Ουγκάντα γεια σας απο renata και Lullu..

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Γιατί όχι ένας "κουμπαράς" του travelstories για τέτοιους σκοπούς κι όχι μόνο...
δηλ. ένας τραπεζικός λογ. από φερέγγυο άτομο, όπου θα γίνονται μεταφορές χρημάτων από όσους θέλουν.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
καλησπερα απο Καμπαλα .. μολις φτασαμε Καμπαλα για την ακριβεια στο wakiso που επισης ειναι μεσα στο πεδιο του εμπολα..Αφησαμε το μικρο νοσοκομειο γεματο απο παιδια , μεχρι και ραντζα προσθεσαμε με τους ντοποιους γιατρους και νοσοκόμες,αυριο παμε Τζιντζα και ξαναγυρναμε πισω .... για την ωρα ειμαστε ολοι καλα...
 

Attachments

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Παντα καλα να ειστε κοριτσια και να προσεχετε πολυ!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Ειναι κριμα τοσες χιλιαδες κοσμος που διαβαζει το σαιτ αυτο να ειναι απλος θεατης μεσα απο τις διηγησεις σας για παιδακια που πεινανε και υποφερουν απο καθε ασθενεια που υπαρχει εκει κατω.

Σαν απλο μελος του φορουμ αυτου αλλα περισσοτερο σαν ανθρωπος θα ηθελα ολοψυχα να συνεισφερω οτιδηποτε θα μπορουσε να βοηθηση και να απαληνει τη δυστυχια των ανθρωπων αυτων.

Ετσι προτεινω στην επομενη αποστολη σας να οργανωθουμε σαν σαιτ και να συνεισφερει οποιος μπορει και θελει στον αγωνα που κανετε.

Το ξερω οτι εδω μεσα ημαστε ενα ταξιδιωτικο φορουμ και οχι ενα φιλανθρωπικο ιδρυμα αλλα σιγουρα καποιοι απο μας μπορουν να δωσουν με τη συμπαρασταση τους ενα χαμογελο σε ενα πιτσιρικα με λιγες καραμελες η ενα εμβολιο που θα του σωσει τη ζωη.

Η συμπαρασταση εξ αποστασεως ειναι πολυ καλη και δινει δυναμη και κουραγιο,αλλα...χρειαζονται και πραξεις.

Το ξερω οτι θελει οργανωση και δεν ειναι ευκολο αλλα πιστευω οταν με το καλο επιστρεψετε στην Ελλαδα να βρεθει καποιος τροπος συμπαραστασης.

Αυτα.
.. Στελιο.. ευχαριστουμε για τα καλα λόγια, για τη συμπαρασταση και για το ενδιαφερον και τη διαθεση για βοηθεια.... πανω απο ολα ειμαστε ενα ταξιδιωτικο σαιτ και κυριως δεν επιτρεπεται αν θεωρηθει διαφημηση ..παντως και μονο η σκεψη, μας αρκει και υστερα υπαρχουν τροποι για βοηθεια μεσα απο αλλους δρομους..
ευχαριστω και εσενα αλλα και τα άλλα μελη που αποδεχτηκαν τη προταση σου..
ευχαριστουμε ολοι μας..
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Βρε Lullu, εκείνον τον ανανά, ακόμη να μάθει η Ρενάτα να τον καθαρίζει ??

Καλή συνέχεια κορίτσια και από μένα !!:clap::lol:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Βρε Lullu, εκείνον τον ανανά, ακόμη να μάθει η Ρενάτα να τον καθαρίζει ??

Καλή συνέχεια κορίτσια και από μένα !!:clap::lol:
..
ααααα μπααααααα ουτε προπσαθησε πολυ..μονο φρεσκο και κομμενο τον θελει....:haha:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
..
ααααα μπααααααα ουτε προπσαθησε πολυ..μονο φρεσκο και κομμενο τον θελει....:haha:
βρε την τεμπέλα ! :haha:
το νου σου για τα κοτσιδάκια :haha:



Υ.Γ.
Δώστε και μια αγκαλιά στα μικρά υγρά μάτια και από μας :lol:
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Μπράβο κορίτσια!!!!
Τα λόγια είναι περιττά....πραγματικά σας θαυμάζω...
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ταξίδι-Όνειρο
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Παρακολουθώ την ανταπόκριση σας από την αρχή. Δεν ήθελα να παρέμβω διότι θεωρώ ότι σε πολλούς ανθρώπους ακόμη περισσεύει η αγάπη για τον άνθρωπο όχι φιλανθρωπικά ή με τον κακώς θεωρούμενο κοσμοπολιτισμό. Απ΄το παράθυρο του σπιτιού μου βλέπω στον απέναντι λόφο τα φώτα του εν΄δυνάμει συγχωνευμένου νοσοκομείου της πόλη μου. Σκέφτομαι τις απλήρωτες εφημερίες των συναδέλφων εργαζόμενων που δουλεύουν εκεί, τα απίστευτα νυχτέρια τους, την έλλειψη απ΄τις οικογένειες τους, τον πόνο και την αρρώστια που αντιμετωπίζουν καθημερινά ,που δεν χωράει στο οποιοδήποτε φακελάκι. Και σκέφτομαι πως η Ουγκάντα απ΄την πόλη μου δεν είναι μακρυά. Είναι δίπλα μου.Η ελονοσία σήμερα εκεί ήταν χθες στον κάμπο εδώ πριν αποξηρανθεί και η αρρώστια ήταν πάντα ίδιον των φτωχών και των κατατρεγμένων ανά τη γή. Όταν επέλεξα να μείνω εδώ το έκανα γιατί θεωρούσα ότι θα είχα καλύτερη ποιότητα ζωής. Όταν όμως η αρρώστια μου χτύπησε την πόρτα κατάλαβα ότι τα δεκαπενθήμερα που θα έπρεπε να κάνω την θεραπεία μου δεν τα χώραγε ούτε το νοσοκομείο της πόλης ούτε τα σχέδια των τεχνοκρατών που δεν μου παρείχαν το αυτονόητο γιατί το κόστος ήταν μεγάλο. Η ζωή σ΄αυτό το σύστημα είναι ποσοστό, όπως και εκεί που είστε. Όμως όσο η ζωή ειναι αριθμοί και κόστος η Ουγκάντα δεν απέχει πολύ από το όμορφο σπίτι με κήπο βασισμένο στον τελευταίο αντισεισμικό νόμο. Είναι ακριβώς το ίδιο. Καλή δύναμη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom