δημοπρασία εισιτηρίων

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Παλι τσάμπα διαφήμιση έκανε η Lufthansa !!!!!!!!!!!

και η πλάκα ειναι οτι οταν ανεβηκε το θεμα στο forum κανενας δεν εδινε πληροφορίες
για την διαδικασία ...λες και θα ηταν μυστικό ..........
Τι είδους διαφήμιση έκανε η Lufthansa έτσι όπως κατέληξε το πράγμα; Ξέρεις τι σιχτίρισμα έχει φάει όλη μέρα; :haha:
Και όχι δεν το είχα ξανακάνει για να δώσω πληροφορίες και στους άλλους. Κάποιοι μάλλον θα γελάνε κρυφά κάτω από τα μουστάκια τους μαζί μας.
 
Last edited by a moderator:

helisabeta

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκάδα στον Αμαζόνιο
Λοιπόν όταν είπα σε μια φίλη για το σημερινό γέλασε στην ιδέα και μόνο, χωρίς καν να ξέρει την έκβαση του φιάσκου. Οπότε κι εγώ δεν το ξαναεπικοινώνησα αλλά χάρηκα όταν διάβασα ότι στο φόρουμ πολλοί το πήραν σοβαρά και μάλιστα κάποιοι το είδαν και ως ευκαιρία να πάρουν και αδειούλα απ'τη δουλειά.
Κι εγώ απ'το πρωί πάλευα και μάλιστα σε κάποια φάση με έπιασε πανικός γιατί νόμιζα ότι η μπακατέλα ο υπολογιστής μου δεν με βάζει μέσα...
Τελικά μάπα το καρπούζι πατριώτες και όσοι το είχαν ξαναπάθει γλίτωσαν. Οk παθώς μαθώς. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβα τί κερδισε η εταιρία απ'όλο αυτό!!! Τέτοιες τιμές, ούτε κανονικά να πήγαινε κανείς. Αυτό είναι δυσφήμιση...:roll:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Τι είδους διαφήμιση έκανε η Lufthansa έτσι όπως κατέληξε το πράγμα; Ξέρεις τι σιχτίρισμα έχει φάει όλη μέρα; :haha:
Και όχι δεν το είχα ξανακάνει για να δώσω πληροφορίες και στους άλλους. Κάποιοι μάλλον θα γελάνε κρυφά κάτω από τα μουστάκια τους μαζί μας.
η διαφήμιση ειναι σαν το νομισμα με τις δυο όψεις
την θετική και την αρνητική

διαλέγεις και πάίρνεις :D:D.
 

Thanasis_v

Member
Μηνύματα
100
Likes
88
Να προσθέσω και εγώ την προσωπική μου εμπειρία για τη δημοπρασία. Η αλήθεια είναι ότι την περιμένα πως και πως, αλλά κατά βάθος δεν νόμιζα ότι θα μπορεί κάποιος να πετύχει καλή τιμή, ειδικά όταν υπάρχει παγκόσμια συμμετοχή. Εκτός ίσως από κάποιο μακρινό προορισμό σε business σε high season. Η πρώτη κρυάδα ήρθε από το μήνυμα ότι δεν μπορώ να κάνω login. Πήρα τηλέφωνο στο γραφείο της Lufthansa στην Αθήνα και μου είπαν ότι προσπαθούν να λύσουν το πρόβλημα και ότι το απόγευμα θα διεξαχθεί η δημοπρασία κανονικά. Όταν μετά από άπειρες προσπάθειες μπήκα, διαπίστωσα αυτό που φοβόμουνα. Οι τιμές για τους προορισμούς που με ενδιέφεραν, είχαν εκτοξευτεί. Έκανα μια προσφορά για την τιμή των όπλων και μετά δεν ξανασχολήθηκα και δεν νομίζω να ασχολήθώ πάλι ξανά. Ουσιαστικά δεν πρόκειται για προσφορά και απορώ για αυτούς που τελικά αγόρασαν εισιτήρια, σε πολλές περιπτώσεις, σε τιμές ακριβότερες από τις συνιθισμένες.

ΥΓ: Η προσφορά του Νοεμβρίου της ίδιας εταιρείας για 2 άτομα με ένα εισιτήριο ήταν μακράν περισσότερο συμφέρουσα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Φτάνει το παιχνίδι νομίζω. Ότι θέλετε on topic μόνο από δω και πέρα παιδάκια. Ναι;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τα εκατέρωθεν προσβλητικά μηνύματα διαγράφηκαν.

Αγαπητέ traveller, όποιος θέλει να δίνει πληροφορίες εδώ, τις δίνει. Όποιος δε θέλει, πάλι γούστο του και καπέλο του, δε θα δώσει αναφορά σε κανέναν, ιδιαίτερα έτσι όπως το έθεσε ο dmdoc. Αυτό δε σημαίνει ότι θα επιτρέπονται επιθετικά και προσβλητικά μηνύματα όπως τα παραπάνω.

Όποιος έχει απορίες επί τούτου, pm. Όποιος θέλει να συνεχίσει την κουβέντα για το topic μόνο, ελεύθερα.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Σήμερα μου ήρθε email με εκπτωτικό κουπόνι 20 ευρώ από τη Lufthansa, επειδή ήθελαν λέει να απολογηθούν για την ταλαιπωρία που μας προκάλεσαν εξαιτίας της δημοπρασίας! Να δούμε τι άλλο θα σκαρφιστούν! :haha:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Σήμερα μου ήρθε email με εκπτωτικό κουπόνι 20 ευρώ από τη Lufthansa, επειδή ήθελαν λέει να απολογηθούν για την ταλαιπωρία που μας προκάλεσαν εξαιτίας της δημοπρασίας! Να δούμε τι άλλο θα σκαρφιστούν! :haha:
1)Καλά τα έλεγα εγώ για αποζημιώσεις :haha:
Μα καλά όμως, μόνο 20 ευρώ?? Τζάμπα έπρεπε να τα δώσουν!!
2) Κι εμένα γιατί δε μου ήρθε ακόμα το email για να επωφεληθώ της..υπερπροσφοράς??:bleh:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ευτυχως τελικα ολοι μαθαμε οτι αυτη η δημοπρασια ειναι μια μικρη "απατη",γιατι δεν κερδιζεις τιποτα σε τιμη εισιτηριου.Να μην αναφερω κ τον πολυτιμο σπαταλημενο χρονο αλλα κ την δοκιμασια νευρων.Με τιποτα τα 20ευρω (χαχαχα)προσφορας δεν αποζημιωνουν την ταλαιπωρια
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Σήμερα μου ήρθε email με εκπτωτικό κουπόνι 20 ευρώ από τη Lufthansa, επειδή ήθελαν λέει να απολογηθούν για την ταλαιπωρία που μας προκάλεσαν εξαιτίας της δημοπρασίας! Να δούμε τι άλλο θα σκαρφιστούν! :haha:
Και μένα μου ήρθε!!
Μάλλον άχρηστο θα πάει.....:(
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Δεν γίνετε να τα μαζέψει όλα τα 20ευρα ένας να πάει τζάμπα??
(χαχα)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.861
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom