Ινδία Νεπάλ επιτέλους ταξίδι στην Ινδία-Νεπαλ

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
η βιζα δε κανει πανω απο 3-5 μερες...οποτε προλαβαινουν, μην ελπιζεις οτι θα τη γλιτωσεις απο κει!

δεν εχω ρωτησει ακομα τι εκαναν με την visa...αφηνω την ελπιδα μου να πεθανει τελευταία....

Και η δικια μου μανουλα ταρακουλο επαθε οταν της το ανακοινωσα...Επαιρνε τηλ καθε μερα και 2 φορες...και χρεωθηκε ενα 500αρι ευρω....αλλα οι μανουλες ξεχνατε οτι τα παιδακια μεγαλωσαν..\

ωχ...500άρι...παναγία μου..ταξιδακι πηγαινε....
ειναι λιγο δυσκολο να το παραδεχτεις....παντα νομιζεις οτι ειναι μικρα...αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω κανει μεγαλη πρόοδο στο θέμα...
παντως ποτε καμμια μανούλα δεν θα παψει να ανησυχει για τα βλασταρια της...
θα το καταλαβεις οταν γίνεις και εσυ μανούλα...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
σε ευχαριστω gts για την πληροφορία.. θα ενημερωσω....
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
παιδιά....τα κινητα τα δικα μας..πιανουν στην ινδία?
σημερα η κορούλα μου, μου ανακοινωσε οτι κανονιζει ταξιδι για ινδια τα χριστουγεννα..και με επιασε ταρακουλο...οι μανουλες με καταλαβαινουν......
θα πανε λεει δελχι και μετα στην περιοχη ρατζασταν....4 ατομα...κανονιζουν με πρακτορειο απο εκει..ξενοδοχειο,αυτοκινητο με οδηγό για 10 μερες 1500 δολλαρια το ατομο.....
βεβαια..δεν ηξεραν οτι χρειαζεται visa..της το ειπα πριν λιγο...αφου διαβασα τα παραπανω post...λετε να μην προλαβουν να βγαλουν visa...η να βαρεθουν την διαδικασία....και γλυτωσει την αγωνία η μανούλα?
θα δειξει...
Ιωάννα την ίδια περίπου διαδρομή Δελχί - Άγκρα- Ρατζαστάν και 4 ημέρες βαρανάσι (20 στο σύνολο ημέρες) τις πληρώσαμε τον Ιούνιο 550 ευρώ το άτομο από ινδικό τουρ. γραφείο. Η τιμή περιείχε 19 διανυκτερεύσεις σε πολύ καλά ξενοδοχεία ( πλην αυτό στο Δελχί), αυτοκίνητο με οδηγό, συν τα κάυσιμα, κάτι σαν διόδια και είσοδοι σε πολλά αξιοθέατα και ξεναγό αν θέλαμε στην εκάστοτε πόλη και αεροπορικά από δελχί για βαρανάσι και επιστροφή...μήπως να το ψάξουν καλύτερα..?
ακριβά μου φαίνοντα τα 1500 δολλάρια... εμείς είμαστε βέβαια 5 άτομα....
Το σάιτ είναι www.metropolistravels.com και ο υπεύθυνος ο κ. Sharrma Pushkar...σίγουρα θα θυμάται τους έλληνες που είχε το καλοκαίρι...ας του στείλει ένα μέιλ... Το πρόγραμμα το διαμορφώνει η κόρη σου όπως θέλει...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
δεν εχουν χρονο να το ψαξουν ελενη....δουλευουν ολη μερα...γνωριζουν οτι πληρωνουν ακριβά...ειναι και υψηλη περίοδος τωρα τα χριστουγεννα....εχουν παρει και τα καλυτερα ξενοδοχεια..μεγαλα παιδια ειναι..ας αποφασισουν μονα τους...
εμενα με ενδιαφερει μονο η ασφαλεια τους...γιατι φοβαμαι τους δρομους και τους οδηγους εκει....μεγαλες αποστάσεις...σε ευχαριστω.
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες......!!!!!!!!!!
Αναχωρούμε το Σάββατο το βράδυ!!!!!!!!!!
Μια ακόμα απορία έχω.......πιστεύετε ότι θα πρέπει να πάρω τα malarone την περίοδο αυτη που θα ταξιδέψω....τα έχω αγοράσει βεβαια, αλλά με όλα αυτά που έχω διαβάσει σχετικά με αυτά, το σκεφτομαι να τα πάρω...(μήπως απλα να περιοριστώ στην προφύλαξη με τα αντικουνουπικα????...), απλά μιά αποψη θέλω....(απο κει και περα θα δω τι θα κάνω...)
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Δεν με παίρνετε παρέα ? πόσες μέρες θα καθίσετε?
φεύγουμε το Σάββατο!!!!!!!πως το βλέπεις..προλαβαίνεις?????πάμε για δύο εβδομάδες (την πρώτη Ινδία και την δεύτερη Νεπάλ!!)
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
παιδιά....τα κινητα τα δικα μας..πιανουν στην ινδία?
σημερα η κορούλα μου, μου ανακοινωσε οτι κανονιζει ταξιδι για ινδια τα χριστουγεννα..και με επιασε ταρακουλο...οι μανουλες με καταλαβαινουν......
θα πανε λεει δελχι και μετα στην περιοχη ρατζασταν....4 ατομα...κανονιζουν με πρακτορειο απο εκει..ξενοδοχειο,αυτοκινητο με οδηγό για 10 μερες 1500 δολλαρια το ατομο.....
βεβαια..δεν ηξεραν οτι χρειαζεται visa..της το ειπα πριν λιγο...αφου διαβασα τα παραπανω post...λετε να μην προλαβουν να βγαλουν visa...η να βαρεθουν την διαδικασία....και γλυτωσει την αγωνία η μανούλα?
θα δειξει...
εμείς θα πάρουμε καρτοκινητά απο εκεί.....μας έχουν πει οτι είναι πολύ καλες οι χρεώσεις...
επίσης, ναι είναι πολλά τα λεφτά για 10 μέρες.....
εμείς πάμε για 15 Ινδία-Νεπάλ με 1250 δολλάρια και είναι τα πάντα μέσα...(και τα αεροπορικά απο Ινδία-Νεπάλ).....αν βρουν χρόνο, ας το ψάξουν λιγάκι...(εμείς κάναμε το πρόγραμμα μας εδω [email protected]
ας τους στείλουν μειλ σε αυτη την διευθυνση αν θέλουν....
 
Last edited by a moderator:

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
το καλοκαίρι που ταξίδεψα δεν πήρα κανένα φάρμακο, δεν έκανα κανένα εμβόλιο και δεν είχα κανένα πρόβλημα...φυσικά πίνεις μόνο εμφιαλωμένο νερό και δόντια, φρούτα κ.τ.λ. τα πλένεις με εμφιαλωμένο επίσης...
καλά να περάσετε...
 
  • Like
Reactions: tzo

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εμείς θα πάρουμε καρτοκινητά απο εκεί.....μας έχουν πει οτι είναι πολύ καλες οι χρεώσεις...
επίσης, ναι είναι πολλά τα λεφτά για 10 μέρες.....
εμείς πάμε για 15 Ινδία-Νεπάλ με 1250 δολλάρια και είναι τα πάντα μέσα...(και τα αεροπορικά απο Ινδία-Νεπάλ).....αν βρουν χρόνο, ας το ψάξουν λιγάκι...(εμείς κάναμε το πρόγραμμα μας εδω [email protected]
ας τους στείλουν μειλ σε αυτη την διευθυνση αν θέλουν....
μιλησαν τελικα με τον κυριο που ανεφερε η ελενη παραπανω...περιμενουν απαντηση...
ετσι που μου τα λετε πραγματι ειναι πολλα τα λεφτα!!!
θα τους δοσω και το δικό σου..
καλα να περασετε και να επιστρεψετε με το καλο...να προσεχετε..
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: tzo

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
μόλις τώρα ελενη..διαβασα την ιστορία σου...δεν καταλαβα να μεινατε και πολυ ευχαριστημενοι απο τον οδηγό σας..το αυτοκίνητο...τα ξενοδοχεία....και εν γένει την οργάνωση...μηπως τελικά τα χρηματα που πληρωνει κανεις εχουν να κάνουν με το ποσο καλο,αξιόπιστο και οργανωτικό ειναι ενα πρακτορείο και τι του προσφερει στην τελική?
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
μόλις τώρα ελενη..διαβασα την ιστορία σου...δεν καταλαβα να μεινατε και πολυ ευχαριστημενοι απο τον οδηγό σας..το αυτοκίνητο...τα ξενοδοχεία....και εν γένει την οργάνωση...μηπως τελικά τα χρηματα που πληρωνει κανεις εχουν να κάνουν με το ποσο καλο,αξιόπιστο και οργανωτικό ειναι ενα πρακτορείο και τι του προσφερει στην τελική?
....σίγουρα σε πολλές περιπτώσεις εχει να κάνει και με αυτό που λες...παντος, οσον αφορα το πρακτορειο που σου προτεινω εγώ, εχουν ταξιδεψει γνωστοι μας περυσι και έμειναν πολυ ευχαριστημένοι απο τα παντα...., κατα τα άλλα το προγραμμα μας το φτιάξαμε όπως ακριβως το θέλαμε εμείς, τα ξενοδοχεία τα αλλάξαμε και διαλεξαμε οποια θελαμε εμεις κλπκλπ.....ετσι κι αλλιως χρονο έχουν μέχρι τοτε....αν θελουν ας περιμενουν να επιστρέψουμε και εμεις και να σου πω τις εντυπωσεις μου.....εμεις τα κανονίσαμε ολα, μολις τις τελευταιες 10 μερες!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
....σίγουρα σε πολλές περιπτώσεις εχει να κάνει και με αυτό που λες...παντος, οσον αφορα το πρακτορειο που σου προτεινω εγώ, εχουν ταξιδεψει γνωστοι μας περυσι και έμειναν πολυ ευχαριστημένοι απο τα παντα...., κατα τα άλλα το προγραμμα μας το φτιάξαμε όπως ακριβως το θέλαμε εμείς, τα ξενοδοχεία τα αλλάξαμε και διαλεξαμε οποια θελαμε εμεις κλπκλπ.....ετσι κι αλλιως χρονο έχουν μέχρι τοτε....αν θελουν ας περιμενουν να επιστρέψουμε και εμεις και να σου πω τις εντυπωσεις μου.....εμεις τα κανονίσαμε ολα, μολις τις τελευταιες 10 μερες!
μπράβο σας tzo...μεσα σε δεκα μερες τετοιο ταξίδι!!σιγουρα περιμενω εντυπωσεις...ειναι ενα ταξιδι που ενδιαφερει και εμενα προσωπικα...
και τα παιδια ετσι εχουν κάνει...απλά ξερω οτι δωσανε επιπλεον της αρχικής τιμής 300 δολαρια το ατομο για να εχουν ξενοδοχεια πολυτελειας..όπως ramada..νομιζω στο Δελχί...
ας κανονισουν..τζο...μονοι τους..να εχουν και την ευθυνη των πραξεων τους....
περιμενουμε νεα σας!!
να προσεχετε!!
 
  • Like
Reactions: tzo

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom