καποιο καλο εστιατοριο στην Αθηνα

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
ε, αφου εισαι και ολυμπιακαρα, μια επισκεψη στον πειραια ειναι must..

μικρολιμανο λοιπον και ... αμμος..
ετσι απλα!!!
να δοκιμασεις οπωσδηποτε μυδια(αν εχουν μεινει καθολου, μετα τις επιδρομες που κανουμε
σε τακτα διαστηματα εγω και η neraida:haha::haha::haha:)!!!!

{{ Μεζεδοπωλείο Άμμος }}
ναι σιγά τα μύδια μισή μερίδα από το δίπλα μαγαζί, παραθαλάσσιο και να μην έχει μύδια? τι θα πει τελείωσαν να βουτήξουν να φέρουν..:D
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Να προτεινω και γω με την σειρα μου ενα μοντερνο μαγειρειο στο Γκαζι. Λεγεται Κανελα Γεύση | Κανέλα: Το μαγειρείο γίνεται... μοντέρνο

συμφωνω με την κανέλα .. ....είναι και το στέκι του Bon viveur του forum !!!!!!
η να πας στην σπονδή που είναι και της μόδας τελευταία !!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
συμφωνω με την κανέλα .. ....είναι και το στέκι του Bon viveur του forum !!!!!!
η να πας στην σπονδή που είναι και της μόδας τελευταία !!!!
E βεβαια θα συμφωνεις!! Αλοιμονο!! Αφου σε εχει παρει το ματι μου να τρως εκει φορωντας ροζ μπλουζακι!!:haha:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
E βεβαια θα συμφωνεις!! Αλοιμονο!! Αφου σε εχει παρει το ματι μου να τρως εκει φορωντας ροζ μπλουζακι!!:haha:

είσαι μεγάλη ξόφλα :haha::haha::haha: αν νομίζεις θα σε πιστέψει κανεις με αυτα που γράφεις !!!!!
Υ.Γ μετα την Πόλη υπάρχει ενας Βόλος ετοιμασου ......... έρχεται η σειρά σου :haha::haha:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Συνυπογράφω για Κανέλα και Τζίτζικα-Μέρμηγκα, έχω πάει από 3 φορές στο καθένα!!!

Μου αρέσει πολύ και το Il Postino στο Κολωνάκι IL POSTINO - αθηνόραμα.gr | Γεύση

καθώς επίσης και ο Κίτρινος Σκίουρος, στην περιοχή Χίλτον (μετρό ευαγγελισμός) http://www.estiatoria.gr/product.asp?gid=532
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Συνυπογράφω για Κανέλα και Τζίτζικα-Μέρμηγκα, έχω πάει από 3 φορές στο καθένα!!!

Μου αρέσει πολύ και το Il Postino στο Κολωνάκι IL POSTINO - αθηνόραμα.gr | Γεύση

καθώς επίσης και ο Κίτρινος Σκίουρος, στην περιοχή Χίλτον (μετρό ευαγγελισμός) http://www.estiatoria.gr/product.asp?gid=532
Στον Κιτρινο Σκιουρο εχουν γυριστει πολλες cult ταινιες του ελληνικου κινηματογραφου!!
Ο Γαρδελης πρωτη μουρη εκει το παλαι ποτε!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Μου αρέσει πολύ και το Il Postino στο Κολωνάκι IL POSTINO - αθηνόραμα.gr | Γεύση

καθώς επίσης και ο Κίτρινος Σκίουρος, στην περιοχή Χίλτον (μετρό ευαγγελισμός) http://www.estiatoria.gr/product.asp?gid=532

συμφωνω για ποστινο!!
και για σκιουρο(εχει και dulce de leche)!!
την κανελα την θεωρω υπερεκτιμημενη!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
να προσθεσω και το "φασολι" στο μετρο πανεπιστημιο..
Athens 24 -
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ναι σιγά τα μύδια μισή μερίδα από το δίπλα μαγαζί, παραθαλάσσιο και να μην έχει μύδια? τι θα πει τελείωσαν να βουτήξουν να φέρουν..:D
εσυ δεν δικαιουσαι να εκφερεις αποψη..γιατι δεν δοκιμασες..(σιγα μην σου διναμε!!)
και ναι..οκ, τους ειχαν τελειωσει..αλλα δεν μας χαλασαν χατηρι και μας βρηκαν απο το
διπλα μαγαζι!:clap:
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Αν θέλετε να αλλάξετε θέα αλλά να παραμείνετε στην ευρύτερη γειτονιά, θα πρότεινα τα εστιατόρια της Αδριανού, με θέα στην Αρχαία Αγορά και πολύ κοντά στη στάση του τρένου Θησείο.
Στο Γκάζι προτιμώ το Dirty Ginger (μεσημέρι λειτουργεί μόνο την Κυριακή). Την Κανέλα δε θα σου την πρότεινα παρά τις καλές τιμές της.
Αν ψάχνετε για γευστικές εμπειρίες περάστε βράδυ από τη HYTRA στου Ψυρρή, με το ανάλογο αντίτιμο.
Τα μαγαζιά Τζίτζικας-Μέρμηγκας τα τιμούσα για πολλά χρόνια. Πρόσφατα ανακάλυψα τη Δάφνη στο Μπουρνάζι, πεντακόσια μέτρα από το σταθμό του μετρό Άγιος Αντώνιος. Έχει το ίδιο στυλ παλιού παντοπωλείου, ανεξάντλητη ποικιλία, φιλικές τιμές και λειτουργεί μεσημέρι βράδυ.

Κράτα και μερικά για την επόμενη επίσκεψη!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αλατσι A
μετρο σταση Ευαγγελισμος πισω απο το Χιλτον.
Ετσι ΕΡΣΗ ....φαίνεσαι κοριτσάκι με ορθη σκεψη και σωστο γουστο.....ο Παρτσαλακης εκανε σωστη δουλεια....???? Για πολλους ειναι αρκετα ακριβο...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ετσι ΕΡΣΗ ....φαίνεσαι κοριτσάκι με ορθη σκεψη και σωστο γουστο.....ο Παρτσαλακης εκανε σωστη δουλεια....???? Για πολλους ειναι αρκετα ακριβο...

Το Αλάτσι είναι του Σταύρου Θεοδωράκη. Το Τζουγκρί είναι του Παρτσαλάκη.

Και τα δύο με κρητική κουζίνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom