ερωτηση για ανευρεση αεροπορικων εισητηριων

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Ισως θα μπορούσες να μπεις στο skyscanner και να ψάξεις με βάση τις ημερομηνίες, αφήνοντας ανοιχτή την επιλογή του προορισμού. Μέχρι πόσα είσαι διατεθειμένος να δώσεις;

Εχω βαλει στο skyscanner για παντου αλλα οταν βαζω συγκεκριμενες μερες δεν βγαζει τιμες παρα ερωτιματικο στην αντιστοιχια του καθε προορισμου που εμφανιζει. Οσο την τιμη που με ρωτας...με βαση τις εταιριες που εγραψα παραπανω και τις τιμες που βαζουν σε συνηθη προσφορες αλλα και με το οτι μιλαμε για ενα σκ και μια διανυκτερευση ....μιλαω για κατω απο 130 το ατομο πηγαινε ελα.
 

vdeverak

Member
Μηνύματα
46
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ψαχνω εισητηριο απο Ηρακλειο για Αθηνα τελη Μαρτιου το 2011 βεβαια :D
αλλα δεν μου τα εμφανιζει.αραγε ποτε θα εμφανιστουν αυτες οι ημερομινιες στα σαιτ των εταιρων???
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
θα ηθελα να ρωτησω το εξης:
αν εχω κανει κρατηση αεροπορικου εισιτηριου στο χ ονομα, ειναι δυνατον να το αλλαξω;

(χαζη ερωτηση το ξερω...)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
θα ηθελα να ρωτησω το εξης:
αν εχω κανει κρατηση αεροπορικου εισιτηριου στο χ ονομα, ειναι δυνατον να το αλλαξω;

(χαζη ερωτηση το ξερω...)
μονο στη ιζι ξερω οτι γινεται;)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!

αλλα θα επιμεινω , ειναι σιγουρο;;
γιατι στην airtickets γραφει το εξης:Προσοχή! Οι Αεροπορικές Εταιρείες δεν επιτρέπουν αλλαγές στα ονόματα των επιβατών...αλλα εγω απο την αλλη εχω ακουσει απο καποιος αυτο που λες και εσυ..οτι γινεται δλδ...(για την ιζι...)

;)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.038
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αλλαγή δηλαδή να ταξιδέψει άλλος δε γίνεται. Αλλιώς θα είχαμε πήξει στη μαύρη αγορά φτηνών εισιτηρίων...
Αλλαγή δηλαδή να διορθωθεί μια λάθος γραφή του ονόματος, γίνεται υπό προϋποθέσεις που ποικίλουν ανά εταιρία.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
υπερευχαριστω:)

λογικοτατο το ακουω..και ημουν και σχεδον σιγουρη, απλα ειπα να το επιβεβαιωσω!

thanks
 

arcadian

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ν. Αμερικής
Απο οτι γνωριζω ειναι κυριως θεμα ασφαλειας...... αλλαγες μπορουν πιθανον να γινουν σε πολυ ειδικες περιπτωσεις
 

CHRIS1983

Member
Μηνύματα
53
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
κωνσταντινουπολη ή NYC??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Καλησπερα σε ολους.
Θα ηθελα λιγη βοηθεια, θελω να κανω ενα ταξιδι το φεβρουαριο στην Πραγα και την Βιεννη για 2 ατομα εχω βρει αεροπορικα αθηνα - πραγα και βιεννη αθηνα στα 350 ευρω περιπου.Εχω ακουσει οτι τον Σεπτεμβριο- Οκτωβριο συνηθως οι εταιρειες κανουν προσφορες.Απο την εμπειρια σας ξερετε τι παιζει?Την τιμη πως την ακουτε??Να περιμενω για κατι καλυτερο ή οχι?
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
πέρυσι έκλεισα απο οκτωβριο για μαρτιο, επιστροφή μονό, απο βιεννη αθηνα 175 ευρω τα δυο άτομα με ολυμπιακή (η τελευταία πτήση που έκανε πέρυσι απο εκεί) και με μια μικρη παρακολούθηση που εκανα και για τους δυο προορισμούς που ρωτάς είδα καλύτερη προσφορά μονό μια φορά αρχές οκτωβριου και ηταν απο swis air περίπου 240 ευρώ παλι για δυο ατομα αρχές δεκεμβρη με επιστροφη αλλα για συγκεκριμένες ημερομηνίες:(.Για να μην σε κουράζω άλλο κλείνω σχολιάζοντας οτι η βιεννη και λίγο περισσότερο η πραγα έχουν πιο τσιμπημένες τιμές σε σχέση με κάτι βερολινα και κατι ρωμες!!! Καλή τύχη στην αναζήτηση
 

mitsos7

Member
Μηνύματα
88
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Searching
Καλημέρα,
δεν ήξερα που να ανοίξω αυτό το θέμα οπότε ας μεταφερθεί αν κριθεί απαραίτητο.

Εχασα την προσφορά που υπήρχε από την Aegean μέχρι πριν από μερικές μέρες καθώς δεν ήξερα αν θα μπορώ να ταξιδέψω τον Οκτώβριο. Ενδιαφέρομαι για το Παρίσι 24/10 - 2/11. Τώρα η φτηνότερη τιμή που βρίσκω στο golight για 24/10 είναι στα 127 ευρώ (και δίνει μόνο 2 θέσεις ακόμα) και επιστροφή στις 2/11 στα 85 ευρω, σύνολο με φόρους 465. Η ερωτηση είναι αν γνωρίζει κάποιος υπάρχει περίπτωση μεσα στο καλοκαίρι να βγεί κάποια προσφορά (οχι αποκλειστικά η Aegean) ή κλείνω τώρα ότι βρώ;
Κοίταξα μέσω skyscanner και βρίσκω και συνδυασμό aegean/air france που βγαίνει λίγο πιο οικονομικά, απλά δεν ξέρω αν αξίζει να περιμένω ή όχι για κάποια προσφορά.

ευχαριστώ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Το βρήκα εύκολα στο αρχείο μου.
Πέρυσι είχε βγάλει προσφορά στις 29/7 για κρατήσεις μέχρι 4/8 και για πτήσεις από 1/10.Με τιμή για Παρίσι από 59 Ευρώ.
Φυσικά τίποτα δεν εγγυάται ότι θα κάνει το ίδιο και φέτος.
Εσύ αποφασίζεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.975
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom