Κεφαλονιά καλοκαιρινες διακοπες Κεφαλονια 2008

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Τα περισσότερα που κοίταξα ακόμα και το μήνα Ιούλιο ήταν γύρω στα 90-120 ευρώ.. Αλλά θα συνεχίσω το ψάξιμο και όποιες συμβουλές..δεκτές!!
Κλεοπάτρα σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση, θα το έχω στα υπόψιν!;):lol:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παρε το τοπικο συλλογο ενοικιαζομενων δωματιων ή το επιμελητηριο Κεφαλλονιας και ζητα να σου στειλουν τη λιστα με τις επιχειρησεις. Μετα αρχισε να παιρνεις τηλεφωνα και ρωτα τους αν μπορεις να δεις στο ιντερνετ το καταλυμα τους, τιμες και τα σχετικα.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Ευχαριστώ πολύ! Ήλπιζα κάποιος από εσάς να μπορεί να μου προτείνει κάτι πιο συγκεκριμένα, δεδομένου ότι σε όλα τα νησιά υπάρχουν αυτά τα μικρά ενοικιαζόμενα δωμάτια ή ξενοδοχειάκια-διαμαντάκια που λειτουργούν κυρίως με γνωστούς..Ο ένας το είπε στον άλλο και πάει λέγοντας!
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
ενα δωμάτιο και για μένα στο φισκάρδο παρακαλώ για τον αύγουστο/...ψάχω μια εβδομάδα τώρα και τίποτα .Τα ξενοδοχεία είναι ακριβά και όσα δωμάτια είχαν site για να ρήξω μια ματιά ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει΄...:(( οπότε αν θυμάται κάποιος κάτι συγκεκριμένο θα βοηθούσε πολύ !! 20-22 /08
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εξαρταται τι ζητας.
Ειναι ενα πολυ γραφικο χωριο ..εμενα μου αρεσε πολυ και κοντα στο Μυρτο.
Οχι ομως τοσο κοντα σε Αργοστολι..αν λοιπον ζητας διασκεδασεις ,χορους ,νταουλια,βιολια ...δεν ειναι.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
195
Likes
222
κοιτα , αργοστολι και λιξουρι δν θελω να μεινω απ'οτι εχω ακουσει. προτιμω καπου αλλου κ τσαρκα το βραδυ εκει για ποτο οποτε θελω

σκαλα και σαμη δεν ξερω πως ειναι.. αν και σκαλα μου φενεται επισης αρκετα μακρια

φισκαρδο ειναι πανακριβο και ακομα πιο μακρια

ασσος μου φενεται μια καλη επιλογη :p

edit ( απο οτι βλεπω βεβαια ειναι 40 χιλιομετρα απο αργοστολι.. θα ναι αρκετα κουραστικο το πηγαινε-ελα.. γκρρρ δν ξερω που να μεινω.! )
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κοιτα , αργοστολι και λιξουρι δν θελω να μεινω απ'οτι εχω ακουσει. προτιμω καπου αλλου κ τσαρκα το βραδυ εκει για ποτο οποτε θελω
σκαλα και σαμη δεν ξερω πως ειναι.. αν και σκαλα μου φενεται επισης αρκετα μακρια
φισκαρδο ειναι πανακριβο και ακομα πιο μακρια
ασσος μου φενεται μια καλη επιλογη :p
edit ( απο οτι βλεπω βεβαια ειναι 40 χιλιομετρα απο αργοστολι.. θα ναι αρκετα κουραστικο το πηγαινε-ελα.. γκρρρ δν ξερω που να μεινω.! )
αν έχεις σκοπό να βολτάρεις με όχημα μέρα ή κ νύχτα, ξέχασέ τη την Άσσο. δύσκολος και επικίνδυνος δρόμος ειδικά το βράδυ. Σκάλα μείνε ή Σάμη. η 2η είναι πιο βολική από αποστάσεις και τα έχει όλα. ακόμα πιο γραφικά, αλλά πιο μικρό μέρος, είναι στην Αγ. Ευφημία.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ε τοτε κανε οτι καναμε και μεις ..πηγαινε καπου 5-10 χιλ απο Αργοστολι ή Ληξουρι ωστε να μην εισαι μεσα στην πολη,αλλα να εχεις και τα καλα της πολης.
Τραπεζακι ...Σβορωνατα πρεπει να μεναμε εμεις ..απο κει πηγαμε και Σκαλα για βραδυ μια φορα και Σαμη για μπανιο στην Αντισαμο και εννοειται καθε βραδυ ημασταν στο Αργοστολι..
Ψαξε λοιπον στα χωρια περιμετρικα των 2 μεγαλων πολεων.
Η Σκαλα ειναι στη μερια του νησιου που βλεπει Ελλαδα ..ειναι μακρια απο Αργοστολι ,Μυρτους ,Πετανους κλπ κλπ,αλλα αν θυμαμαι καλα εχει πραγματα να κανεις το βραδυ.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
195
Likes
222
να στε καλα για τις απαντησεις, θα σκεφτω για σαμη η αγ.ευφημια μαλλον :) που ειναι και σχεδον στην μεση του νησιου

οταν πλησιασει ο καιρος θα σας ζητησω και περαιτερω πληροφοριες,καμμια ωραια μικρη παραλια κτλ :)
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Στην Αγ. Ευφημία έκλεισα κι εγώ για Αύγουστο. Πήρα τηλ. κατ’ ευθείαν στο ξενοδοχείο (την ιδιοκτήτρια) και μου έδωσε το δωμάτιο κατά 16 % φθηνότερα από ότι το έβρισκα σε μηχανή αναζήτησης. Αν σκοπεύεις για Αύγουστο πρέπει να βιαστείς γιατί ελάχιστα δωμάτια υπάρχουν ελεύθερα.
 
Last edited by a moderator:

on-off

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
serbia
Ταξίδι-Όνειρο
κίνα-βόρεια κορέα
για πιό φτηνά μιλάτε κατευθείαν με τα ξενοδοχεία.γλιτώνετε το 15% η 20% που πληρώνουν προμήθεια στην booking.com
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom