ζαγοροχωρια ή πηλιο;;;

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Ζαγοροχώρια δαγκωτό!!!!!!!!!!!!! Είναι πάρα πολύ όμορφα και γραφικά και Πήλιο είναι ωραία αλλά άλλη χάρη τα Ζαγοροχώρια. Παραοσιακοί οικισμοί σπίτια όλα από πέτρα και αν πας και Μονοδένδρι (χωριό είναι) θα δεις και το φαράγκι του Βίκου άλλη αίσθηση...
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
αχ τελεια!!! η τελευταια εικονα τι ειναι?βοιδοματης?
νομιζω οτι τον εχω πεισει για ζαγοροχωρια...στη χειροτερη να ειμαστε μονοι μας...θα τη βγαλουμε στο τζακι...:)
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
και από μένα κάποιες ...

1.χαράδρα του Βίκου
2.Μονοδένδρι
3.Γεφύρι του Καλόγηρου
4.Καπέσοβο
5.Καπέσοβο
6.Δίκορφο
 

Attachments

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
αχ τελεια!!! η τελευταια εικονα τι ειναι?βοιδοματης?
νομιζω οτι τον εχω πεισει για ζαγοροχωρια...στη χειροτερη να ειμαστε μονοι μας...θα τη βγαλουμε στο τζακι...:)
Ναι ναι ο Βοιδομάτης είναι, η γέφυρα ανάμεσα από Αρίστη και Πάπιγκο!
Τέλεια φάση για ζευγάρι είναι μην το συζητάς, αρκεί να σας αρέσει η εξερεύνηση στην φυση. Εμείς είχαμε λιώσει στις βόλτες και τις αναβάσεις-καταβάσεις..
Και μετά άνοιγε η όρεξη με τον καθαρό αέρα και παίρναμε σβάρνα τις ταβέρνες..
Και μετά μονόπολυ δίπλα στο τζάκι με τσιπουράκι...
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Και επειδή θα πας Ζαγοροχώρια,δεν το συζητώ καθόλου;)
σου προτείνω δύο καταπληκτικές ταβέρνες.
Στα Ριζά χωριό Ελάτη και οι Μαργαρίτες στους Κήπους:clap:
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Αν το δοκιμάσεις μια φορά θα θέλεις πάλι. Καλοκαίρι σε χειμερινό προορισμό εννοώ. Εκτός από τα υπέροχα ποτάμια που μπορείς από να δροσιστείς μέχρι να παγώσεις βουτώντας (χώρια τα μοναδικής ομορφιάς τοπία τριγύρω σου), δεν θα έχεις και το συνωστισμό που έχουν όλες οι παραλίες της χώρας μας τους καλοκαιρινούς μήνες. Και αν σου λείψει, η Εγνατία σε πάει στις μαγευτικές παραλίες του Ιονίου σε μισή ώρα!

Όσο για το πρωινό, δε θέλω να το δω....να το φάω θέλω ;)
Aetopetriti, μια κι ούτε εγώ έχω πάει Ζαγοροχώρια καλοκαίρι, θέλω να σε ρωτήσω: η περιοχή έχει αρκετό νερό το καλοκαίρι;

Θέλω πολύ να πάω Ιούνιο μήνα, αλλά φοβάμαι ότι τα ποτάμια δεν θα έχουν τόσο όγκο νερού και δεν θα είναι τόσο εντυπωσιακά, όπως και π.χ. μικρά ρυάκια και καταρρακτάκια που τρέχουν θα είναι ξερά..Τι λες;
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
παιδια πραγματικα φοβερες οι φωτογραφιες!αν κ απ' οτι βλεπω ισως να ειναι πολυ πιο ωραια την ανοιξη!!!τις 'μαργαριτες' εχω ακουσει απο πολλους πρεπει να αξιζει.παντως επειδη εψαξα λιγακι κ για τα δυο τα καταλυματα στο πηλιο δε συγκρινονται με τιποτα με ζαγοροχωρια κ δε μπορω να καταλαβω πως γινεται αυτο ενω ειναι πιο τουριστικο μερος....οι περισσοτεροι ισχυριζονται οτι τα 2 βραδια που εχω σκοπο να μεινω ζαγοροχωρια δεν εχει νοημα κ δε θα προλαβω να δω τιποτα...μα λιγο χιονακι κ κει γιατι δεν ριχνει?ολο στο πηλιο θα παει?????
 

aetopetritis

Member
Μηνύματα
112
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!
Aetopetriti, μια κι ούτε εγώ έχω πάει Ζαγοροχώρια καλοκαίρι, θέλω να σε ρωτήσω: η περιοχή έχει αρκετό νερό το καλοκαίρι;

Θέλω πολύ να πάω Ιούνιο μήνα, αλλά φοβάμαι ότι τα ποτάμια δεν θα έχουν τόσο όγκο νερού και δεν θα είναι τόσο εντυπωσιακά, όπως και π.χ. μικρά ρυάκια και καταρρακτάκια που τρέχουν θα είναι ξερά..Τι λες;
Η Ήπειρος είναι καταπράσινη από τα πολλά νερά που έχει και που πέφτουν;)

Σίγουρα τα νερά είναι σε μεγαλύτερες ποσότητες τους χειμερινούς μήνες, αλλά το γεγονός ότι το μοναδικό ποτάμι στο οποίο μπορεί κανείς να κάνει rafting όλους τους μήνες του χρόνου είναι στα Γιάννενα, αυτό νομίζω λέει κάτι ;)
 

aetopetritis

Member
Μηνύματα
112
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!
Dimitra, στο 3:50 αρχίζει αναφορά στο Ζαγόρι...Ρίξε μια ματιά, είναι ενδιαφέρον
 
Last edited by a moderator:

VVDE

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Τον γυρο του κοσμου
Γεια σας! ηθελα τι βοηθεια σας στο διλημμα ζαγοροχωρια-πηλιο...σκεφτομαι να φυγω το τριημερο κ εχω πραγματικα μπερδευτει..στο πηλιο δειχνει χιονια αλλα τα ζαγοροχωρια μου φαινονται πιο γραφικα.δεν εχω παει σε κανενα για να εχω αποψη βεβαια. τι προτεινετε?

Και τα δυο ,το καθε ενα εχει την ομορφια του αλλα αν πρεπει να διαλεξεις τοτε αναμφισβητητα το Πηλιο ,ταχει ολα και βουνα και θαλασσα και γραφικα χωρια ,εισαι επισης κοντα στο Βολο για νυχτερινη διασκεδαση κ.λ.π κ.λ.π
αχ πολυ θαθελα να ημουν εκει τωρα :(
Καλα να περασετε;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.659
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom