Κένυα Τανζανία εμβολια και χαπια για κενυα - τανζανια..

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί αλλού αναλυτικότατα και έχει εξαντληθεί, μη λέμε τα ίδια και τα ίδια. Με λίγη αναζήτηση να βρείτε όσα χρειάζεστε μαζί με τα απαραίτητα και έγκυρα links που θα σας παραπέμψουν στις σωστές πηγές ενημέρωσης. Αν περιμένετε από το υγειονομικό καήκατε....
 

IRIDA

Member
Μηνύματα
57
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΔΥΤΙΚΗ ΑΦΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ
ok σορυ αλλα δεν το χα βρει.. παντως εποικηνωνησα με το υγειονομικο και μου ειπαν οτι το μονο απαραιτητο ειναι το εμβολιο για τον κιτρινο πυρετο τουλαχιστον 15 μερες πριν .. οποτε μια χαρα .. για τα υπολοιπα βλεπουμε!!
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Κι εμεις ειμασταν χθες στο Υγειονομικο και καναμε το εμβολιο για τον κιτρινο πυρετο,μονο και μονο επειδη θα ειμαστε transit στο Ναιρομπι.
 

pelaisos

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ
Χαπια-Κενυα!!!!

Καλησπερα!!!!! Ηταν να παω Κενυα πριν 2 χρονια. βεβαια δεν πηγα γιατι αναβληθηκε η εκδρομη απο το ταξιδιωτικο γραφειο!!!!! τα εμβολια τα εκανα ενα μηνα πριν το ταξιδι!!!! 4 στον αριθμο!!! πηγα στην Νομαρχια Πειραια και τα εκανα την ιδια μερα!!! σου δινουν και ενα βιβλιαρακι το οποιο θα το δειχναμε στο αεροδρομιο της Κενυας!!!εκανα για κιτρινο πυρετο. λυσσας, αντιτετανικο, κια αλλο ενα το οποιο δεν θυμαμαι! μια εβδομαδα πριν αναχωρησουμε για το ταξιδι θα περναμε κατι χαπια για την ελονοσια τα οποια θα τα σταματουσαμε μια εβδομαδα αφου θα ειχαμε γυρισει!!!! κατα τη διαρκεια του ταξιδιου θα περναμε και ενα αντικουνουπικο σπρευ deet.Απο τα εμβολια παντως δεν ειχα τιποτα παρενεργειες.:) Ετσι νομιζω:).καλο καλοκαιρι!!!!!!!
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Καλησπέρα κι από μένα!
Έχοντας υπόψιν μου το ραδιο-αρβύλα και το "ότι του φανεί του Λωλοστεφανή" θέλω να ρωτήσω την ευγενή σας παρέα...
Ισχύει οτι οι γυναίκες δεν επιτρέπεται να μένουν έγκυες μετά από αυτά τα εμβόλια και τα χάπια για κάποιους μήνες?
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Καλησπέρα κι από μένα!
Έχοντας υπόψιν μου το ραδιο-αρβύλα και το "ότι του φανεί του Λωλοστεφανή" θέλω να ρωτήσω την ευγενή σας παρέα...
Ισχύει οτι οι γυναίκες δεν επιτρέπεται να μένουν έγκυες μετά από αυτά τα εμβόλια και τα χάπια για κάποιους μήνες?
Ισχύει σίγουρα για το εμβόλιο του κίτρινου πυρετού. Για τα χάπια της ελονοσίας δεν είμαι σίγουρος..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Καλησπέρα κι από μένα!
Έχοντας υπόψιν μου το ραδιο-αρβύλα και το "ότι του φανεί του Λωλοστεφανή" θέλω να ρωτήσω την ευγενή σας παρέα...
Ισχύει οτι οι γυναίκες δεν επιτρέπεται να μένουν έγκυες μετά από αυτά τα εμβόλια και τα χάπια για κάποιους μήνες?
...ναι ..απο 6 -8 μηνες απο τη τελευταια ληψη φαρμακου..
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας! Πάντως αυτό είναι πολύ αποθαρρυντικό για νέα ζευγάρια, και ειδικά για γαμήλια ταξίδια. Εγώ ήξερα απλά οτι χρειάζονται κάποια εμβόλια. Αυτό και τίποτα επιπλέον.
 

tetelas

Member
Μηνύματα
61
Likes
24
Επειδη ετοιμαζω ταξιδι και ειμαι εναντια σε χαπια και φαρμακα και λοιπα , δεν επιβαλεται απο κανεναν να κανεις εμβολιο η να παρεις χαπια.

Η πρεσβεια της ΚΕΝΥΑΣ στην ελλαδα αναφερει οτι απο Ελλαδα δεν χρειαζεται να κανετε εμβολιο ή χαπια. η κενυα δεν ειναι στις χωρες υψηλου κινδυνου.

Επισης η πρεσβεια τις τανζανιας-ζανζιβαρης στην Ιταλια λεει οτι δεν απαιτειται εμβολιο ή χαπια.

Οποτε ειναι ελευθερη η εισοδος.

Εγω κανονιζω Τανζανια-Ζανζιβαρη.....
 

stavrosm

Member
Μηνύματα
61
Likes
36
Επειδη ετοιμαζω ταξιδι και ειμαι εναντια σε χαπια και φαρμακα και λοιπα , δεν επιβαλεται απο κανεναν να κανεις εμβολιο η να παρεις χαπια.

Η πρεσβεια της ΚΕΝΥΑΣ στην ελλαδα αναφερει οτι απο Ελλαδα δεν χρειαζεται να κανετε εμβολιο ή χαπια. η κενυα δεν ειναι στις χωρες υψηλου κινδυνου.

Επισης η πρεσβεια τις τανζανιας-ζανζιβαρης στην Ιταλια λεει οτι δεν απαιτειται εμβολιο ή χαπια.

Οποτε ειναι ελευθερη η εισοδος.

Εγω κανονιζω Τανζανια-Ζανζιβαρη.....
Επειδη ετοιμαζω ταξιδι και ειμαι εναντια σε χαπια και φαρμακα και λοιπα , δεν επιβαλεται απο κανεναν να κανεις εμβολιο η να παρεις χαπια.

Η πρεσβεια της ΚΕΝΥΑΣ στην ελλαδα αναφερει οτι απο Ελλαδα δεν χρειαζεται να κανετε εμβολιο ή χαπια. η κενυα δεν ειναι στις χωρες υψηλου κινδυνου.

Επισης η πρεσβεια τις τανζανιας-ζανζιβαρης στην Ιταλια λεει οτι δεν απαιτειται εμβολιο ή χαπια.

Οποτε ειναι ελευθερη η εισοδος.

Εγω κανονιζω Τανζανια-Ζανζιβαρη.....
έχε υπόψιν όμως ότι άμα ταξιδεψεις από Κένυα για Τανζανία θα σου ζητήσουν εμβόλιο για κίτρινο πυρετό
 

tetelas

Member
Μηνύματα
61
Likes
24
αυτο το ξερω , γιαυτο το κανονισα να κανω δυο διαφορετικα ταξιδια
Ενα στην κενυα απο ΕΛΛΑΔΑ
και ενα Τανζανια απο ΕΛΛΑΔΑ
μιας και εχω μονο 15 ημερες και δεν φτανουν να μπορεσω να δω και κενυα και τανζανια και ζανζιβαρη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.767
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom