η μεγαλυτερη γκαφα που εχετε κανει σε ταξιδι!

siogmasta

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο τμημα του site..Οπως κ να εχει,βρισκομαι στην Βαρκελωνη,εχασα την ταυτοτητα μου , πηγα στο τμημα δηλωσα απωλεια,μετα πηγα στο προξενειο εδω οπου το μονο που μου χορηγησαν ηταν μια ταυτοπροσωπεια της πλακας με την οποια μου ειπαν οτι κατα πασα πιθανοτητα δεν θα μπορεσω να ταχιδεψω με την κωλο ryan air τα ξημερωματα που πεταω καθως δεν δεχονται τετοιου ειδους εγγραφα, παρα μονο laissez passer τα οποια εκδιδει αποκλειστικα κ μονο η πρεσβεια που βρισκεται στην Μαδριτη, η οποια ειναι κλειστη μεχρι την Τριτη του Πασχα...Εχει κανεις καμια ιδέα που θα μπορουσε να βοηθήσει?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.874
Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο τμημα του site..Οπως κ να εχει,βρισκομαι στην Βαρκελωνη,εχασα την ταυτοτητα μου , πηγα στο τμημα δηλωσα απωλεια,μετα πηγα στο προξενειο εδω οπου το μονο που μου χορηγησαν ηταν μια ταυτοπροσωπεια της πλακας με την οποια μου ειπαν οτι κατα πασα πιθανοτητα δεν θα μπορεσω να ταχιδεψω με την κωλο ryan air τα ξημερωματα που πεταω καθως δεν δεχονται τετοιου ειδους εγγραφα, παρα μονο laissez passer τα οποια εκδιδει αποκλειστικα κ μονο η πρεσβεια που βρισκεται στην Μαδριτη, η οποια ειναι κλειστη μεχρι την Τριτη του Πασχα...Εχει κανεις καμια ιδέα που θα μπορουσε να βοηθήσει?
Με το χαρτί της αστυνομίας και με την δήλωση ταυτοπροσωπίας από το
προξενείο δεν θα έχεις πρόβλημα.Σε δυο περιπτώσεις έφυγαν κανονικά
οι πελάτες μου.
 

siogmasta

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Με το χαρτί της αστυνομίας και με την δήλωση ταυτοπροσωπίας από το
προξενείο δεν θα έχεις πρόβλημα.Σε δυο περιπτώσεις έφυγαν κανονικά
οι πελάτες μου.
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση φιλε μου. Εχεις σχεση με τουριστικο επαγγελμα προφανώς φανταζομαι...Μηπως θυμάσαι αν οι πελάτες σου που καταφεραν να ταξιδεψουν εν τελει εφυγαν απο το αεροδρομιο της Girona?Γιατι ο λογος που εκανα το post σε πρωτη φαση ήταν οτι η γραματεας του προξενου εδω με ανησυχησε καθώς μου ειπε οτι πιθανότερο ειναι να μην καταφερω να πεταξω...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.874
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση φιλε μου. Εχεις σχεση με τουριστικο επαγγελμα προφανώς φανταζομαι...Μηπως θυμάσαι αν οι πελάτες σου που καταφεραν να ταξιδεψουν εν τελει εφυγαν απο το αεροδρομιο της Girona?Γιατι ο λογος που εκανα το post σε πρωτη φαση ήταν οτι η γραματεας του προξενου εδω με ανησυχησε καθώς μου ειπε οτι πιθανότερο ειναι να μην καταφερω να πεταξω...
Δίπλα από τον γκισέ της Ραυαν (27-32) δεξιά υπάρχει ένα ξεχωριστό
δωματιάκι στο οποίο θα πας να σου βάλουν σφραγίδα στο χαρτί του προξενείου
(απαράιτητο να έχεις μαζί σου το boarding pass )
Θα πάρεις όλο το λυπημένο σου ύφος.Καλόν είναι να υπάρχει κάποιος
άλλος μαζί σου.
Μόλις πάρεις την σφραγίδα τότε παραδίδεις την βαλίτσα σου αν έχεις.
Μετά παραδίπλα από το κυλικείο ανεβαίνεις τις σκάλες για έλεγχο των
χειραποσκευών.
Αυτήν την σειρά θα ακολουθήσεις.
 

siogmasta

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Δίπλα από τον γκισέ της Ραυαν (27-32) δεξιά υπάρχει ένα ξεχωριστό
δωματιάκι στο οποίο θα πας να σου βάλουν σφραγίδα στο χαρτί του προξενείου
(απαράιτητο να έχεις μαζί σου το boarding pass )
Θα πάρεις όλο το λυπημένο σου ύφος.Καλόν είναι να υπάρχει κάποιος
άλλος μαζί σου.
Μόλις πάρεις την σφραγίδα τότε παραδίδεις την βαλίτσα σου αν έχεις.
Μετά παραδίπλα από το κυλικείο ανεβαίνεις τις σκάλες για έλεγχο των
χειραποσκευών.
Αυτήν την σειρά θα ακολουθήσεις.
Ήσουν κατατοπιστικοτατος,1000 ευχαριστω!
 

siogmasta

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Νασαι καλά.Πετάς παρασκευή η την δευτέρα;
7:20 της Παρασκευης,σε λιγες ωρες δηλαδη...Επισης ηθελα να σου επισημανω οτι το εγγραφο που μου εδωσαν στο προξενειο ειναι απλα ενα χαρτι με μια φωτογραφια μου που λεει οτι επιβεβαιωνουν οτι ειμαι αυτοσ που ειμαι με γονεις τους ταδε κ οτι γεννηθηκα στην θεσσαλονικη,χωρις να αναφερει κατι αλλο..Θεωρειται ταυτοπροσωπια αυτο?Κ αν ου μη γεννητω δημιουργηθει καποιο ζητημα εχεις καποια αλλη οδηγια να μου δωσεις? Αν μπορω να κάνω κατι δηλαδη ώστε να τους πείσω να πετάξω? :)
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Μα τι καλο παιδι εισαι Κυριε PanPan!Να εισαι καλα παντα και καλο Πασχα!
 

siogmasta

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Θα σου στείλω με πμ ένα τηλ. φίλου μου που θα είναι το πρωί στο αεροδρόμιο.
αν χρειαστείς κάτι θα σε εξυπηρετήσει
Σ'ευχαριστώ παρα πολύ για την βοήθεια φίλε,σου χρωσταω τουλαχιστον μια μπυρα αν εισαι απο Σαλονικα.Αν μπορεις πες στον φιλο σου οτι πιθανώς να τον παρει τηλ καποιος ονοματί Στέλιος για να ξέρει. Προφανώς επαγγέλεται κατι παρόμοιο με σενα φαντάζομαι για να ειναι στο αεροδρόμιο τέτοια ώρα..?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.721
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πανπαν, δε βρίσκω εδώ και τέσσερις μήνες οριζόντια λάμπα για το φως πάνω από τον καθρέφτη στο μπάνιο. Με φως από κεριά ξυρίζομαι ρε φίλε. Για να μην τρέχω πάλι στον Παναμά να ψάχνω λάμπες, μήπως έχεις κάτι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom