μουσεία, ούτε σε θέατρα, ούτε σε κανένα πολυσύχναστο χώρο.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Εμεις μολις επιστρεψαμε απο το δρομολογιο αυτο.Περισσοτερη κινηση συναντησαμε στην Ιταλια μεχρι τα συνορα με Γαλλια (μεσος ορος ταχυτητας 100χλμ/ωρα) .Απο τη νικαια και μετα πολυ καλος ο δρομος με 4 λωριδες σχεδον μονοι μας πηγαιναμε (ταχυτητα 130-140 χλμ/ωρα)......οτι πληροφορια θελετε στη διαθεση σας.;)
εγω με 120 αν θυμαμαι καλα ισως και πιο λιγα στην εθνικη που περναει την τουλον απο κατω, μου ηρθε το φλας ξερετε υπερβαση οριου ταχυτητος. εχω 3 χρονια να περασω αλλα στην γαλλια το οριο ταχυτητος ειναι αυστηρο, θα το δειτε αλλωστε ολοι μεχρι το οριο οχι παραπανω. αυτα προς αποφυγη δυσαρεστων γεγονοτων
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Γύρισα την Κυριακή από 10 μέρες στη Ν. Γαλλία. Δεν είδα ούτε ένα άνθρωπο να φοράει μάσκα, ούτε σε μουσεία, ούτε σε θέατρα, ούτε σε κανένα πολυσύχναστο χώρο.
πιστευω οτι ο πανικος και η παραπληροφορηση ισχυει μονο στο ελλαδισταν ,ηθελα επιβεβαιωση για το ποσο καλυτερα αντιδρουν εξω (και σε αυτο)
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
σα να μαζευομαστε πολλοι μου φαινεται στο ιδιο δρομο:clap:
εμεις αρχες αυγουστου απο ανκονα (με το αυτοκινητο μας) θα πηγαινουμε (με διανυκτερευσεις μοντενα και σαντ πωλ) προς βαρκελωνη αρα θα περασουμε απο το τρισκαταρατο (?) απο κινηση δρομο

υ.γ. πριν δυο χρονια απο μιλανο φτασαμε νικαια χωρις καθολου κινηση και με πολυ ωραιο καιρο (αλλα ηταν χριστουγεννα :bleh:) τωρα θα δουμε
υ.γ.2 το gps απαραιτητο
Το San Paul du Vence είναι πολύ ωραίο μέρος ,σου εύχομαι να περάσεις πολύ καλά.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Το San Paul du Vence είναι πολύ ωραίο μέρος ,σου εύχομαι να περάσεις πολύ καλά.

ευχαριστουμε πολυ-μιλώ και εξ ονοματος του συζυγου(leon00)-
αν έχεις κανένα tip για φαγητο ή για οτιδήποτε άλλο στο st paul ,ευπροσδεκτο....αν για ένα βράδυ θα μεινουμε ......
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
ευχαριστουμε πολυ-μιλώ και εξ ονοματος του συζυγου(leon00)-
αν έχεις κανένα tip για φαγητο ή για οτιδήποτε άλλο στο st paul ,ευπροσδεκτο....αν για ένα βράδυ θα μεινουμε ......
Και εγώ ένα βράδυ έμεινα ,για φαγητό καθίσαμε σε ένα εστιατόριο πέτρινο που ήταν παλιά εκκλησία,το φαγητό αρκετά καλό οι τιμές στον μέσο όρο για Κυανή ακτή τον Αύγουστο (4 άτομα ~80 ευρό με κρασί )θα το βρείς πολύ εύκολα.Αν σε ενδιαφέρουν τα μουσεία και τα έργα τέχνης μην χάσεις με τίποτα το ίδρυμα Μέγκ το οποίο είναι ένα απο τα καλύτερα μουσεία σύγχρονης τέχνης στον κόσμο., είναι λίγο πιο πάνω απο το Σαν Πόλ,όποιον και να ρωτήσεις θα σουπεί πως να πάς (στα Γαλλικά φυσικά).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.599
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom