διαφορα στην τιμη νεα υορκη οργανωμενο και ατομικο?

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
αντωνη επειδη γενικα εσυ μου φαινεσαι πιο ευγενικος και συννενοησιμος απο ολους εδω, θα σε πειραζε να μου δωσεις το μειλ σου το facebook σου, ο,τι σε βολευει, για να σε ρωτησω κπ πραγματα για τη νεα υορκη? υποσχομαι να μη σε ζαλισω ειναι απλες ερωτησεις. θα σου εστελνα πμ αλλα ειμαι νεο μελος και δε μπορω ελπιζω εσυ να μπορεις!
Μπορεις να στειλεις πμ, εχεις ηδη 27 μηνυματα στο φορουμ.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
αντωνη επειδη γενικα εσυ μου φαινεσαι πιο ευγενικος και συννενοησιμος απο ολους εδω, θα σε πειραζε να μου δωσεις το μειλ σου το facebook σου, ο,τι σε βολευει, για να σε ρωτησω κπ πραγματα για τη νεα υορκη? υποσχομαι να μη σε ζαλισω ειναι απλες ερωτησεις. θα σου εστελνα πμ αλλα ειμαι νεο μελος και δε μπορω ελπιζω εσυ να μπορεις!
Καλά, δεν είμαι ο πιο ευγενικός, με τις ώρες μου/μέρες μου είμαι...

Ναι, τώρα μπορείς να στείλεις πμ και θα σε βοηθήσω σε ότι μπορώ.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
candygirl γνωρίζεις ότι σαν κάτω απο 21 εσύ και η φίλη σου δεν θα δείτε μπαρ ή κλαμπ ούτε απ'έξω?

Ρωτάω επειδή ίσως η νυχτερινή ζωή να είσαι σημαντική για εσένα!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Κλεισε το οργανωμενο για να εχεις/εχουν το κεφαλι τους ησυχο οι ανθρωποι.
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Χωρις να εχω παει αλλα μα αποπειρες να κλεισω εισητηρια και ξενοδοχειο ατομικα, έχω βρει εισητηρια και ξενοχοδειο δυο τετραγωνο πισω απο το Empire Building 8 νυχτες 2 ατομα 1560 ευρω. Χωρις φυσικα εξοδα για αξιοθεατα και μεταφορα απο αεροδρομιο (περιπου κανα 10 ευρω αν πας με μετρο και για τα δυο ατομα πηγαιν-ελα) Θεωρειται καλη τιμη; Εχω ψαξει απο πρακτορεια και παει με φορους 7 νυχτες 1600+ ευρω ΤΟ ΑΤΟΜΟ. Τι διαφορα θα εχει εκτος της μιας βολτας γυρω απο τη Νεα Υορκη, την ασφαλεια της και τη μεταφορα απο το αεροδρομιο;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Με τα χρήματα που αναφέρεις μπορείς να ταξιδέψεις Πάσχα ή καλοκαίρι όπως ζητάει η OP? Τα πρακτορεία μπορεί να ζητάνε όσα ζητάνε αλλά οι τιμές τους ισχύουν και για high season και όχι μόνο το χειμώνα (που μπορείς να βρεις τις γνωστές προσφορές στα αεροπορικά).
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Με τα χρήματα που αναφέρεις μπορείς να ταξιδέψεις Πάσχα ή καλοκαίρι όπως ζητάει η OP? Δε νομίζω.
Για Μαρτιο αναφερομαι συγκεκριμενα...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Κατι ακομα να επισημανω... Ενα λαθος που ειδα να κανουν πολλα πρακτορεια ειναι οτι σε 9 μερες δεν σε αφηνουν μονο Νεα Υορκη, αλλα προτείνουν και προαιρετικες σε μακρινα μερη, οπως Ατλαντικ σιτι, Φιλαδελφεια, Νιαγαρα, Ουασιγκτον, με αποτελεσμα να ειναι κουραστικο το προγραμμα αλλα κυριως να μην ευχαριστιεται κανεις την Νεα Υορκη. Ακομα, σιγουρα δεν θα προλαβεις ετσι να δεις 2-3 μουσεια (μιας και θελει το καθενα κανενα 6ωρο...) . Ετσι λοιπον και το κοστος ανεβαινει ακομα περισσοτερο αλλα και βλεπεις ενα σωρο μερη και δεν προλαβαινεις να ευχαριστηθεις ξεγνιαστη βολτα - ποδαροδρομο - μετρο! Οι περισσοτεροι που πανε με γκρουπ λενε ας παω και τις προαιρετικες γιατι ποτε αλλοτε θα ξαναπαω και καταληγουν να μην εχουν ευχαριστηθει την εκδομη επειδη ειναι παραπολλα τα μερη που επισκεπτονται και δεν προλαβαινουν να ησυχασουν.... Φυσικα αυτα ειναι γνωμη μου και αλλος μπορει να θελει να δει πολλα πραγματα και πολεις, απλα εχω πολλους γνωστους που πηγαν με γκρουπ και δεν ενθουσιαστηκαν τοσο οσο αυτοι που πηγαν μονοι τους.... Και παλι ομως ξαναγραφω οτι αυτο ειναι υποκειμενικο....
Οσο για τα κοριτσια, ισως ειναι καλυτερα να πανε με γκρουπ γιατι είναι μικρες ακομα.... Ετσι κι αλλιως οπως παει το ευρω (που πεφτει συνεχεια.... - εμεις ειχαμε παει με το δολαριο 1,47!!!! ) ισως να μην ειναι και τεραστεια η διαφορα!
Να μη στενοχωριέσαι λοιπον candy γιατι και με γκρουπ μπορειτε να εχετε αρκετες μερες ελευθερες να κανετε οτι θελετε. Στο χερι σας ειναι να ειστε απο πιο πριν οργανωμενες στο τι θα κανετε και τι θα δειτε, να δειτε τα βασικα με το γκρουπ και να εχετε μετα πολυ ελευθερο χρονο για τα δικα σας που θελετε.... Ακομα και με γκρουπ μπορειτε να ευχαριστηθειτε βαλλιως αν εχετε διαβασει γι αυτα που θα δειτε απο πιο πριν και δεν ειστε σαν προβατα που σας πανε απο εδω κι απο εκει...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
και μη ξεχνατε οτι οταν λενε τα πρακτορεια 9 μερες, εννοουνε 6 μερες Νεα Υορκη και 3 μερες αεροπλανο....:xmas_biggrin:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
αντωνη επειδη γενικα εσυ μου φαινεσαι πιο ευγενικος και συννενοησιμος απο ολους εδω, θα σε πειραζε να μου δωσεις το μειλ σου το facebook σου, ο,τι σε βολευει, για να σε ρωτησω κπ πραγματα για τη νεα υορκη? υποσχομαι να μη σε ζαλισω ειναι απλες ερωτησεις. θα σου εστελνα πμ αλλα ειμαι νεο μελος και δε μπορω ελπιζω εσυ να μπορεις!
Κι εγώ πάλι νόμιζα ότι όλοι σε βοηθάμε, λάθος θα'κανα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.770
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom