Γαλλία γαλλικη ριβιερα

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δες εδώ
Πες και τίποτα περσισσότερο όμως... Πότε, πόσες μέρες, με τί μέσο;
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψα από νίκαια, μονακό. τί ακριβώς όμως θέλεις να μάθεις. έχει δίκιο ο fitziano
 

candyman

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Ειρηνικού
Εχει πάει κανείς με group στην Γαλλική Ριβιέρα? έχω δει μια προσφορά σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο αλλά δεν ξέρω αν αξίζει.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εχει πάει κανείς με group στην Γαλλική Ριβιέρα? έχω δει μια προσφορά σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο αλλά δεν ξέρω αν αξίζει.


Αξίζει γι΄αυτό ψάξτο και λίγο μόνος σου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.090
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εχει πάει κανείς με group στην Γαλλική Ριβιέρα? έχω δει μια προσφορά σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο αλλά δεν ξέρω αν αξίζει.
Με γκρούπ δεν αξίζει. Μόνος σου, φυσικά και αξίζει, ένα από τα ομορφότερα μέρη στον κόσμο (στα ωραία οι δρόμοι είναι δύσκολοι, το πούλμαν δεν πάει).
 

candyman

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Ειρηνικού
Αξίζει γι΄αυτό ψάξτο και λίγο μόνος σου.

Η περιοχή σίγουρα αξίζει, εγώ ρώτησα για εκδρομή με group και αν έχει κάποιος πάει με group..

βρηκα 7μερη οδικη εκδρομη αλλα φαντάζομαι θα είναι κουραστικη..
 

candyman

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Ειρηνικού
Με γκρούπ δεν αξίζει. Μόνος σου, φυσικά και αξίζει, ένα από τα ομορφότερα μέρη στον κόσμο (στα ωραία οι δρόμοι είναι δύσκολοι, το πούλμαν δεν πάει).


συμφωνώ ότι αν πάει κάποιος μόνος του το απολαμβάνει καλύτερα, αλλά για πρώτη φορά (στο εξωτερικό) δεν πειράζει αν πάει κάποιος με group.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
έχει προσφορά η αλιτάλια για νίκαια. άρπαξε την και άσε τα γκρουπ. Εκτός βέβαια αν δε θέλεις να ασχοληθείς καθόλου με το ταξίδι σου. άλλο αυτό.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η περιοχή σίγουρα αξίζει, εγώ ρώτησα για εκδρομή με group και αν έχει κάποιος πάει με group..

βρηκα 7μερη οδικη εκδρομη αλλα φαντάζομαι θα είναι κουραστικη..

Κουραστική είναι ούτως ή άλλως μια τέτοια εκδρομή. Μηνξεκινάς με το ότι θα κουραστείς!
Άλλωστε τα τοπία, η διαδρομή και η θάλλασα σε αποζημιώνουν. Δεν έχει σημασία αν έχεις ξαναπάει εξωτερικό, σημασία έχει ότι μπορείς και μόνος σου να βρεις ότι χρειάζεσαι για να διοργανώσεις μόνος σου όλο το ταξίδι.
 

candyman

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Ειρηνικού
Κουραστική είναι ούτως ή άλλως μια τέτοια εκδρομή. Μηνξεκινάς με το ότι θα κουραστείς!
Άλλωστε τα τοπία, η διαδρομή και η θάλλασα σε αποζημιώνουν. Δεν έχει σημασία αν έχεις ξαναπάει εξωτερικό, σημασία έχει ότι μπορείς και μόνος σου να βρεις ότι χρειάζεσαι για να διοργανώσεις μόνος σου όλο το ταξίδι.

Είπα ότι θα κουραστώ και εννοούσα μέσα στο λεωφορείο τόσες ώρες από την Ανκόνα-Νίκαια.

Μόνος μου να το οργανώσω αυτό το καλοκαίρι δεν μπορώ για πολλούς λόγους, άρα αν πάω θα πάω με group. Απλώς, θα ήθελα να μάθω αν έχει πάει κάποιος με group στην συγκεκριμένη περιοχή για να μου πει εντυπώσεις.

Ρώτησα ένα ταξιδιωτικό γραφείο για την συγκεκριμένη εκδρομή και φυσικά μου είπαν ότι όλοι όσοι πήγαν είχαν να πουν μόνο τα καλύτερα. lol
 

DEPI.1

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπέρα!θα ήθελα πληροφορίες για γαλλική ριβιέρα!εχω κλείσει εισητήρια για ιούνιο.Ελεγα να μείνω λίγες μέρες aix en provence λίγες μέρες Νίκαια και 2 μέρες κοντά στο vence.ειναι καλή επιλογή?ποσο κοστίζουν τα παρκινκ?ξενοδοχεια δεν έχω κλείσει ακόμα τίποτα...help..
 

xkyralidis

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Γκισε τράπεζας
Ταξίδι-Όνειρο
Σπιτσβέργη
Πήγα τον Αύγουστο του 2011. Έκατσα 7 βράδια στη Νίκαια, απ' όπου έκανα και κοντινές εξορμήσεις (Μονακό, Έζ, Σαν Πωλ ντε Βανς κ.ο.κ) με αυτοκίνητο. Ήταν πολύ όμορφα. Για πάρκινγκ δεν ξέρω, γιατί είχε το ξενοδοχείο πάρκινγκ. Γενικότερα, διάλεξε ξενοδοχείο που να έχει χώρο στάθμευσης, διότι διαφορετικά κοστίζει αρκετά στο εξωτερικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.560
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom