η μεγαλυτερη γκαφα που εχετε κανει σε ταξιδι!

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πανπαν, δε βρίσκω εδώ και τέσσερις μήνες οριζόντια λάμπα για το φως πάνω από τον καθρέφτη στο μπάνιο. Με φως από κεριά ξυρίζομαι ρε φίλε. Για να μην τρέχω πάλι στον Παναμά να ψάχνω λάμπες, μήπως έχεις κάτι;
Να ξυριζεσαι μερα ή να μην ξυριζεσαι...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Πανπαν, δε βρίσκω εδώ και τέσσερις μήνες οριζόντια λάμπα για το φως πάνω από τον καθρέφτη στο μπάνιο. Με φως από κεριά ξυρίζομαι ρε φίλε. Για να μην τρέχω πάλι στον Παναμά να ψάχνω λάμπες, μήπως έχεις κάτι;
Πόσα Watt ; :D
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
o pan pan βρίσκεται στο πνεύμα των ημερών ...και σας οδηγεί!!!
και δεν είναι μόνο το μεγαλοβδομαδιάτικο ..
Καλή Ανάσταση απ εδώ
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω δεν καταλαβα....μονο στον Παναμα εχει αυτη την λαμπα? αν πληρωσεις τα μεταφορικα απο ελλαδα να σου φερω εγω μερικες....(μεταφορικα = να παω εγω)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Τελικα panpan ο φιλος επεστρεψε?ολα καλα?αν γνωριζεις,βεβαια :)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Θα πρέπει να επέστρεψε γιατί ο φίλος μου στο αεροδρόμιο
έμεινε μέχρι τις 7 η ώρα και δεν τον πήρε κανείς τηλέφωνο.
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Στο Μαρόκο έκανα παζάρια με έναν πωλητή και αποφάσισα να του μιλήσω γαλλικά για να "μη με πιάσει κότσο" και κατέληξα να του λέω επειδή μπερδεύτηκα "είναι πολύ φθηνό αυτό!" αντί να του πω "είναι πολύ ακριβό", και τέλος πάντων μπερδευτήκαμε και οι δυο, ήταν και πρώτη μου μέρα με το νέο νόμισμα και κατέληξα να πληρώνω 20 ευρώ για κάτι που δεν κόστιζε πάνω από 4-5... Και όσο παζαρεύαμε αναρωτιόμουν ο άθλιος γιατί φαινόταν να έχει τόσο έκπληκτη έκφραση ο τύπος!
Απλά να σου πω ότι χθες που το διάβασα ξεσήκωσα όλη τη γειτονιά από τα γέλια...να 'σαι καλά..
 

sboub

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ/ΤΣΕΧΙΑ/ΣΚΩΤΙΑ-ΙΡΛ
Ταξίδι-Όνειρο
Έλα ντε...
Φλωρεντία, έξω από το σιδηροδρομικό σταθμό. Έχουμε έρθει από τη Ρώμη κατάκοποι, ξεκινήσαμε πρωί και είναι αργά το απόγευμα, μετά από ένα επεισοδιακό ταξίδι με το τρένο, όπου θεωρηθήκαμε λαθρεπιβάτες, πληρώσαμε για δεύτερη φορά το εισιτήριο της διαδρομής και πρόστιμο από πάνω (γιατί κάναμε την εξυπνάδα και εκδώσαμε τα εισιτήρια από αθηναϊκό πρακτορείο, που υποτίθεται(?)ότι συνεργάζεται με την trenitalia, αλλά οι ελεγκτές δεν τα αναγνώριζαν) και περιμένουμε υπομονετικά τη σειρά μας για ταξί, ούτε λόγος να ανοίξουμε χάρτη για να βρούμε πού είναι το ξενοδοχείο! Η υπομονή μου είχε εξαντληθεί από το μπλα, μπλα, σε ιταλικά και αγγλικά σε όλη τη διάρκεια του ταξιδιού, να εξηγώ, να ξαναεξηγώ. Έρχεται η σειρά μας, φορτώνουμε βαλίτσες, μπαίνουμε μέσα και δίνω το σκονάκι με το όνομα του ξενοδοχείου και την οδό στον οδηγό. Ακουμπάω την πλάτη στο κάθισμα και λέω, ουφ, τελείωσε, επιτέλους, φτάσαμε!!! Ο οδηγός μας κοιτάει καλά καλά, λέω και 'γω από μέσα μου τι κοιτάει και αυτός, έλεος σήμερα, όλοι με μας τα έχουν βάλει, το κέρατό μου μέσα, και άλλα πολλά, ξεκινάει, δεν κάνει ούτε 100 μέτρα και μας λέει δείχνοντας, χίαρ, χίαρ χοτέλ!!! Βγήκαμε γελώντας και εμείς και αυτός-εκεί μου βγήκε όλη η ένταση και το άγχος, ξεφορτώσαμε βαλίτσες, και πάλι καλά που δεν μας ζήτησε χρήματα. Δυο βήματα ήταν η είσοδος του ξενοδοχείου, γελώντας μπήκαμε (εκεί μας κόπηκαν, βέβαια, τα γέλια). Από τότε μελετάω το χάρτη πριν το ταξίδι. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom