καποιο καλο εστιατοριο στην Αθηνα

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ετσι ΕΡΣΗ ....φαίνεσαι κοριτσάκι με ορθη σκεψη και σωστο γουστο.....ο Παρτσαλακης εκανε σωστη δουλεια....???? Για πολλους ειναι αρκετα ακριβο...
μηπως θέλεις να πείς..θεοδωρακης...
νομιζω οτι ανήκει στον δημοσιογραφο θεοδωρακη και οχι στον παρτσαλακη...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ετσι ΕΡΣΗ ....φαίνεσαι κοριτσάκι με ορθη σκεψη και σωστο γουστο.....ο Παρτσαλακης εκανε σωστη δουλεια....???? Για πολλους ειναι αρκετα ακριβο...
Τα αξιζει τα λεφτα του. Το σταμναγκαθι ειναι φοβερο και το καλογερικο απαικτο. (Το αγαπημενο μου πιατο). Οι δε σαλατες του ποια να πρωτοδιαλεξεις. Πιθανον στην Κρητη να βρισκετε τα ιδια πιατα σε αλλες τιμες, αλλα στην Αθηνα και παλι καλα να λεμε!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Το Αλάτσι είναι του Σταύρου Θεοδωράκη. Το Τζουγκρί είναι του Παρτσαλάκη.

Και τα δύο με κρητική κουζίνα.
Αννυ σορι εχεις απολυτο δικοιο....δεν παω ποτε σε κρητικο εστιατορειο οταν ερχομαι Αθηνα προτιμω γευσεις που δεν βρισκω εδω π,χ FAR EAST στο Νεο Ψυχικο
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Αννυ σορι εχεις απολυτο δικοιο....δεν παω ποτε σε κρητικο εστιατορειο οταν ερχομαι Αθηνα προτιμω γευσεις που δεν βρισκω εδω π,χ FAR EAST στο Νεο Ψυχικο

Καλά κάνεις και δεν προτιμάς τα κρητικά. Όχι γιατί δεν είναι καλά, αλλά γιατί αυτά τα έχεις κάθε μέρα και σίγουρα σε καλύτερες τιμές και ποιότητες.

Πάντως το σταμναγκάθι που λέει η ΕΡΣΗ έχει γίνει η νέα μόδα, όχι μόνο στα κρητικά εστιατόρια. Πώς ξεκίνησε η ρόκα πριν αρκετά χρόνια...., έτσι μου φαίνεται θα εξελιχθεί σιγά σιγά και το σταμναγκάθι.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλά κάνεις και δεν προτιμάς τα κρητικά. Όχι γιατί δεν είναι καλά, αλλά γιατί αυτά τα έχεις κάθε μέρα και σίγουρα σε καλύτερες τιμές και ποιότητες.

Πάντως το σταμναγκάθι που λέει η ΕΡΣΗ έχει γίνει η νέα μόδα, όχι μόνο στα κρητικά εστιατόρια. Πώς ξεκίνησε η ρόκα πριν αρκετά χρόνια...., έτσι μου φαίνεται θα εξελιχθεί σιγά σιγά και το σταμναγκάθι.
Υπαρχει το σταμναγκαθι που ειναι αγριο και δυσευρετο βγαινει σε αποτομες πλαγιες στα βουνα... δεν υπαρχει στο εμποριο παρα μονο απο φιλο σε φιλο...
Υπαρχει ομως και η εκδοχη του καλλιεργήσιμου που ειναι πιο οικονομικο και μαγειρεύεται με πολλους τροπους...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Πώς ξεκίνησε η ρόκα πριν αρκετά χρόνια...., έτσι μου φαίνεται θα εξελιχθεί σιγά σιγά και το σταμναγκάθι.[/quote]

Σαλάτα ρόκα παρμεζάνα:haha::haha::haha:΄

' Ελεος πιά :haha::haha::haha:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αν κανενα απο τα παραπάνω δεν σου ( κανει ) δες και εδώ Tike - Restaurant
κηφισια --νεα σμύρνη και λονδίνο το οποιο πέφτει λίγο μακρυά απο αθήνα !!
Nαι θα παει ο ανθρωπος μεχρι την Κηφισια οικογενειακως!! Χρηστο χανεις το νοημα μου φαινεται!! Κεντρικο εστιατοριο ψαχνει ο ανθρωπος!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.795
Likes
18.496
Συγγνώμη που θα το εκστομίσω, αλλά δε κατεβαίνετε καμιά Γλυφάδα να κόψετε βόλτες, που έχει και δεκάδες εστιατόρια κάθε κουζίνας και βαλαντίου? Κι ας μην είναι πολύ κεντρικά, αυτό το παρηκμασμένο κέντρο πια έχει βρωμίσει...
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Το Tike της Κηφισιάς σίγουρα δεν βολεύει, αλλά το καινούριο στην Λ. Συγγρού, τον εξυπηρετεί πιστεύω.
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Πήγαινε στο ΑΘΗΡΙ στο Γκάζι και ξέχνα όλα τα άλλα....

Εστιατόριο Αθήρι | Αρχική
Στο μονο μαγαζι που πινω δευτερο ποτηρι κρασι. Δεν εχω φυγει ποτε δυσαρεστημενη, δοκιμασε λευκο στιφαδο μοσχαρισια μαγουλα με πουρε και καπνιστη σαλτσα.
Οι τιμες του πολυ καλες σε σχεη με την ποιοτητα
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Στην Ελευσίνα είναι ένα καταπληκτικό εστιατόριο με κουζίνα κρητική
γνήσια κρητική
όποιος ενδιαφέρεται, ευχαρίστως να πω πληροφορίες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.971
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom