γαμηλιο ταξιδι στις Μαλδιβες τον Γεναρη!

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Παντως ανοιξα ενα θεμα γραφοντας καπια resorts που μου αρεσουν να μου πειτε γνωμες, και αντι να απαντησετε σε αυτο που ζητησα την βοηθεια σας, ολοι με κρινετε για την επιλογη μου και θελετε να με κανετε να αλαξω γνωμη
Δε θελουν να σου αλλαξουν γνωμη. Απλα η αποψη τους διαφερει απο τη δικη σου. Εχουν καποιο συμφερον που σου λενε οτι ισως δεν ειναι οπως το φανταζεσαι αυτο που σχεδιαζεις;:cool:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ολοι με κρινετε για την επιλογη μου και θελετε να με κανετε να αλαξω γνωμη
Νομίζω ότι κάνεις λάθος και μάλλον παρεξήγησες τις καλές προθέσεις όλων που μόνο να σε βοηθήσουν θέλουν. Οι περισσότεροι που έγραψαν έχουν προσωπική εμπειρία και, αν μη τι άλλο, οι ενστάσεις τους (μικρές ή μεγάλες) για την επιλογή σου θα σε βοηθήσουν να "χαλαστείς" λιγότερο αν κάτι δεν είναι μέσα στις προσδοκίες σου. Αν πάλι, τα πράγματα είναι όπως (ή καλύτερα απ' ότι) τα περίμενες, θα το ευχαριστηθείς ακόμη περισσότερο που δεν τους άκουσες κι έκανες αυτό που γούσταρες εσύ. :)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
όλα είναι θέμα γούστου και ανάλογα με τις συγκεκριμένες χρονικές στιγμές που τα αποζητάς.. Και γω γαμήλιο στις Μαλδίβες πήγα και όχι μόνο δεν το μετάνιωσα αν και δεν ήταν η πρώτη μου επιλογή τότε, τώρα το σκέφτομαι και μόνο που δεν δακρύζω.. Και πίστεψε με έχω πάει σε πολλά τροπικά μέρη.. Την Ευρώπη άσε την γι'αργότερα.. Αυτά που θα σου μείνουν στο μυαλό περισσότερο είναι τα μέρη εκτός ευρωπαικού πολιτισμού και όχι τόσο εντός... Αυτό ισχύει για μένα τουλάχιστον..
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Για να κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου..Το παλικάρι σκέφτεται να πάει Μαλδίβες και ρώτησε κάτι συγκεκριμένο. Πήρε απάντηση γι'αυτό που ρώτησε; Εκεί πρέπει να επικεντρωθούν οι απαντήσεις και όχι που θα μπορούσε εναλλακτικά να πάει. Αν ήθελε να πάει αλλού προφανώς και θα ρωτούσε για το αλλού...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Για να κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου..Το παλικάρι σκέφτεται να πάει Μαλδίβες και ρώτησε κάτι συγκεκριμένο. Πήρε απάντηση γι'αυτό που ρώτησε; Εκεί πρέπει να επικεντρωθούν οι απαντήσεις και όχι που θα μπορούσε εναλλακτικά να πάει. Αν ήθελε να πάει αλλού προφανώς και θα ρωτούσε για το αλλού...
Ναι μόνο που δεν είμαστε εδώ υπηρεσία ταξιδιών, αλλά φόρουμ συζητήσεων, και η παράθεση εναλλακτικών προτάσεων σε μια τέτοια περίπτωση είναι πολύ φυσιολογική. Σαφέστατα και ο φίλος δε θα πρέπει να νιώθει ότι τον κρίνει κάποιος για την επιλογή του ή -ακόμα περισσότερο- ότι προσπαθούμε να του αλλάξουμε γνώμη. Από μόνος του έγραψε ότι υπάρχει και μια ανοιχτή πόρτα για άλλη επιλογή - αν πει ότι μετά τις προτάσεις και την συζήτηση που έγινε ότι τέλος έχει αποφασίσει Μαλδίβες, ε το θέμα θα επικεντρωθεί πια εκεί.

Μην αρπάζεστε με το παραμικρό, φόρουμ είμαστε, όχι αποστειρωμένη γυάλα. :D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δεν τα έχω σαν προτεραιότητα αλλά τα αεροπορικά κ μόνο είναι πολύ ακριβά για την περίοδο που με ενδιαφέρει. Εχεις πάει Μαλδίβες? Σε ρωτάω γιατί θα με ενδιέφερε η γνώμη σου.
Δεν εχω παει Μαλδιβες και ουτε νομιζω οτι θα παω. Δε μπορω να μεινω σε ενα μερος που το γυρνας σε 15' για 5-6 μερες οταν υπαρχουν μερη ολοιδια με τις Μαλδιβες , πολυ πιο οικονομικα και με περισσοτερες επιλογες.

Με μια γρηγορη ματια που εριξα σε αεροπορικα για Ιανουαριο , βρηκα Μεξικο (Cancun) και Αγιο Δομηνικο (Las Americas) γυρω στα 900 ευρω. Δε λεω οτι ειναι Η ευκαιριαρα , απλα λεω οτι εαν διαθετει καποιος 4000 ευρω και δωσει τα μισα στα εισιτηρια , τοτε με 2000 περναει ανετα για τουλαχιστον 10 μερες σε αξιοπρεπες ξενοδοχειο.
 

pada2012

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Δεν εχω παει Μαλδιβες και ουτε νομιζω οτι θα παω. Δε μπορω να μεινω σε ενα μερος που το γυρνας σε 15' για 5-6 μερες οταν υπαρχουν μερη ολοιδια με τις Μαλδιβες , πολυ πιο οικονομικα και με περισσοτερες επιλογες.

Με μια γρηγορη ματια που εριξα σε αεροπορικα για Ιανουαριο , βρηκα Μεξικο (Cancun) και Αγιο Δομηνικο (Las Americas) γυρω στα 900 ευρω. Δε λεω οτι ειναι Η ευκαιριαρα , απλα λεω οτι εαν διαθετει καποιος 4000 ευρω και δωσει τα μισα στα εισιτηρια , τοτε με 2000 περναει ανετα για τουλαχιστον 10 μερες σε αξιοπρεπες ξενοδοχειο.
Τα αεροπορικά για Δεκέμβριο που θέλουμε εμείς είναι πάνω από 1500? το άτομα. ο panos83 που άνοιξε το θέμα ψάχνει για ιανουάριο κ μπήκα κ εγώ σφήνα. ;)
 

pada2012

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
όλα είναι θέμα γούστου και ανάλογα με τις συγκεκριμένες χρονικές στιγμές που τα αποζητάς.. Και γω γαμήλιο στις Μαλδίβες πήγα και όχι μόνο δεν το μετάνιωσα αν και δεν ήταν η πρώτη μου επιλογή τότε, τώρα το σκέφτομαι και μόνο που δεν δακρύζω.. Και πίστεψε με έχω πάει σε πολλά τροπικά μέρη.. Την Ευρώπη άσε την γι'αργότερα.. Αυτά που θα σου μείνουν στο μυαλό περισσότερο είναι τα μέρη εκτός ευρωπαικού πολιτισμού και όχι τόσο εντός... Αυτό ισχύει για μένα τουλάχιστον..
Μιας κ έχεις πάει δεν μας λες καμία πληροφορία? που είχες μείνει, με ποιο πρακτορείο έκλεισες ,κλπ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τα αεροπορικά για Δεκέμβριο που θέλουμε εμείς είναι πάνω από 1500? το άτομα.
τις ημερομηνίες που θες Αθήνα Αγ. Δομήνικο με 912, Σαιντ Μαρτεν με 871, Μαιάμι με 894, Τζαμάικα 867...χωρίς περίεργους συνδυασμούς, όλα από Αθήνα..πάρτε κόσμε..
 

pada2012

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
τις ημερομηνίες που θες Αθήνα Αγ. Δομήνικο με 912, Σαιντ Μαρτεν με 871, Μαιάμι με 894, Τζαμάικα 867...χωρίς περίεργους συνδυασμούς, όλα από Αθήνα..πάρτε κόσμε..[/quo

Για βοήθα περισσότερο κ πες μου που τα βρήκες. :roll:
Ευχαριστώ!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τις ημερομηνίες που θες Αθήνα Αγ. Δομήνικο με 912, Σαιντ Μαρτεν με 871, Μαιάμι με 894, Τζαμάικα 867...χωρίς περίεργους συνδυασμούς, όλα από Αθήνα..πάρτε κόσμε..[/quo

Για βοήθα περισσότερο κ πες μου που τα βρήκες. :roll:
Ευχαριστώ!
σε μηχανή αναζήτησης. διάβασε το φορουμ, υπάρχει σχετικό θέμα. και ξεκίνα από δω:
TravelHippo – Ταξιδιωτικές προσφορές, αεροπορικά εισιτήρια, κρατήσεις ξενοδοχείων, ταξιδιωτικά άρθρα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom