γαμηλιο ταξιδι στις Μαλδιβες τον Γεναρη!

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
Καλησπερα σας.

Παντρευομαι στις 7 Γεναρη και λεμε μετα τον Γαμο μας να παμε Μαλδιβες...

Διαβασα ολες τις σελιδες και εψαξα και στο tripadvisor και εχω κατα μπερδευτει...
Τα resorts που μας αρεσουν με τυχαια σειρα ειναι τα:

1.Coco palm

2.Anantara Dhigu

3.Kuramathi island

4.Angasana Velavaru

5.Lily beach resort and spa

6.Conrad Hilton

7.Velassaru

8.Medhufushi island

9.Hilton Maldives Iru Fushi Resort & Spa

Μας ενδιαφερουν ΜΟΝΟ water bungalows με ιδιοτικη πισινα και υδρομασαζ... (εκτος απο το Anantara Dhigu , που απο οτι διαβαζω δεν εχει πισινα στα water bungalows).

τα χρηματα ειναι περιορησμενα... Ψαχνουμε μεχρι 2000 ευρω το ατομο

μπορειτε οποιοι εχετε εμπειρια απο καπια απο ολα αυτα να μου γραψετε δυο λογια?
Επεισης αν μπορειτε με πμ να μου στελετε τα ταξιδιοτικα γραφεια που σας εκαναν το ταξιδι σας με καλες τιμες και μεινατε ευχαριστημενοι?
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
για πόσες διανυκτερεύσεις μιλάμε?
επίσης 2.000 το άτομο μόνο για το ξενοδοχείο ή και για τα αεροπορικά?
τα resorts αυτά ενδέχεται να παρουσιάζουν μεγαλες διαφορές μεταξύ τους όσον αφορά την τιμή.γι' αυτό (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) κοίτα ποια ανταποκρίνονται στο budget που έχεις ορίσει.
επίσης σου προτείνω να τα κλείσεις απο πρακτορείο γιατί αν το κάνεις μόνος σου θα σου βγει πολύ πιο ακριβό!
τέλος δεν νομίζω 2.000 το άτομο να φτάνουν για overwater villa με πισίνα. ψάξε και τιμές στα site των γνωστών πρακτορείων και τα ξαναλέμε
 

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
Για 5-6 διανυκτερευεσεις λεμε... μακαρι να μας εβγαζαν τα οικονομικα και για παραπανω...

η τιμη να ειναι μεχρι 2000 ευρω το ατομο ολα μαζι με το αεροπλανο

Το ξερω οτι ειναι δυσκολο για overwater villa με πισίνα , αλλα σε αλλο ζευγαρι πιο παλια που πηγε εμαθα πως με 2200 το ατομο ειχαν...

Ελπιζω τωρα με την κριση να εχουν πεσει και λιγο οι τιμες
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Έχει κρίση και στις Μαλδίβες? Πω πω χάλασε ο κόσμος...

Δεν μου πέφτει ο λόγος, αλλά έτσι για την κουβέντα... μας λες ότι το budget σας είναι περιορισμένο... έχετε 4.000?...και σκέφτεστε να τα κάψετε για να μείνετε 4 βράδια σε μια water villa των οπισθίων στις Μαλδίβες?
 

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
Κριση δεν εχει στις μαλδιβες.... αλλα στα ταξιδιοτικα πρακτορια της Ελλαδας που αν δεν κανουν καλυτερες τιμες θα βαρανε μηγες....

οσο για το γαμηλιο ταξιδι αγαπητε επειδη ειναι κατι που μαλον θα γινει μια φορα στην ζωη μας για εναν τετοιο εξωτικο προορισμο ναι για εμας αξιζει να τα δωσουμε αυτα τα 4000 ευρω
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δεν μου πέφτει ο λόγος, αλλά έτσι για την κουβέντα... μας λες ότι το budget σας είναι περιορισμένο... έχετε 4.000?...και σκέφτεστε να τα κάψετε για να μείνετε 4 βράδια σε μια water villa των οπισθίων στις Μαλδίβες?
Εχω την ιδια απορια με τον traveller..:roll: Να θελεις ιδιωτικη πισινα σε εναν προορισμο που κατα βαση πας για τη θαλασσα και οταν τα οικονομικα σου ειναι περιορισμενα , ακουγεται αντιφατικο.
Τουλαχιστον ανεβηκε το μπατζετ σου , γιατι σε αλλο θεμα ειπες οτι διαθετεις 2800 για δυο ατομα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Κριση δεν εχει στις μαλδιβες.... αλλα στα ταξιδιοτικα πρακτορια της Ελλαδας που αν δεν κανουν καλυτερες τιμες θα βαρανε μηγες....
Tι σχέση έχει η κρίση στην Ελλάδα με την τιμή ενός πακέτου που τιμολογείται βάσει τιμών άλλων χωρών που έχουν άλλα νομίσματα και μπορεί να μην έχουν κρίση; Εάν θες καλύτερες τιμές κλείστα όλα μόνος σου δηλαδή αεροπορικά και διαμονή. Τα αεροπορικά για Γενάρη '13 ξεκινάνε από ?800+ το άτομο συν την εσωτερική πτήση.
 

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
οποτε με οσα μου λετε με 2000 το ατομο για 5-6 νυχτες δυσκολο?
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
north επετρεψε μου να διαφωνήσω στο τελευταίο...
είναι σχεδόν απίθανο εκείνος να βρει φθηνότερες τιμές όταν π.χ το kuramathi το δίνει στα 3.000 + κανα 2.000 στα αεροπορικά... τα πρακτορεία δίνουν το συγκεκριμένο πακέτο γύρω στα 1500 - 1600 με τους φόρους και το υδροπλάνο που θα τους μεταφέρει από το μάλε στην ατόλη τους!
 

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
north επετρεψε μου να διαφωνήσω στο τελευταίο...
είναι σχεδόν απίθανο εκείνος να βρει φθηνότερες τιμές όταν π.χ το kuramathi το δίνει στα 3.000 + κανα 2.000 στα αεροπορικά... τα πρακτορεία δίνουν το συγκεκριμένο πακέτο γύρω στα 1500 - 1600 με τους φόρους και το υδροπλάνο που θα τους μεταφέρει από το μάλε στην ατόλη τους!
ειρωνικα πρεπει να το ειπε το κλειστω μονος σου για καλυτερη τιμη...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Κριση δεν εχει στις μαλδιβες.... αλλα στα ταξιδιοτικα πρακτορια της Ελλαδας που αν δεν κανουν καλυτερες τιμες θα βαρανε μηγες....
Σα να τα έχεις μπερδέψει λιγουλάκι τα πράγματα... τα πρακτορεία από το πακέτο που θα σου πουλήσουν ζήτημα είναι αν βγάζουν 100? άντε 150?... αυτοί που καθορίζουν τις τιμές είναι οι αεροπορικές και τα ξενοδοχεία στις Μαλδίβες... την στιγμή λοιπόν που δεν υπάρχει κρίση στις Μαλδίβες οι τιμές δεν βλέπω να πέφτουν για κανένα λόγο...

οσο για το γαμηλιο ταξιδι αγαπητε επειδη ειναι κατι που μαλον θα γινει μια φορα στην ζωη μας για εναν τετοιο εξωτικο προορισμο ναι για εμας αξιζει να τα δωσουμε αυτα τα 4000 ευρω
Υποθέτω και εύχομαι πως ναι, γαμήλιο ταξίδι πας μόνο μια φορά στη ζωή σου και γιαυτό αξίζει να κάνεις κάτι σπέσιαλ... γούστα είναι αυτά, αλλά εμένα δεν μου προκύπτει σπέσιαλ ένα τετραήμερο στις Μαλδίβες... στο ξαναλέω... καις 4.000? για να μείνεις 4 βράδια σε ένα μέτριο ξενοδοχείο στις Μαλδίβες, γιατί καλό ξενοδοχείο με water villas στο budget που έχεις δεν παίζει...

Με αυτά τα λεφτά πας κάπου πολύ πιο όμορφα και κυρίως πολύ πιο εντυπωσιακά... αλλά όπως είπαμε γούστα είναι αυτά... αν εσένα σου αρέσει εμάς μας περισσεύει... απλά το επισημαίνω μπας και σώσουμε κανέναν άλλο φουκαρά που θα έχει την ίδια ή παρόμοια με σένα ιδέα...

ειρωνικα πρεπει να το ειπε το κλειστω μονος σου για καλυτερη τιμη...
Εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι το είπε σοβαρά και πιστεύω ότι αυτό είναι εφικτό?
 

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
Με αυτά τα λεφτά πας κάπου πολύ πιο όμορφα και κυρίως πολύ πιο εντυπωσιακά... αλλά όπως είπαμε γούστα είναι αυτά... αν εσένα σου αρέσει εμάς μας περισσεύει... απλά το επισημαίνω μπας και σώσουμε κανέναν άλλο φουκαρά που θα έχει την ίδια ή παρόμοια με σένα ιδέα...
πες μου λοιπον αν μπορεις κατι πιο εντυπωσιακο που μπορω να παω απο Μαλδιβες σε water Villa με ιδιωτικη πισηνα και τιμη εως 4000 ευρω και θα το εξετασω πολυ σοβαρα αν υπαρχει....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom